Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Beállítások

 

Ebben a sávban az alábbi mezőkkel lehet szabályozni, hogy mely szállítóval és/vagy tételekkel, milyen raktárakkal szeretnénk dolgozni.

A beállítások elvégzése és a Leválogatás gomb megnyomása után a sáv automatikusan összecsukódik, hogy a további munkához minél nagyobb szabad terület álljon rendelkezésre a képernyőn.

Ha egyetlen mezőben is van megadva a Rendelendők sávban a felhasználó által megszabott rendelendő mennyiség, akkor ennek a sávnak egyetlen mezője sem módosítható. Ez azért történik, mert a Rendelendők sávban megjelenő tételeket és mennyiségeket, valamint az ezekből generált rendeléseket alapvetően befolyásolják az itt megadott adatok. Ha megengednénk ennek módosítását, akkor félreérthető lenne az, hogy mi fog történni a rendelések legenerálásakor. Ha új beállításokkal szeretne a felhasználó tovább dolgozni, akkor a sáv alján található Rendelendők törlése gombbal tudja törölni az általa eddig megadott értékeket és utána van lehetőség új beállításokkal történő munkavégzésre. Egyébként a Paraméterek megadása gombbal térhetünk vissza a beállításokhoz, ám ekkor rákérdez a program, hogy tényleg törölni kívánjuk-e az eddig rögzített rendelendőket.

Mezőleírások

Rendelési nap

A program mindig egy adott napon aktuálisan leadandó tételekre számolja ki az ajánlott rendelendő mennyiséget. Ez a nap alapértelmezetten mindig a futtatás napja. Ettől eltérő dátum megadására szolgál ez a mező. Múlt idejű dátum nem adható meg. A mezőben megadott dátum lesz a generált szállítórendelés dátuma. Kötelező kitölteni. Ha paramétermentésből kerül betöltésre és a paramétermentésben múlt idejű dátum van, akkor is a mai napot fogja beírni a program.

Későbbi dátum megadásával érhető el az, hogy ha a beszerző mondjuk szabadságra megy, akkor előre legenerálhassa a szállítórendeléseket és a rendelések szállító felé történő elküldését a rendelés dátum alapján valaki más végezze el majd helyette.

FIGYELEM! A dátum megadása esetén a program a mai naptól a megadott dátumig terjedő időszakra megbecsüli a várható fogyás és beérkezés alapján a Rendelési nap dátumán rendelkezésre álló készletet és a továbbiakban azzal számol. Minél későbbi dátumot adunk meg, értelemszerűen annál pontatlanabb lesz a becslés, ezért ezt a lehetőséget óvatosan használjuk, lehetőleg csak akkor, ha muszáj előre dolgoznunk!

Vevőrendelés sorozat kódképlet

Az itt megadott kódképletbe tartozó vevőrendelések az Értékesítési előrejelzésben szereplő mennyiségeken felül szintén figyelembevételre kerülnek, mint szállítandó mennyiség. A figyelembevétel dátuma a visszaigazolt határidő, tehát arra a hétre kerülnek az eredménybe, amely hétre vissza vannak igazolva a tételeik (ha nem kötelező a visszaigazolás, akkor a kért szállítási határidővel). Ezt a lehetőséget arra használhatjuk, ha vannak olyan igényeink, amelyeket nem tervezünk előre (mert tervezhetetlenek, vagy mert így döntöttünk), de tényleges ad hoc felmerülésük esetén, szeretnőnk kielégíteni őket. Mondjuk ha a rendszeresen vásárló viszonteladó vevőinken kívül van olyan vevőkörünk is, amely rendszertelenül vásárol. Alapvetően az ilyen igények kielégítésére is szolgál a biztonsági készlet, de ha ezek az igények olyan mennyiséget érhetnek el, amit már nem tudunk biztonsági készletből kezelni, akkor jól jöhet ez a lehetőség.

