Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Az MFC interfész üzeneteken keresztül, xml-ben kommunikál a sERPával.

MFC -> sERPa irányú kommunikáció IIS-en keresztül is megvalósulhat.IIS beállítások szerint telepíteni kell az IIS-t és a REST beállításokat kell végrehajtani. A küldő oldal számára szükséges végpont http://szamitogepnevvagyIP:portszam/prodarest/api/mfc/fogadas

https://svn.progen.local/svn/sERPa3/trunk/Egyeb/MFC/

 

Az értékesítési folyamatban az MFC kezeli a készletváltozásokat és adja azokat át sERPa-nak. A sERPa a MFC.Szállító rendeléssel adja meg az MFC-nek, hogy mi fog beérkezni és a vevői rendelések alapján elkészített Szállítási utasítással határozza meg, hogy mit kell kiszállítani.

Rendelés sorozathoz Diszponálás: kötelező beállítást nem kezeli a sERPa - MFC kapcsolatra épülő sERPa bizonylatolás.

 

MFC.Szállító rendelés

A sERPa a szállító rendeléssel adja meg az MFC-nek, hogy adott napon, mely beszállítók, mely termékei várhatóak - mely információ az áruátvétel számára kerül továbbításra.

Szállító rendelés funkció

sERPa-ban Szállító rendelések felvétele történhet Rendelés-nyilvántartás Szállító rendelés vagy Gyorsított szállító- és belsőrendelés vagy Szállító rendelés generálás funkciókkal.

A Szállító rendelés sorozat felvétele, paraméter beállításai a Rendelés-nyilvántartás / Struktúra / Rendelés-nyilvántartás paraméter funkcióban kell elvégezni, a bizonylat sorozat típusa mindig Szállító rendelés legyen.

MFC.SzállítóRendelés

A  sERPa átadja MFC-nek a felvételre, visszamondásra kerülő szállító rendelést MFC.SzallitoRendeles tárolt eljárással. A sERPa a felületén biztosítja, hogy a felhasználó más módosítást ne végezhessen a bizonylaton. A szállító rendelés tárolt eljárásnak a MFC.TermekAdatatadas és a MFC.UgyfelAdatatadas sERPa táblák valamint az ügyfél és terméktörzsben szereplő utolsó módosítás dátuma alapján minden alkalommal ellenőrizni kell a Termek_ID és az Ugyfel_ID alapján, hogy szükség van-e adatátadásra, és ha igen, akkor az adott ügyfélre vagy termékre meg kell hívni a megfelelő (MFC.Termek, MFC.Ugyfel) tárolt eljárást.

 

A MFC.Szállító rendelésen átadásra kerül az MFC-nek:

- MFC.Szállító rendelés bizonylat azonosító

- raktárkód

- ügyfél azonosító (az ügyfél törzs MFC.Ugyfel tárolt eljárással kerül átadásra)

- cím azonosító (mely az ügyfél törzs átadás során, ha van telephely, ügyfél/telephely irányítószám, helység, utca, házszám, ország ha nincs telephely, akkor a székhely cím irányítószám, helység, utca, házszám, ország részletezésben kerül MFC felé továbbításra)

- bizonylat tétel sorszám (mivel szállítói rendelésen ugyanaz a termék többször is szerepelhet)

 termék kód (a termék törzs MFC.Termek tárolt eljárással kerül átadásra)

 rendelt minimum mennyiség (rendelt mennyiség csökkentve a Termék törzs További adatok fülön megadott Rendelés teljesülés tűréssel)

 rendelt maximum mennyiség (rendelt mennyiség növelve a Termék törzs További adatok fülön megadott Rendelés teljesülés tűréssel) - ennél többet a MFC nem enged majd bevételezni

 lejárati minimum (a Szállító rendelés tételben megadott Lejárat dátumtól adat és a Szavatosság korlátozás feltételei alapján számolódik, ha a Szállító rendelés tételben nincs megadva Lejárat dátumtól adat, akkor a Termék törzs Garancia fülön megadott Szavatossági idő, a Kért szállítási határidő és a Szavatosság korlátozás feltételei alapján számolódik)

 lejárati maximum (a Szállító rendelés tételben megadott Lejárat dátumig adat és a Szavatosság korlátozás feltételei alapján számolódik, ha a Szállító rendelés tételben nincs megadva Lejárat dátumig adat, akkor a Termék törzs Garancia fülön megadott Szavatossági idő, a Kért szállítási határidő és a Szavatosság korlátozás feltételei alapján számolódik)

