Az alábbiakban a Logisztika modullal együtt használható Készlet és forgalom műszerfal ismertetése olvasható.
A készletgazdálkodás és eredményesség felett őrködő vezető(k) munkáját segíti. A műszerfalon láthatjuk az egyes termékek, vagy termék csoportok készletértékének és árbevételének, továbbá az általuk termelt árréstömegnek az időbeli alakulását.
Az adatok és azok összefüggései segíthetnek megtalálni a gyengén teljesítő termékcsoportokat, vagy akár konkrét termékeket is az alapján, hogy mekkora készletértéket képvisel és ehhez képest mekkora árréstömeget termel az idő folyamán. Trendeket tekinthetünk át a termékskálánkon, vagy annak egy részén. Lefúrásokkal elemezhetjük, hogy a termék portfoliónk egy-egy csoportjában melyek a húzó és visszahúzó elemek, így azok teljesítményének támogatásáról, vagy éppen a kivezetésükről is megalapozottabb döntést hozhatunk.
Havi, vagy inkább heti rendszerességgel érdemes rátekinteni. Negyedévenként visszatérő módon javasolt felülvizsgálni. Ekkora időtávon már érzékelhető, döntés előkészítésre alkalmas trendeket láthatunk a legtöbb ágazatban.
A bal felső sarokban a készletérték időbeni alakulását mutató időszeletelőt helyeztünk el. Segítségével a többi elem által mutatott adatok időbeni hatókörét tudjuk szűkíteni a diagram két szélén lévő függőleges vonalak mozgatásával.
A felső sor közepén egy tölcsérdiagramon ábrázoljuk a legjobban teljesítő 5 termék részesedését az árbevételből. Ezek a húzó termékek, de nem biztos, hogy ezek viszik a prímet a profittermelés terén is! Ez a diagram mindig a top 5 terméket mutatja, nincsenek rá hatással a szűrők.
A jobb felső sarokban a szűréseknek megfelelő időszak és termékek készletének és halmozott árbevételének időbeli alakulását tekinthetjük át. Ez az összefüggés fontos lehet, hisz a készlet amellett, hogy lehetőséget biztosít a rugalmas értékesítésre, ezzel az árbevétel realizálására, komoly költségekkel jár (raktározás, finanszírozás, minőségromlási kockázatok következményei stb.), így az eredményességet jelentősen befolyásolja.
A középső sáv bal szélén lévő fánk az árréstömeg százalékos megoszlását mutatja termékenként. Annak érdekében, hogy ne vesszünk el az adatok sokaságában, a megmutatott termékek száma tízre van korlátozva. Ha az egérmutatót egy termék fölé visszük, megtekinthetjük a százalékos arányon túl a konkrét nominális értéket is. A termékre kattintva a többi diagram tartalma is leszűkül a választott termék adataira.
A középső sáv kétharmadát elfoglaló táblázatban részletes adatokat találunk naponkénti értékekkel a megjelenített adatokról. Egy sorra kattintva le tudunk fúrni az adott napon belül az egyes termékek adatainak megtekintéséhez.
Az alsó sávban három különböző termékkategória alapján van lehetőségünk szűkíteni a megjelenítendő termékek körét. A három szűrő egymással ÉS kapcsolatban van.
A Napi készlet és forgalom eredményhalmaz, Műszerfal nevű bemenő paraméter változatát használjuk
Napi készlet és forgalom Műszerfalhoz szükséges jogosultság
Ahhoz, hogy az eredményhalmaz napi készlet adatokat tudjon visszaadni, be kell kapcsolnunk a megfelelő beállításokkal a Készlet - Napi készlet és rendelés karbantartás automatikus üzenetet. Ez gondoskodik a napi készlet adatok kiszámításáról és karbantartásáról
Eredményhalmaz bemenő paraméter beállítások:
Leválogatás naponta, Indítás mindig.
DátumTól - DátumIg bemenő paraméterek kitöltésével lehet szűkíteni a megjelenítés időszakát.
A Raktár kódképlet, termék besorolás és termék kódképlet megadásával tovább finomíthatjuk a gyűjtendő adatok körét
A Megjelenítés sávban megadhatunk három termékkategóriát. Az eredményhalmaz minden termék besorolását visszaadja ezekre a kategóriákra. Ezt használja a műszerfal az alsó sávban található három besorolás szűréshez.
Az időszeletelő és az alsó sávbeli termék besorolás szűrések hatással vannak a tölcsér diagramon kívül minden műszerfal elemre.
Az Árréstömeg megoszlása fánk diagram valamely termékére kattintva arra az egy konkrét termékre szűkíthetjük a megmutatott eredményeket
A Részletes adatok táblázat lefúrható. Alapesetben napokra összesített adatokat láthatunk, de egy sorra kattintva ezeket kibontja nap / termék szintre.