Raktár kódképlet

Az itt megadott raktárak készletét veszi figyelembe a program. A generálandó rendelés sorozatot a Rendelés generálás paraméterben Szállító rendelés típussal megadott szabálynak megfelelően határozzuk meg a terméknek és a szállító ügyfélnek megfelelően. A célraktár a rendelés sorozatban megadott raktár lesz.

Raktárhely kódképlet

Az itt megadott raktárhelyek készletét veszi figyelembe a program. Csak akkor jelenik meg a mező, ha az adatbázisban van olyan raktár, ami raktárhely alábontásos.

Ügyfélalábontás kódképlet

Az itt megadott alábontások készletét veszi figyelembe a program. Csak akkor jelenik meg a mező, ha az adatbázisban van olyan raktár, ami ügyfél alábontásos.

Témaszám alábontás kódképlet

Az itt megadott alábontások készletét veszi figyelembe a program. Csak akkor jelenik meg a mező, ha az adatbázisban van olyan raktár, ami témaszám alábontásos.

Költséghely alábontás kódképlet

Az itt megadott alábontások készletét veszi figyelembe a program. Csak akkor jelenik meg a mező, ha az adatbázisban van olyan raktár, ami költséghely alábontásos.

Személy alábontás kódképlet

Az itt megadott alábontások készletét veszi figyelembe a program. Csak akkor jelenik meg a mező, ha az adatbázisban van olyan raktár, ami személy alábontásos.

Raktározási idő

Az itt megadott nappal később áll rendelkezésre azaz jelent forrást az igények kielégítésére majd a beérkező áru. Gyártható termékeknél a Termék / Beszerzés fülén megadott érték az erősebb. Alapértelmezett érték: 0

 

Az előző mezőben megadott érték értelmezése. Nap / Munkanap választható.

Időszak

Megadandó egy szám érték, ameddig a mai naptól számítva előre nézünk az időben, azaz ameddig megmutatjuk a várható értékesítési adatokat. A szám érték a következő mezőben megadott értékkel együtt értelmezendő. Alapértelmezett érték: 4

 

Az előző mezőben megadott érték értelmezése. Jelenleg csak a hét választható ki, tehát jelenleg az alapértelmezett előretekintési időszak értéke 4 hét.

Anyagszükséglet figyelés

I/[N]. Igen esetén azoknál a gyártható termékeknél, amelyekhez van rögzítve alapértelmezett Technológiai utasítás, a komponens termékeket kell megjeleníteni - akkor is, ha nem felelnek meg a termékbesorolás szűrésnek! - az alapértelmezett receptúrában megadott mennyiséggel felszorozva, a gyártandó termék várható fogyás hetét megelőző héten. Amennyiben a bemenő paraméterben megadott szűrési termékbesorolásnak is megfelelnek, úgy alapanyagként és értékesítendő termékként is számolunk a forgalmukkal és egyetlen soron jelennek meg az eredményben, összesített ajánlott rendelendő mennyiséggel (Alapanyagként felhasználandó mennyiség + várhatóan áruként értékesítendő mennyiség)

Ha például értékesítünk egy termékből csokoládés ízesítésűt és pisztáciásat is, de néhány vevőnk csokoládés&pisztáciás vegyes kartont szeretne kapni, amit a beszállítónk nem szállít, akkor dönthetünk úgy, hogy ezt mi magunk állítjuk elő a két komponensből képezve a vegyes kartont. Ekkor a csokoládés&pisztáciás termék várható fogyása és receptúrája szerinti alapanyag igényt és a két termékre külön-küön kalkulált várható fogyást együtt vesszük figyelembe és jelenítjük meg igényként.

Csak akkor szabad igazra állítani, ha egy lépésben (egyetlen termelés művelettel) történik a késztermék előállítása.

Nem esetén a gyártható termékek nem kerülnek az eredménybe.

Vissza nem igazolt szállítórendelések figyelembe vétele

I/[N]. Igen érték esetén a kötelező visszaigazolású szállítórendelések esetén is figyelembe veszi a program a Rendelt állapotú tételrészeket is várható beérkezésként amennyiben a Kért szállítási határidő mező ki van töltve.
(A várható beérkezés időpontja ezekre a tételekre a kért szállítási határidő.) FIGYELEM! Ez a pipa nincs hatással a Várható beérkezések részletezése műveletre!