MFC.Termek tárolt eljárás által MFC-nek átadott adatok

A Termék funkció érintett mezőinek módosításakor le kell futni, hogy a két rendszerben szinkronban legyenek a törzsadatok. A Termék törzs adatok felrögzítésekor a felhasználó számára az alábbi adatok kitöltése kötelező, ellenkező esetben a termék nem kerül átadásra (hibaüzenetre fut) MFC felé.

- termék azonosító

- termék név

- mennyiségi egysége (a Termék törzs általános fülön megadott Mennyiségi egység neve, mely a Mennyiségi egység táblából adódik)

- tizedes ( a Termék Mennyiségi egységéhez, a Mennyiségi egység táblában megadott tizedesszám)

- bruttó tömeg (a Termék bruttó tömegének (kg) 1000 szerese, mert g-ban tárolja a MFC)

- nettó tömeg (a Termék nettó tömegének (kg) 1000 szerese, mert g-ban tárolja a MFC)

- szavidő kezelés (értéke "T" / "F", mely a Termék általános fülön Gyártási szám típus mező alapján határozódik meg)

- kiszereléshez tartozó átváltás mennyiség (a Termék további adatok fülön, az Átváltás táblázatából a Kiszerelés TRUE sorban megadott mennyiség)

- a karton mennyiség egységhez tartozó átváltás (a MFC Paraméter funkcióban Gyűjtő kartonként meghatározott mennyiségi egységhez a Termék Átváltás táblázatban felvett mennyiség)

- a raklap mennyiség egységhez tartozó átváltás (a MFC paraméter funkcióban Raklapként meghatározott mennyiségi egységhez a Termék Átváltás táblázatban felvett mennyiség)

- alapértelmezett Logtron Láda  felsorolt: LOG170, LOG320, LOG75,LOG75EU Termék átváltásból. (A Termék Átváltás táblázatban „LOG” mennyiségi egység név kezdetű mennyiségi egységekből a termékre felvett első.)

- alapértelmezett Logtron Ládához tartozó átváltás (a Termék Átváltás táblázatban „LOG” mennyiségi egység név kezdetű mennyiségi egységekből a termékre felvett elsőhöz megadott átváltás mennyiség)

- egalizált kiszerelés (a Termék törzs általános fülön megadott Egalizált kiszerelés  "T" / "F")

- vonalkód (a Termékhez a További adatok fülön felvett vonalkódok (a táblázatban szereplő összes vonalkód átadásra kerül):

Alapértelmezett mennyiségi egységhez és paraméterbe nem megadott egyéb mennyiségi egységhez tartozó tartozó <Vonalkod />,

Átváltás táblázatban megadott mennyiségi egységhez tartozó (amelynek kiszerelés mezője igaz) <Vonalkod Tipus="Kiszereles" />,

MFCGyujtoKartonMennyiseg-hez tartozó <Vonalkod Tipus="GyujtoKarton" />

MFCRaklapMennyiseg-hez tartozó <Vonalkod Tipus="Raklap" />

- termékkategória MFC kód (a MFC Paraméterben az Átadandó besorolás táblázatban felvett Termékkategóriákhoz tartozó MFC kódok, amelyre be van sorolva a termék)

- termékkategória név (a MFC Paraméterben az Átadandó besorolás táblázatban felvett Termékkategóriák neve, amelyre be van sorolva a termék)

- termékkategória tétel kód (a MFC Paraméterben az Átadandó besorolás táblázatban felvett Termékkategóriák tételei, amely kategória esetén a termék kategória tételhez van sorolva)

MFC.Ugyfel tárolt eljárás által MFC-nek átadott adatok

Az ügyfél funkció érintett mezőinek módosításakor le kell futnia, hogy a két rendszerben szinkronban legyenek a törzsadatok. Az Ügyfél törzs adatok felrögzítésekor a felhasználó számára az alábbi adatok kitöltése kötelező, ellenkező esetben a Ügyfél nem kerül átadásra (hibaüzenetre fut) MFC felé.

