A Főkönyv / Struktúra / Pénzügyi év bevitelben állítsuk be a cégünkre érvényes beállításokat.
Az általános fülön lényeges a Költséghely-költségviselő, Költséghely, Témaszám, Pozíciószám beállítása, mert a program többi részein az itt beállítottak szerint változhat a program megjelenítése. (Ha pl. a költséghely melletti pipát töröljük, akkor a költséghely beviteli lehetőség sehol sem választható, ha a költséghely-költségviselő könyvelésnél nincs-et választunk, akkor a másodlagos könyvelés főkönyvi számait sehol sem kéri a program.) Deviza könyvelést csak akkor válasszuk, ha több devizában szeretnénk könyvelni (ez a beállítás nem arra vonatkozik, hogy milyen devizákban lesznek az export / import számláink).
A feladás fülön állíthatjuk be az adott évben érvényes főkönyvi számokat. Ha itt valamit átírunk, és újra feladjuk az évet, akkor a könyvelések az új főkönyvi számra kerülnek. Ha azt gondoljuk, hogy egy főkönyvi számra soha nem kerül nálunk könyvelési tétel, akkor is adjunk meg valamilyen főkönyvi számot (pl.: 0000 Technikai számla), ezzel elkerülhetjük, hogy a rendszerünkben feladatlan bizonylat maradjon.
A kontírszám ajánlás a törzsadatokból fülön azt szabályozhatjuk, hogy egyes analitikák honnan vegyék a megajánlott kontírszámokat. Ezek csak ajánlások, ha itt változtatunk valamit, az a már rögzített bizonylatokon nem változtat. Ha például a vevő elszámolási számlát az ügyfelek alapján szeretnénk megbontani, akkor a vevőelszámolás ajánlásnál válasszuk ki az ügyfélkategóriát. Ekkor előbukkan az ügyfélkategória mező, ahol a már felvett ügyfél kategóriák közül választhatunk. Ha még nem vettünk fel ügyfélkategóriát (a legördülő ablak üres), akkor a mezőn állva kapcsolódó funkcióval (Ctrl+K) eljuthatunk az ügyfélkategória bevitelbe, ahol felvehetünk egy ügyfélkategóriát. Azt az ügyfélkategóriát, termékkategóriát ... amellyel a főkönyvi feladást szabályozzuk, tegyük kötelezővé, ezzel elkerülhetjük, hogy egy ügyfélnél (terméknél ... ) ne legyen feladási szabály.