Szállító

Kód vagy név alapján kiválasztható egy szállító. Ha meg van adva, akkor csak olyan termékek kerülnek az eredménybe, amelyekre ettől a szállítótól van a sorrend szerinti első érvényes szállítói ajánlat. Tehát csak ettől a szállítótól fogunk most rendelni és csak olyan termékeket, melyekre ezé a szállítóé a sorrend szerint első érvényes szállítói ajánlat.
Üres érték esetén az összes szállító összes tőle (preferált ajánlat szerint) beszerezendő terméke.

 

 

Besorolás

 

"Termékkategória" táblázat

 

 

Az eredménybe kerülő termékek körének szűkítését lehet meghatározni több termékkategória és kategóriatétel megadásával. Ugyan az a kategória és kategóriatétel egyszer szerepelhet a táblázatban. Az itt beállított szűrések egymással és a többi szűréssel is ÉS kapcsolatban állnak. Időfüggő termékkategória esetén a program a besorolásnak való megfelelést a Rendelési nap mezőben megadott dátumon vizsgálja.
Oszlopok:

Termékkategória

 

Kategóriatétel kód

 

Kategóriatétel kód

 

 

 

Nyomógombok

Leválogatás

Megnyomásakor a szűréseknek megfelelő eredménnyel feltöltésre kerül a Rendelendők sáv két táblázata és a szűrések nem módosíthatóra váltanak. Amennyiben más szűréssel van szükség dolgozni, úgy a menüsoron a Paraméterek megadása gombbal lehet a szűréseket újra használatba venni.

 

Rendelendők

"Szállítók" táblázat  

 

 

Megmutatjuk a szállítók listáját. A szállító neve mellett feltüntetjük a soron következő rendelési napot. A szállító nevét pirosra színezzük, ha van rendelési javaslat valamely termékére. Zöldre színezzük, ha nincs rá rendelési javaslat.

Oszlopok:

Kijelöl

[N]/I. Ha a szállítóhoz a program számolt ki javasolt rendelendő mennyiséget olyan termélhez, ami beszerezhető, akkor módosítható, azaz Igazra lehet állítani. Ekkor a lenyitható (Tételek) gyerektáblába a Rendelendő mennyiség mezőbe beírásra kerül a program által javasolt Rendelendő mennyiség, így nem kell ezt egyesével kézzel minden tételhez beírni. Ha igaz és a felhasználó hamisra állítja, akkor törlésre kerül minden tételből a Rendelendő mennyiség!
Automatikusan Igaz értékre vált, ha akár egy tételre is ad meg rendelendő mennyiséget a felhasználó.
Egyéb esetekben üres és nem módosítható.

Szállító kódja

Szállító kódja. Zöld betűvel jelenik meg, ha a sorbeli Következő rendelési dátumra nincs ajánlott rendelendő mennyiség, pirossal ha van. Dőlt betűvel kerül kiírásra akkor, ha a lenyitható Tételek táblázatban van dőlttel megjelenített termék. Az ezzel kapcsolatos részleteket lásd a Termék kód mezőnél.

Szállító neve

Szállító neve. Zöld betűvel jelenik meg, ha a sorbeli Következő rendelési dátumra nincs ajánlott rendelendő mennyiség, pirossal ha van. Dőlt betűvel kerül kiírásra akkor, ha a lenyitható Tételek táblázatban van dőlttel megjelenített termék. Az ezzel kapcsolatos részleteket lásd a Termék kód mezőnél.

Következő rendelési dátum

A tételek táblázatban az adott szállítóhoz felsorolt termékek közül az azonos nevű mezőből a legkorábbi dátum.

Minimum rendelendő raklap

A szállító ügyfélben megadott minimum rendelendő raklap mennyiség.

Javasolt össz.  raklap

A tételek táblázatban az adott szállítóhoz felsorolt termékek összes javasolt rendelendő mennyisége raklapra átváltva.