- ügyfél azonosító

- ügyfél név

- vevő (az Ügyfél törzs Általános fülön megadott Belföldi vevő vagy Külföldi vevő pipa alapján)

- szállító (az Ügyfél törzs Általános fülön megadott Belföldi szállító vagy Külföldi szállító pipa alapján)

- cím azonosító ( ügyfél\telephely kód utolsó 2 karaktere, ha nincs telephely, akkor 0)

- irányítószám (ha van telephely, akkor a Telephely címből, ha nincs telephely, akkor az Ügyfél címből)

- helység (ha van telephely, akkor a Telephely címből, ha nincs telephely, akkor az Ügyfél címből)

- utca, házszám (ha van telephely, akkor a Telephely címből, ha nincs telephely, akkor az Ügyfél címből)

- ország  (ha van telephely, akkor a Telephely címből, ha nincs telephely, akkor az Ügyfél címből)

 

A fenti adatokon kívül, ha az MFC paraméterben az Elérhetőség átadása I értéken áll:

- telefonszám (ha van telephely, akkor a Telephely telefonszáma, ha nincs a telephelyben telefonszám, akkor az Ügyfél telefonszáma, ha nincs az ügyfél esetén telefonszám, akkor a dolgozó telefonszáma)

- e-mail cím (ha van telephely, akkor a Telephely e-mail címe, ha nincs a telephelyben e-mail cím, akkor az Ügyfél e-mail címe, ha nincs az ügyfél esetén e-mail cím, akkor a dolgozó e-mail címe)

Szállító rendelés átadás MFC-nek

A MFC.Szállítói rendelések átadása a Szállító rendelések / Művelet / Szállító rendelés elküldése MFC felé funkcióval kerülnek átadásra MFC felé.

Bevételezés

A bevételezés folyamata a MFC rendszerében történik.

 

A MFC az átadott MFC.Szállító rendelésekre hivatkozva lejelenti a bevételezést sERPa-nak a MFC.Bevetelezes tárolt eljárással.

- MFC.Bevételezés bizonylat azonosító

- ügyfél azonosító

- raktárkód

- MFC.Szállító rendelés bizonylat azonosító

 termék kód

 bevételezett mennyiség

 lejárat dátum (yyyymmdd)

 adott lejárati dátum (gyártási szám) aktuális raktáron lévő készletmennyisége

 

A szállítólevél dátuma: A pillanatnyi rendszerdátum.

A tétel nettó egységára: SzallitoRendelesAzonosito által meghatározott rendelésben megadott egységár szerint.

 

A MFC mozgásnemet nem ad át, ezért meg kell határozni, hogy a Szállító rendelés sorozatba felvett rendelés nyomán generált szállítólevél milyen mozgásnemmel kerüljön felvételre sERPa-ba:

sERPa-ban egy-egy MFC.bevételezési bizonylat alapján és a MFC \ Struktúra Paraméter funkció Sorozatonkénti mozgásnem és Raktárankénti mozgásnem táblái alapján legenerálásra kerül egy-egy "Normál" állapotú szállítólevél.

Göngyöleg bevételezés szállítótól

A göngyöleg bevételezését nem előzi meg sERPa-ban felvett szállító rendelés. A MFC a  göngyöleg bevételezést szállító rendelés hivatkozás nélkül valósítja meg.

Göngyöleg esetén a MFC.Bevetelezes bizonylaton nem jön adat a SzallitoRendelesAzonosito-ban.

A sERPa-ban a RaktarKod mezőben megkapott raktárra kerül felvételre a szállítólevél a raktárkód által a MFC \ Struktúra Paraméter funkcióban meghatározott mozgásnemmel, a megkapott Ügyfél kód alapján Belföldi bevételezés mozgásnemmel vagy Külföldi bevételezés mozgásnemmel.

Göngyöleg visszaküldés szállítónak

A göngyöleg visszaküldést nem előzi meg sERPa-s bizonylat. Részletes leírást lásd lentebb.

