Készlet és rendelés statisztikai adatok napközbeni gyorsabb kiszolgálásához gyűjt le karton szintű (Termék / Raktár / Alábontás) információkat.
Készlettel kapcsolatban a dbo.NapiKeszlet táblába számolja ki azt, hogy adott nap végén mennyi volt a készletmennyiség és annak nyilvántartási értéke. Csak azokra a napokra születik eredmény, amin volt készlet, vagy az aznapi készletmozgással futott nullára a készlet. Ez utóbbi esetben a Mennyiseg mezőbe 0 kerül az adott napra és kartonra. Azokra a napokra és kartonokra, amikor nem volt változás, nem keletkezik rekord a táblába. Sztornózott és előfeldolgozott szállítólevelek nem számítanak bele az eredménybe.
Ha üres a tábla, akkor beállítástól függetlenül az utolsó készletgöngyölítéstől (Pénzügyi év funkció, Készletgöngyölítés kezdődátuma mező) tölti fel adattal a program**, később a tábla karbantartása itt, a További adatok fülön található beállítások szerint zajlik.
FIGYELEM! Készletgöngyölítés elé ezzel a funkcióval nem lehet adatokat felvenni, de a táblát töltő tárolt eljárást közvetlenül meghívva van erre is lehetőség. Példa: (mai nap = 2021.08.09)
Az adatbázis 2013-ban indult.
Erre az időszakra (2013-2017) nincs szükség adatra, ezért nincs szükség tárolt eljárás hívásra sem.
Az első készletgöngyölítés 2017.01.01.
Erre az időszakra (2017-2019) van szükség adatra. Tárolt eljárás hívás: EXEC dbo.NapiKeszletKarbantartas @Datum = '20181231', @UtolsoNap = 0 - Eredmény: 2017.01.01 - 2018.12.31 közé felöltésre kerül a tábla.
Az második készletgöngyölítés 2019.01.01.
Erre az időszakra (2019-2021) van szükség adatra. Tárolt eljárás hívás: EXEC dbo.NapiKeszletKarbantartas @Datum = '20201231', @UtolsoNap = 0 - Eredmény: 2019.01.01 - 2020.12.31 közé felöltésre kerül a tábla.
A harmadik készletgöngyölítés 2021.01.01.
**Erre az időszakra nincs szükség külön tárolt eljárás hívásra, mert üres tábla esetén a jelen funkció első futásakor amúgy is a legkésőbbi (2021.01.01) készletgöngyölítésig tölti fel a táblát a program.
Tehát így ábrázolva az látható, hogy a @Datum paraméterben egy készletgöngyölítés előtti napot megadva, az előző készletgöngyölítésig tölti fel a táblát az eljárás.
A fenti példahívások nem tartalmazzák a raktár szűrést, amennyiben arra is szükség van, úgy azt a @RaktarKodKeplet bemenő paraméterben kell megadni. ***
Amennyiben bizonytalan az SQL hívásban, keresse sERPa tanácsadóját.
Rendelésekkel kapcsolatban a dbo.NapiRendeles táblába számolja ki azt, hogy adott nap végén mennyi volt a Rendelt, Visszaigazolt, Diszponált mennyiség.
(Visszaigazolt csak az lesz, amelynél a rendeléstételre visszaigazolás válasz került felvételre.)
Az algoritmus (milyen napokra, kartonokra keletkezik adat) megegyezik a készletnél taglalttal, csak ebben az esetben a készletgöngyölítés nem számít.
A dbo.NapiRendeles táblába kerülő adatok feldolgozását végző SQL adatforrás jelenleg fejlesztés alatt van, ezért a További adatok fülön a Rendelés karbantartás pipát egyelőre nincs értelme igazra állítani csak olyan esetben, amikor a feltöltött tábla tartalmát valaki saját select-el elemzi.
A fenti két táblába kerülő adatokat jelenleg csak SQL adatforrások veszik figyelembe. Azt, hogy melyek ezek, azt az egyes adatforrások leírásában jelezzük. Tehát amíg nem kerül használatba ilyen adatforrás, vagy ezt felhasználó Eredményhalmaz, addig ennek a funkciónak a használatára nincs szükség.
Az üzenetet akkor küldi ki, ha a tárolt eljárások lefutottak, azaz a táblákba a friss adatok bejegyzésre kerültek.
*** FIGYELEM! Ez a funkció a fejlesztés jelen fázisában nem tudja lekezelni azt, ha az első táblafeltöltés után utólag olyan forgalom kerül képbe, amely a További adatok fül Vizsgált nap mezőben megadott napnál korábbra nyúlik vissza. Például, ha meg volt adva egy raktár kódképlet (pl. 3 raktár felelt meg neki az 5 létezőből) majd ezt később kitörlik és az így frissen képbe került a raktárakban a Vizsgált napnál régebben volt forgalom, akkor a rendszer téves adatokat szolgáltathat.