Rendelendő össz raklap

A felhasználó által megadott rendelendő mennyiség összesítve. Ha kisebb, mint a rendelendő határ, akkor piros betűszínnel jelezzük. Fixen két tizedessel kerül megjelenítésre.

Minimum nettó rendelendő érték

A szállító ügyfélben a Fizetési feltétel fül, Beszerzési adatok sávban megadott minimum rendelési érték nettó.

Javasolt tételek nettó összértéke

A Tételek táblázatban a program által rendelni javasolt tételek nettó összértéke.

Rendelendő tételek nettó összértéke

A Tételek táblázatban az adott szállító termékeiből a felhasználó által Rendelendő mezőben megadott mennyiségek nettó összértéke. Ha kisebb, mint a Rendelési összeghatár nettó, akkor piros betűszínnel jelezzük

Deviza

A szállító ügyfélben a Fizetési feltétel fül, Beszerzési adatok sávban megadott minimum értékek devizája kerül megjelenítésre. Mivel a szállítói ajánlatban nem kötelező megadni a devizát, illetve ettől eltérő is lehet, ezért minden ebben a táblázatban megjelenő ár adat erre a devizára váltva kerül megjelenítésre. Az átváltás a leválogatás pillanatában, a pénzügyi évben megadott árfolyam pénzintézethez tartozó legfrissebb árfolyamon történik.

Az átváltási hierarchia a következő, azaz ilyen sorrendben vizsgálja a program, hogy mely devizára váltson:

 1. Ügyfél / Fizetési feltétel fül, Beszerzési adatok sávon megadott deviza,

 2. Ennek hiányában az ügyfél alapértelmezett devizája alapján,

 3. Amennyiben egyik eset sincs úgy HUF-ra.

Minimum nettó rendelendő tömeg

A szállító ügyfélben megadott minimum rendelési tömeg nettó.

Javasolt tételek nettó össztömege

A Tételek táblázatban a program által rendelni javasolt tételek nettó össztömege.

Rendelendő tételek nettó össztömege

A Tételek táblázatban az adott szállító termékeiből a felhasználó által Rendelendő mezőben megadott mennyiségek nettó össztömege. Ha kisebb, mint a Minimum nettó rendelendő tömeg, akkor piros betűszínnel jelezzük

Minimum bruttó rendelendő tömeg

A szállító ügyfélben megadott minimum rendelési tömeg bruttó.

Javasolt tételek bruttó össztömege

A Tételek táblázatban a program által rendelni javasolt tételek bruttó össztömege.

Rendelendő tételek bruttó össztömege

A Tételek táblázatban az adott szállító termékeiből a felhasználó által Rendelendő mezőben megadott mennyiségek bruttó össztömege. Ha kisebb, mint a Minimum bruttó rendelendő tömeg, akkor piros betűszínnel jelezzük

Rendelendő tételek nettó összértéke

A felhasználó által megadott rendelendő mennyiség értéke összesítve (engedménnyel csökkentett nettó). Ha kisebb, mint a Rendelési összeghatár nettó, akkor piros betűszínnel jelezzük.

Rendelendő tételek nettó össztömege

A megadott rendelendő mennyiség értéke összesítve (nettó). Ha kisebb, mint a Rendelési összeghatár nettó, akkor piros betűszínnel jelezzük.

Rendelendő tételek bruttó össztömege

A megadott rendelendő mennyiség értéke összesítve (nettó). Ha kisebb, mint a Rendelési összeghatár nettó, akkor piros színnel jelezzük.

 

"Tételek" táblázat  

Ablaktábla rögzítés kerül alkalmazásra a Biztonsági készlet (nap) oszlopig.

A termékek alapértelmezett megjelenítési sorrendje Rendelési nap / Rendelendő mennyiség. Így az lesz elöl, ahol ma kell rendelni és van javasolt rendelendő mennyiség, majd az jön, aminek most van rendelési napja, de nincs javasolt rendelendő mennyiség, és ezeket fogják követni azok, amelyeknek nem most van a rendelési napja és így javasolt rendelendő mennyiségük sincs.