Áru visszaküldése szállítónak azonnali, vagy visszáru kérelem alapján történő visszáru

Részletes leírást lásd lentebb.

Szállító rendelés visszamondás

Azok a Szállító rendelések, melyek adott teljesítési dátumra nem érkeztek be, tételei nyitottak, azok Rendszerfunkciók \ Adatbázis karbantartás \ Rendelések visszavonása funkcióval visszautasíthatók, ez automatizmusként is beállítható.

 

Nagyítás a képre kattintással!

 - Szállító rendelések visszamondása párbeszéd ablak - 

Szállítási utasítás

Vevő rendelések alapján a MFC / Szállítási utasítás generálás funkcióval előállított SzallitasiUtasitast adunk át MFC-nek. A Szállítási utasítást röviden SZUT -ként is említjük a dokumentációban.

A  sERPa átadja MFC-nek a felvételre vagy törlésre kerülő szállítási utasítást MFC.UtasitasAtadas tárolt eljárással.

 

-szállítási utasítás azonosító (sERPa adja)

-kiszolgálás (1 háttér, 2 komissiózó, N selejt, M minősítő)

-raktárkód

-túraazonosító

-útvonal kód

-útvonal név

-indulás dátum

-ügyfél azonosító

-?ügyfél/telephely azonosító

-cím azonosító

-időablaktól

-időablakig

-megjegyzés

-sürgősség (0..9)

 NSZTermék: Ebben a blokkban adjuk át a NemSZutoltTermék adatokat. Ezek azok a rendelés tételek amelyek az adott Szállítási utasítás (szut) ügyfelének és telephelyére, vele azonos túratervre vannak fuvarszervezve és a kiszolgáló raktáruk saját telephelye is azonos! (Tehát a raktár paraméterében figyelni kell a megfelelő Saját telephely megadására. Így megoldható, hogy például a szegedi telephely raktárából és minősítő raktárából együtt szállítandó tételeket egyben, de a kecskeméti telephelyről szállítandókat már külön kezelje a program.)

         Termek_ID:                A nem szutolt termék azonosítója

                 Mennyiseg:                A szutolatlan mennyiség azaz: Rendelt -(Visszamondott+Elutasított+Szutolt)

                 RendeltMennyiseg:        A teljes rendelt de Vissza nem mondott/El nem utasított mennyiség azaz: Rendelt -(Visszamondott+Elutasított                

 Termék:                Ebben a blokkban adjuk át a szállítási utasítás tételeit

         sorszám:                a szállítási utasítás tételének sorszáma

         termék kód

         mennyiség

         lejárat tól:                a Vevő rendelés tételben megadott Lejárat dátumtól adat, ha a Vevő rendelés tételben nincs megadva Lejárat dátumtól adat, akkor a termék - az ügyfélre beállított szavatosságra vonatkozó általános beállítások alapján számolt - gyártási száma (lejárata) azaz a Termék gyártási száma, a Termék törzs Garancia fülön megadott Szavatossági idő, a Kért szállítási határidő és a Szavatosság korlátozás „Feltétel nélkül eladható” mező %-os érték feltételei alapján (azonban nem számol a Vásárlási garanciával eladható és Minimum szavatosság adatokkal!)

         lejárat ig (lejárat tól=lejárat ig)

         lejárat:                        A fenti két mező működéséhez hasonló, de itt a lejárat csak a referencia dátum.

         reláció:                        A lejáratban lévő dátumhz képest az itt megadott irányban szereplő lejáratokat fogja összekészíttetni a raktárkezelő. pl lejarat: 2021-05-31 realacio: >= akkor csak olyanokat szedhet össze az utasításban szereplő termékekből a kezelő, amelyek lejárata 2020-05-31 vagy későbbi.

 

A MFC által használt szektor felosztása a következőképpen feleltethető meg a sERPa-s raktáraknak:

0 Háttér/Komissió

Raktár

1Háttér

Raktár

2Komissió

Raktár

N Selejt

Raktár

M Minősítő

Minősítő

D Szállító visszáru

Minősítő

P MFC dönti el

Raktár/Minősítő

 

A Szállítási utasítás tétel több vevőrendelésre hivatkozik. A Kiszallitas.xml feldolgozásakor a vevőrendeléseket vevőrendelés dátum, rendelés szám szerinti növekvő sorrendben kell kielégíteni. Ennek értelme, hogy az a vevő biztosan kapjon árut, aki hamarabb rendelte meg.

