Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

A sERPaWeb keretrendszerünk részeként elérhető Műszerfal funkció teremti meg a lehetőséget a sERPában kezelt adatok különböző felhasználó csoportok számára gyorsan értelmezhető, könnyen emészthető vizuális megjelenítésére.

A sERPaWeb webes felületén elérhetők a műszerfalak számítógépről és mobil eszközökről egyaránt.

Kiemelten ajánljuk a cég teljes egészére nézve vezetői döntéstámogató rendszerként használni, de javasoljuk egyes részterületek, tevékenységek támogatását is az adott terület teljesítményéről, terveik teljesítéséről jól áttekinthető műszerfalakkal.

 

A PROGEN által példaként összeállított Demó műszerfalak az egyes részterületek, a kereskedelem (Top 20 ügyfélforgalom, Ügynökönkénti forgalom), a készletgazdálkodás (Készlet és forgalom), a munkaügy (Demográfia, Fluktuáció, Munkakörök) és a számvitel (Főkönyvi terv-tény összehasonlítás) tevékenységeinek, eredményeinek műszerfalon történő megjelenítéséhez adnak ötleteket.

 

Egy példával lehet a legegyszerűbben közelebb hozni a Műszerfal használat előnyeit. A sERPában a kezeljük a dolgozóink adatait, akár több száz munkavállalóval kell számolni. Hogy áttekintsük a dolgozóink összetételét akár a bejárás tervezéshez, akár a nemek, életkorok tekintetében tételesen le tudjuk kérni ezeket az adatokat listákba, excel táblákba, interaktív, szűrhető lekérdezésekbe a sERPában, de az csak további munkával, elemzéssel adhatná meg azt a válasz a kérdéseinkre; amit egy egyszerűen összeállított demográfiai műszerfal azonnal megmutat például egy HR vagy felsőszintű felelős vezetőnek:

- Demográfia műszerfal -

- Demográfia műszerfal -

Ahogy a példánkban is látszik, a Műszerfal különböző vizuális elemeivel összeállíthatjuk a számunkra leginkább megfelelő grafikonokat, táblázatokat, diagramokat, kimutatásokat.

Előkészítés

Ahhoz, hogy ilyen műszerfalat tudjunk használni a cégünknél az igazi érdemi munka annak a kitalálása, hogy a vezetőink, az egyes területek felelősei milyen adatokra, jellemző mutatókra, KPI-okra kíváncsiak, mi támogatja őket a legjobban a napi munkájukban. Ezt a feladatot partnereinkkel közösen tanácsadóink támogatásával a műszerfal bevezetése során végezzük el.

sERPa kliens funkciók

A műszerfalak létrehozása egy-egy Eredményhalmaz megtervezésével, vagy a PROGEN által készített eredményhalmazok használatba vételével kezdődik a sERPában. A műszerfal alapjául szolgáló eredményhalmazban az adatok a célnak megfelelő részletezettségben szerepelnek. Ahhoz, hogy akár több ezer adatból összeállított lekérdezés ne lassítsa a lekérdezéskor a munkánkat, az eredményhalmaz értelmes időnkénti lekérdezését javasolt beállítani.

A műszerfal létrehozása a sERPában, a Műszerfal funkcióval történik, majd a Paraméterezett funkcióval fel kell venni Műszerfal webfunkcióként. Részletes leírása a Műszerfal létrehozása alatt olvasható. Ezzel a sERPa kliens oldali feladatokkal elkészültünk.

sERPaWeb keretrendszer funkciók

A műszerfal elemek hozzárendelése, a megjelenés kialakítása, grafikonok, diagramok, táblázatok, stb. felvétele már a sERPaWeb keretrendszeren belül történik. Itt első lépésként be kell lépni a sERPaWebbe, ott már megjelenik az új műszerfal menüpontunk, amennyiben nem egyéni menüt használunk. Az egyéni menübe a felhasználói sERPaWeb menümódosítással tudjuk beemelni a főmenüből. Az így felvett műszerfal funkciót elindítva egy üres dashboard jelenik meg, ahol az alapul szolgáló eredményhalmaz(ok) kiválasztása után a műszerfal elemek felvételével, Műszerfal elemek beállításával és a Műszerfal elrendezésben leírtak segítségével összeállítható a kívánt eredmény. A műszerfal összeállítás során azonnal láthatók a szerkesztésünk eredményei, szerkesztésből kilépve, mentés után a menüből is indítható a műszerfal lekérdezés. Az Adatok megjelenítése és a Megjelenítés mobiltelefonon fejezetekben a használatról, az egyes elemekről hasznos információkat olvashatunk.

A Példa a műszerfal használatára leírásban lépésről lépésre megtekinthető egy új műszerfal létrehozása.

 

A műszerfalak használatához fontos jellemzője a rendszerünknek a jogosultsági rendszer, mellyel szabályozható, hogy mely felhasználók, felhasználói csoportok melyik műszerfalakat láthatják, használhatják, kinek van jogosultsága annak szerkesztésére. Ahogy a sERPában is megszoktuk, a sERPaWeben is fontos, hogy a felhasználók csak a saját kompetenciájuknak megfelelő adatokhoz férhessenek hozzá. Ezt a munkát támogatjuk meg a rendszerben a műszerfalak hordozhatóságával; lehetőség van exportálni, importálni műszerfalakat, majd az importált műszerfalak szerkesztésével más-más jogosultságú kollégák, más-más célcsoportok részére testreszabhatjuk a műszerfalakat. Természetesen ugyanaz a műszerfal, azonos tartalommal is tetszőleges számú felhasználói menüben használható a sERPaWeben.