 

Termék kód

Termék kódja. Dőlt betűvel jelenik meg, ha a termékre van a program által javasolt rendelendő mennyiség, azonban a termék már nem beszerezhető. (Használható beszerzéskor = 0)

Termék név

Termék megnevezése. Dőlt betűvel jelenik meg, ha a termékre van a program által javasolt rendelendő mennyiség, azonban a termék már nem beszerezhető. (Használható beszerzéskor = 0)

Következő rendelési dátum

A sorbeli termék legközelebbi rendelési dátuma. A rendelés dátum meghatározásának algoritmusa:
Megkeressük az utolsó rendelés bizonylatdátumát, amin ezt a terméket rendeltük ettől a szállítótól. Ehhez a dátumhoz hozzáadjuk a szállítói ajánlatban szereplő rendelési gyakoriság szerinti napokat.
- Ha a termékhez nincs Beszerzési naptár erre a szállítóra, akkor ez a nap lesz a következő rendelés dátum. (Nem figyeljük a szállítói ajánlatban megadott beszállítási napokat)
- Ha a termékhez van Beszerzési naptár erre a szállítóra, akkor a fenti módszerrel kapott dátummal egyező, vagy annál későbbi első napot keressük.
 Példával:
   A terméket múlt csütörtökön rendeltük utoljára a preferált szállítótól. Ma szerda van. A szállítórendelés szerinti rendelési gyakoriság 14 nap.
   A beszerzési naptár szerint minden héten csütörtökön lehet rendelni. Eszerint múlt csütörtök + 14 nap azaz jövő csütörtök jön ki, amikor van is rendelési nap a naptárban.
      (Ha péntekenként lehetne rendelni, akkor a következő péntek lenne a rendelési nap.)

Ha még sosem rendeltünk ettől a szállítótól (nincs utolsó szállítórendelés bizonylatdátumunk), akkor
- Ha a termékhez nincs Beszerzési naptár, akkor a mai nap (valamikor el kell kezdeni)
- Ha a termékhez van Beszerzési naptár, akkor az ott megadott, mai nappal egyező, vagy azt követő legkorábbi rendelési nap.

Tehát a legkisebb dátum a mai nap lehet, múltbéli rendelési napot nem adunk vissza, mert értelmetlen.

Készlet

A beállításoknál megadott Raktár / alábontásokban lévő aktuális tény készlet mínusz a minimum shelflife alatti (Lsd. következő mező) készlet.

Shelflife alatti készlet

A termékben a beszerzés fülön megadott minimum shelf-life % alatti hátralévő szavatossági idővel rendelkező készlet mennyiség a bemenő paraméterben megadott raktár alábontásokban. A shelf-life % és a szavatossági idő alapján a program kiszámolja, hogy hány nap a minimum shelf-life időtartama és amely mennyiség ennél rövidebb hátralévő szavatossági idővel rendelkezik a gyártási számban megadott lejárat alapján, az lesz a shelflife alatti készlet mennyiség.

Biztonsági készlet

Lásd a funkció főoldalán a fogalmaknál.

Biztonsági készlet (nap)

A Termék beszerzés fülén megadott Minimum készletszint (nap) mező értéke.

Utolsó készlettel fedett hét

Az a naptári hét, ameddig a Készlet korrekció mezőben megadott értékkel módosított készlet elegendő a várható fogyás figyelembevételével (nem számolva a várható beérkezéssel) A naptári év és a hét sorszáma jelenik meg, ahol még elegendő lesz a készlet. Pl. 19/47.
Ha nincs ilyen, akkor nulla kerül a mezőbe.

Javasolt rendelendő

A program által javasolt rendelendő mennyiség alapértelmezett mennyiségi egységben, figyelmen kívül hagyva a szállítói ajánlatban és az ügyfélben lévő mennyiségi és értékbeli megkötéseket. Részletek a főoldalon a javasolt rendelendő mennyiség kiszámításánál.