 

A szállítási utasítások generálásakor a sERPa figyelembe veszi

- a vevőrendelésben megadott raktár aktuális készletét gyártási számonként (Kell legyen készleten a termék)

-  az ügyfél szavatosságra vonatkozó általános beállításokat

-  és rendelésben megadott egyéni kéréseit: konkrét szav.idő kérés

Azok a vevőrendelés tételek, amelyekhez nincs megfelelő szav.idős készlet raktáron, nem készül szállítási utasítás!

 

Lejárat prioritás:

Az algoritmus a lejáratokat az alábbiak szerint adja ki. A prioritás lefelé nő:

1. FEFO (First Expired First Out)

2. A vevőre vonatkozó szavatosságidő korlátozás által meghatározott

3. a vevőrendelés tételben megadott lejárat (AruForgBizTetel.LejaratTol LejaratIg

 

A kiszolgálás mező értékét (ha a sorozatban "algoritmus szerint" van beállítva) és túrára/vevőre szedetést a sERPa a kisnagymennyiségből és a mennyiségi egységből számolja:

Ha a rendelésen szereplő összmennyiség a kisnagymennyiségnél kisebb, akkor vevőre szedetés   (valamint kiszolgálás=2)

Ha a rendelésen szereplő összmennyiség a kisnagymennyiségnél nagyobb és kg, akkor vevőre szedetés   (valamint kiszolgálás=1)

Ha a rendelésen szereplő összmennyiség a kisnagymennyiségnél nagyobb és nem kg, akkor túrára szedetés    (valamint kiszolgálás=1)

Szállítási utasítás generálás

Generáló funkcióval történik a szállítási utasítások létrehozása, mely funkció a Szállítási utasítás bevitelbe generálja be a szállítási utasításokat. Felvétel üzemmódja a beviteli funkciónak nincs. (A sERPa a felületén biztosítja, hogy a kezelő más módosítást ne végezhessen a Szállítási utasítás bevitelben.)

Nagyítás a képre kattintással!

 - Szállítási utasítás generálás párbeszéd ablak - 

 

1. üzemmód túrára szedetés

A program ez alapján az algoritmus alapján döntse el, hogy a vevőrendeléseket túrára VAGY vevőre kell szedetni, és csak azokból készítsen szállítási utasítást, amik túrára szedetésesek

2. üzemmód vevőre szedetés

A program ez alapján az algoritmus alapján döntse el, hogy a vevőrendeléseket túrára VAGY vevőre kell szedetni, és csak azokból készítsen szállítási utasítást, amik vevőre szedetésesek

3. üzemmód mindent túrára szedetés

A program nem algoritmus alapján dönti el, hanem mindent túrára szedet, ami a szűrési feltételeknek megfelel.

4. üzemmód mindent vevőre szedetés

A program nem algoritmus alapján dönti el, hanem mindent vevőre szedet, ami a szűrési feltételeknek megfelel.

 

Általános beállítási feltételek:

- sorozat

- üzemmód:

- sürgősség

A generálás szűrési feltételei:

- útvonalkódképlet,

- túraterv,

- indulási dátumtartomány,

- raktár,

- ügyfélkategória,

- ügyfél+th,

- termékkategória,

- termék

 

Szállítási utasítás vonatkozhat vevő rendelésre, selejtezésre, csomagolásra kiadásra, göngyöleg kiadása a túrára, raktárak közötti áttárolás kiadási oldalára.

Egy speciális vevőrendelést kell felvenni rá, a vevő a „TEDI technikai ügyfél”. Ez alapján készíteni kell a sERPában egy szállítási utasítást, ennek sürgőssége >0.

Átjáratozás

Átjáratozás során a Fuvarszervezés funkcióban egy ügyfél/telephely azonos sorozatra felvett valamennyi rendelése

- ha nem volt túratervhez rendelve, akkor túratervre kerül

- az egyik túratervről egy másik túratervre kerül

A rendelések együtt történő mozgatására a Fuvarszervezés / Művelet / Ügyfél szerinti kijelölés ad lehetőséget.

