2013 évtől kezdve bevezettek Csk és Kt kódokat. A bevallást a Csk és Kt kódok alapján kell elkészíteni. A bevallás elkészítését a Termékdíj analitika lista segíti, amely a tételeket Csk és Kt kódok szerint rendezve/gyűjtve listázza. Listázhatunk a vevő számlák, szállító számlák vagy a szállítólevelek alapján.
A Csk 4 szegmensből áll, a Kt három szegmensből. Egy bizonylatban vagy a Csk vagy a Kt kód kell kitöltött legyen egyszerre a kettő ne töltsük ki. Egy termékhez több termékdíj is tartozhat, pl. mikor a termék maga termékdíj köteles (pl. csomagolószer, amit a vevő csomagolásra használhat később) és a csomagolása is termékdíj köteles.
Csk1, Csk2, Kt1 |
Csk3, Kt2 |
Csk4, Kt3 |
A termékdíjkód bevitelben adható meg a számlára írandó szöveg.
Ha a szövegbe beleépül az iktatószám vagy az összeg, ezeket a számla tétel termékdíj részletezés fülön felvettek alapján listázzuk. De a számlába az irat iktatószám az ügyfél termékdíj szerződés alapján ajánlódik.
A termékdíj bevitelben adható meg, hogy a termékdíj csomagolás vagy nem. A számla alján két összesítő készül, az egyikben a Csk kódok alapján a másikban a Kt kódok alapján összesítünk. Az összesítő alatt lévő sorban csak a csomagolószerek termékdíját összesíti a nyomtatás, itt nem adjuk hozzá azokat a termékdíjakat amelyekben a csomagolás pipa értéke igaz.
Ebben a bevitelben vehetjük fel, ha egy ügyféllel átvállalási ... szerződést kötöttünk bizonyos termékek tekintetében. A termékhez tartozó termékdíjak közül csak az egyikre köthető szerződés (a csomagolószer részre), a csomagolás termékdíja nem vállalható át.
Itt állíthatjuk be az át nem vállalt termékdíjak középső szegmensének (Csk3 és Kt2) ajánlását.
A számla tételben is megjelenhet a termékdíj ha az általános paraméterben a Termékdíj megjelenítés = "Külön mezőben" értéket állítjuk be. Ennek inkább marketing jelentősége van, a vevőnk látja, hogy mennyi a termék ára és mennyi a termékdíj. A program ezt a mezőt ugyan úgy kezeli mint az engedményt (ez egy negatív engedmény technikailag).