Rendelendő

A felhasználó által megítélt rendelendő mennyiség alapértelmezett mennyiségi egységben. Megadásakor frissül a következő két rendelendő mező tartalma is az átváltásoknak megfelelően és ez visszafelé is érvényes erre a mezőre. Üres és nem módosítható, ha a termék nem beszerezhető (lásd a termék kód név mezőknél)

Túlkészletezett mennyiség

Leválogatáskor a program kiszámolja, hogy mekkora az a maximális rendelendő mennyiség, amivel még nem történik túlkészletezés, azaz ami a jelen információk birtokában nem fog időben elfogyni. Ez az érték itt a felületen nem látható, de a Rendelendő mennyiség beírásakor számol vele a program. Ebben a mezőben akkor látható érték (a figyelemfelkeltés érdekében piros betűszínnel) ha a Rendelendő mennyiség átlépi a program által kiszámolt értéket. Példa: A program kiszámolja hogy a termékre a túlkészletezés mennyiséghatára 1000. Amíg nincs megadva Rendelendő mennyiség, vagy az maximum 1000, addig ez a mező üres. Ha a felhasználó 1001 -et ír a Rendelendőbe, akkor ebben a mezőben piros betűszínnel megjelenik az 1 érték. Ha 1100-at meg rendelendőnek, akkor 100 kerül ebbe a mezőbe.

M.e. (alapért.)

Az előző két mezőhöz tartozó mennyiségi egység, amely a terméktörzsben megadott alapértelmezett mennyiség egység.

Javasolt rendelendő (Száll. aj. szerint)

A javasolt rendelendő mennyiség felkerekítve, a szállítói ajánlatban megadott minimum rendelendőre és rendelési egységre. Ha van megadva a rendelési egységhez szállítói kiszerelés és a termékhez van megadva ilyen átváltás, akkor arra átváltva, ha nincs, akkor alapértelmezett mennyiségi egységben.

Rendelendő (Száll. aj. szerint)

A Rendelendő mennyiség átszámítva, a szállítói ajánlatban megadott szállítói kiszerelésre Ha nincs megadva ilyen, akkor üresen marad.

M.e. (Száll. aj. szerint)

Az előző két mezőhöz tartozó mennyiségi egység.(Termékenkénti szállítói ajánlat/Rendelési egység/Kiszerelés).

Javasolt rendelendő raklap

A Javasolt rendelendő mennyiség, raklapra átváltva. .

Ha nincs megadva az általános paraméterben a raklap mennyiségi egység, vagy erre nincs átváltása a terméknek, akkor üres..

Rendelendő raklap mértékegységben

Raklapban megadott rendelendő mennyiség. Módosíthatja a felhasználó. Ilyenkor frissül az előző két rendelendő mező tartalma is. Ha nincs megadva az általános paraméterben a raklap mennyiségi egység, vagy erre nincs átváltása a terméknek, vagy ha a termék nem beszerezhető (lásd a termék kód név mezőknél), akkor üres és nem módosítható.

Várható beérkezés

Itt jelenítjük meg a termékből korábban rendelt és az adott hétre várhatóan beérkező mennyiséget (alapértelmezett mértékegységben).

Készlet korrekció

Negatív érték is megadható. Az itt megadott mennyiséget a készlethez hozzáadva korrigáljuk a sERPa szerinti készletet. Előfordulhat, hogy a felhasználó tud olyan készletről, ami a programban még nincs rögzítve, ezért szükséges lehet ennek a készletnek a figyelembevétele. Ennek az esetnek a lekezelésére szolgál ez a mező. A mezőbe írt érték hatására újraszámolódik a Javasolt mennyiség és ennek következtében a hetek mezők színezései is.
Ha a felhasználó megváltoztatja ennek a mezőnek az értékét, akkor az esetek többségében megváltozik a program által kalkulált Javasolt rendelendő is, ezért a felhasználó által korábban megadott Rendelendő mennyiségek kiürítésre kerülnek és a friss adatok birtokában kell ezeket újra megadni.