Ha a fuvarszervezés során olyan vevőrendelés(ek) kerül(nek) átjáratozásra, melyek már szerepeltek egy vevőre szedetett Szállítási utasításon, akkor a MFC-nek át kell adni a módosulás tényét, MFC.Atjaratozas tárolt eljárással, melyben átadásra kerül az új Túraterv azonosító és az ahhoz tartozó "szülő" útvonal kód és név. Erre azért van szükség, hogy amikor a MFC-ben kezdeményezik egy túra kitárolását, a raktári dolgozó számára ismert legyen, melyikbe tartozott és hová került át.

Átjáratozni csak Túrára szedés előtt lehetséges! A Túrára szedés esetén a MFC a vevőrendeléseket nem ügyfél/telephelyenként, hanem túránként kezeli, ezért azok ügyfél/telephely szerinti beazonosítása a raktárban nem lehetséges. Ha egy Túraterven lévő vevőrendelések vevőre szedetett Szállítási utasításra kerültek, azok már nem járatozhatóak át!

Kiszállítás

A MFC a komissiózást követően az átadott Szállítási utasításokra hivatkozva lejelenti a kiszállítást MFC.Kiszallitas tárolt eljárással.

-kiszállítás bizonylat azonosító (MFC adja)

-szállítási utasítás azonosító

 termék kód

 mennyiség

 lejárat (yyyymmdd)

 készlet adott termék lejáratra nézve

                   láda azonosító száma

         ládába került mennyiség adott termékből

-láda azonosító

-láda bruttó tömege. A láda azonosító és a láda bruttó tömege a dbo.SzLevelLada táblába kerül felvételre és a SzLevelLada tábla azonosítójára hivatkozik. Ez mutatja meg, hogy megrakodva mely ládának mennyi a tömege.

     

Ha a MFC Kiszallításban hivatkozott Szállítási utasításban van ügyfél kód, vevőre szedés történik, ha a MFC Kiszallításban hivatkozott Szállítási utasításban nincs ügyfél kód, túrára szedés történik. A MFC a láda bruttó tömegét csak akkor adja át, ha vevőre szedés van és a kiszolgálás az Automata raktárból (2 komissiózó) történik.

 


Vevőrendelés bizonylat

Szállítási utasítás paraméter

Száll.utasítás generálás párbeszéd ablak

Szállítási utasítás bizonylat

Kiszállítás bizonylat


Túra- azonosító

ügyfél/telephely azonosító

Száll.utasítás sorozat

Kiszolgálás

Száll.utasítás sorozat

üzemmód

Túra- azonosító

Indulás dátuma

ügyfél/telephely azonosító

Kiszolgálás

láda azonosító/bruttó tömeg megadás

1.1) Vevőre szedetés Szállítási utasítás

ki van töltve

ki van töltve

Normál szedetés

Algoritmus szerint ->

(kisnagymenny. figy.)

Normál szedetés

Vevőre vagy túrára szedetés algoritmus szerint/

Vevőre szedetés algoritmus szerint/

Mindent vevőre szedetés …

ki van töltve

túratervből

ki van töltve

Komissiózó/Háttér ha kg.a menny.egys.

van / nincs, ha kiszolgálás Háttér

1.2) Túrára szedetés Szállítási utasítás

ki van töltve

ki van töltve

Normál szedetés

Algoritmus szerint ->

(kisnagymenny. figy.)

Normál szedetés

Vevőre vagy túrára szedetés algoritmus szerint/

Túrára szedetés algoritmus szerint/

Mindent túrára és háttérből

ki van töltve

túratervből

nincs kitöltve

Háttér

nincs

2) Göngyöleg kiadás túrára szállítási utasítás

ki van töltve

nincs kitöltve

Göngyöleg kiadás

Algoritmus szerint ->

(kisnagymenny. figy.)