Ha a leválogatáskor a mező üres, az azt jelenti hogy nem volt még készlet korrekció megadva ehhez a termékhez. Ha 0, akkor azt, hogy már volt és most 0 értékkel van szerepeltetve. Ebből következően ha a felhasználó egyszer is ír bele értéket, akkor utána törölni már nem lehet, 0-t kell beírni ha megszűnt a készlet korrekciót okozó tényező

Készlet+Várható beérkezéssel fedett hét

Az a naptári hét, amelynek minden napjára igaz, hogy a korrekció mezőben megadott értékkel módosított készlet + az addig várható beérkezés elegendő a várható fogyás kielégítésére. A naptári év és a hét sorszáma jelenítendő meg itt pl. 19/47. .

Készlet+Várható beérkezés+Javasolt rendelendővel fedett hét

Az a naptári hét, amelynek minden napjára igaz, hogy a korrekció mezőben megadott értékkel módosított készlet + az addig várható beérkezés + a javasolt rendelendő szállítói ajánlat lefedi az igényeket úgy, hogy nem megyünk a biztonsági készlet alá. A naptári év és a hét sorszáma jelenítendő meg itt pl. 19/47.

Készlet + Várható beérkezés + Rendelendő mennyiséggel fedett hét

Az a naptári hét, amelynek minden napjára igaz, hogy a korrekció mezőben megadott értékkel módosított készlet + az addig várható beérkezés + a megadott rendelendő mennyiség lefedi az igényeket úgy, hogy nem megyünk a biztonsági készlet alá. A naptári év és a hét sorszáma jelenítendő meg itt pl. 19/47.

Hetek

A beállításoknál megadott intervallumra előre (az aktuális dátumon érvényes héttől kezdődően) annyi oszlop, ahány hétre előre kell nézni. Fejléc: ÉÉ/hh, azaz 2019. 47. hét így jelenik meg: 19/47. Ezekben a mezőkben a várható fogyás mennyiségét kell megjeleníteni. A színezés szabályai: Vizualizálni kell a Beszerzési javaslat eredmény gridjében, hogy melyik héten várható készlethiány a rendelkezésre álló készletet, várható beérkezést (dátum szerint!) és a prognosztizált fogyást figyelembe véve. Színjelölést kell alkalmazni azokra a naptári hetekre, amelyeken a jelenlegi infók alapján hiányos napok lesznek, vagy amelyeket követően már probléma lesz, hogy lássuk az átcsapási pontot és még időben intézkedhessünk.

Amennyiben egy hét mező fölé visszük az egeret, az adott hét kezdődátuma jelenik meg infóablakban.

A cellák színezése:

 

1 - Zöld a cella, ha:           A készleten lévő mennyiség + a beérkezés alatt lévő mennyiség - biztonsági készlet >= FC szerinti értékesítés (úgy, hogy a hét minden napjára elegendő). Ekkor tehát nem kell belenyúlnunk a biztonsági készletbe ahhoz, hogy kielégítsük a várható igényeket, mert azt fedezi a készletnek a biztonsági készlet feletti része és a várhatóan beérkező (már megrendelt) mennyiség.

2 - Citromsárga a cella, ha: A készleten lévő mennyiség + a beérkezés alatt lévő mennyiség - biztonsági készlet < FC szerinti értékesítés, de a készleten lévő mennyiség + a beérkezés alatt lévő mennyiség >= FC szerinti értékesítés (úgy, hogy a hét minden napjára elegendő). Ekkor már bele kell nyúlnunk a biztonsági készletbe is (ha nem kellene, akkor zöld lenne a mező)

3 - Piros a cella, ha:           A készleten lévő mennyiség + a beérkezés alatt lévő mennyiség <= FC szerinti értékesítés (úgy, hogy a hét valamely napjára már nem elegendő)..Tehát a készlet és a várható beérkezés együtt sem elegendő a várható igények fedezésére. (Ilyenkor természetesen a biztonsági készlet sem marad meg, hisz az a készlet része.

 

Azok a cellák alapértelmezett színűek maradnak, amelyekre a készleten lévő mennyiség (figyelmen kívül hagyva a várható beérkezést) elegendő.