Göngyöleg kiadás

Vevőre vagy túrára szedetés algoritmus szerint/

Túrára szedetés algoritmus szerint/

Mindent túrára és háttérből

ki van töltve

túratervből

nincs kitöltve

Háttér

nincs

3) Selejtezés szállítási utasítás

nincs kitöltve

ki van töltve

Selejt

Selejt->

Selejt

Mindent vevőre szedetés … >ügyfél ki lesz töltve

Sorozathoz be kell állítani: Kiszolgálás: Selejt, Túraterv: Nincs

nincs kitöltve

megadott dátum

ki van töltve

->Selejt

nincs

4) Csomagolásra kiadás szállítási utasítás

nincs kitöltve

ki van töltve

Csomagolásra kiadás

Algoritmus szerint ->

(kisnagymenny. figy.)

Csomagolásra kiadás

Vevőre szedetés algoritmus szerint

-> háttér és kg. a termék, ezért az ügyfél ki lesz töltve

Sorozathoz be kell állítani: Túraterv: Nincs

nincs kitöltve

megadott dátum

ki van töltve

Háttér, mert kg.a menny.egys.

nincs

5) Áttárolás Szállítási utasítás

speciális túra a két raktár között

ki van töltve

Kitárolás (másik raktárba)

Algoritmus szerint ->

(kisnagymenny. figy.)

Kitárolás (másik raktárba)

Algoritmus szerint

ki van töltve

túratervből

nincs kitöltve /

ki van töltve

Háttér/Komissiózó

van / nincs, ha kiszolgálás Háttér

6) Szállítói visszáru Szállítási utasítás

nincs kitöltve

ki van töltve

Szállítói visszáru

Minősítő

vagy

Szállítói visszáru

Szállítói visszáru

Mindent vevőre szedetés...

->ügyfél ki lesz töltve

Sorozathoz be kell állítani: Kiszolgálás: Minősítő, Túraterv: Nincs

nincs kitöltve

megadott dátum

ki van töltve

->Minősítő

nincs

Szállítólevél

A MFC mozgásnemet nem ad át, ezért meg kell határozni, hogy a Szállító rendelés sorozatba felvett rendelés nyomán generált szállítólevél milyen mozgásnemmel kerüljön felvételre sERPa-ba.

A sERPa-ban a MFC-től kapott Kiszallitas szerinti adatokkal "Normál" állapotú a MFC Paraméterben meghatározott mozgásnemmel szállítólevél generálás történik. Egy XML-ből egy szállítólevél készül.

 

SzLevelTetel.AruforgBizTetelTeljesites logikai bitet True-ra kell állítani ha a Termek.RendelesTetelTeljesitesTures-ben megadott %-on belüli a teljesítés:

A szállítólevél legenerálásakor a sERPa figyelembe veszi a Termék törzs További adatok fülén található Tűrés %-ot. Ha a rendeléshez viszonyított teljesítés ezen a tűrésen belül van, akkor a program azt a rendelést teljes egészében teljesítettnek tekinti, a Vevő rendelés Állapot fülön a tétel Teljesített ?mennyiséggel? jelenik meg.

Ha kevesebb kiszállítást jelentenek le, mint amennyit a szállítási utasításban kértünk kiszedni, akkor az a vevő rendelés élvez elsőbbséget, amelynek a rendelési dátuma legkorábbi, azon belül ID szerint a kisebb.

 

Devizanem a vevő rendelés devizaneméből derül ki, ami (a vevő rendelés azonosító) a szállítási utasításban szerepel.

A raktár a Szállítási utasítás azonosító alapján kerül meghatározásra.

A szállítólevél dátuma: A pillanatnyi rendszerdátum.

A tétel nettó egységára: Az eladási árat újra kell számolni, ráadásul a létrehozandó szállítólevélhez kapcsolódó vevőrendelés kért szállítási határidejére vonatkozóan! (Ha több vevőrendelés van, akkor a legkorábbi kért szállítási határidő dátum szerint.)

 

Átadás

A MFC-től kapott adatok alapján elkészül(nek) a kiszállításról szóló szállítólevél(ek). Ezt követően megtörténik az áru kiszállítása a vevőhöz. A vevő általi átvételkor kiderülhetnek eltérések, esetleg nem azt, vagy nem abban a mennyiségben kapta meg, amit a Kiszallitas.xml alapján készült szállítólevél tartalmazott. Ennek az eltérésnek a kezelésére, ha külső partner kezeli a raktárat, létezik egy Átadás üzenet, amiben a külső partner vissza tud jelezni, hogy minden rendben volt-e, vagy ha nem, akkor milyen eltérés fordult elő. Ez alapján a sERPában elvégezzük a szükséges korrekciókat.

 

GHIBLI/THOR rendszerrel történő kommunikáció esetén:

Az Atadas.xml-ben SZUT-onként küldhet jelentést a THOR a kiszállítás eredményéről.

Ha tételek nélkül küld jelentést, csak a SZUT számára hivatkozva az számunkra azt jelenti, hogy sikeres volt a kiszállítás, minden rendben volt, nincs visszáru, a vevő hiánytalanul átvett mindent és lehet számlázni, akkor legeneráljuk az Átadás bizonylatot az xml-ben kapott AtvetelDatum dátummal.

Ha van tétele (pontos tételszám hivatkozás kell, tehát azt a tételszámot kell hivatkozni, amit a SZUT-ban átadtunk!), akkor ahhoz a tételhez kapcsolódva:

 Ha az Atadas.xml -ben negatív mennyiséget jelentenek vissza, akkor azt a mennyiséget visszáruzzuk az Atadas.xml RaktarKod-ban megadott raktárba, vagy ha azt nem adták át, akkor az eredeti értékesítés szállítólevél mozgásnemben megadott visszáru célraktárba.

 Ha pozitív mennyiséget jelent vissza, akkor ezt a többletet pótlólagos értékesítés szállítólevéllel értékesítjük az eredeti vevő számára az eredeti raktárból és mozgásnemmel. (Amennyiben ehhez nincs elegendő készlet a nyilvántartás szerint, akkor Egyéb készlet növelés mozgásnemmel készletre vesszük a hiányzó mennyiséget a negatív készlet elkerülésére. )

 Ha az eredetileg kiszállított mennyiséghez képest eltérő lejáratot jelent vissza, akkor az eredeti lejáratból annyit visszáruzunk, amennyit az eltérő lejáratból jelentettek (de maximum annyit, amennyit kiszállítottak) és kiadjuk az eltérő lejáratból a jelentett mennyiséget.

 Amely tételre nem hivatkozik, azzal értelemszerűen nem történik semmilyen helyesbítési akció.

 

A fenti eltérés kezelések után legeneráljuk az Átadás bizonylatot az xml-ben kapott AtvetelDatum dátummal és hozzákapcsoljuk az eltérés kezelésére létrehozott értékesítés és értékesítés visszáru szállítóleveleket, hogy számlázáskor ezeket is figyelembe lehessen venni.

A generált visszáru/értékesítés szállítólevél és egyéb bevételek természetesen mozgatni fogják a készletet. Ezeket a felhasználónak kezelnie kell utólag, amikor kiderül, hogy mi történt pontosan. Pl:, ha a Kiszallitas.xml szerint 100 db ment ki, de az Atadas.xml -10-et jelent, akkor 10 db a megfelelő (pl:Monősítő) raktárba kerül. Ezt követően ennek sorsát kézzel kezelni kell:

 ha tényleg visszajött, mert rájött a vevő, hogy túl sokat rendelt (az áru hibátlan), akkor vissza kell tárolni a sima értékesítési raktárba

 ha visszajött, de minőségi hibás, ezért később sem lesz teljesértékű áruként eladható akkor a Selejt raktárba kell áttárolni

 ha valójában nem jött vissza, mert ki sem ment (elszámolták kiadáskor, ezért az eredeti helyén megtalálható az áru), akkor vissza kell tárolni az eredeti helyére, hogy a fizikai mennyiség és a nyilvántartás egyezősége ismét felálljon.

 ha valójában nem jött vissza, mert elveszett valahol útközben, akkor ki kell számlázni a szolgáltató (GHIBLI) felé, mert az Ő felelősségi körében felmerülő okból veszett el az áru.

Ellenőrzések:

Már feldolgozott üzenet: Ha olyan MFC azonosítóval jön üzenet, amit már feldolgoztunk

Már tartozik átadás az utasításhoz: Ha olyan utasításra hivatkozik az átadás, amelyhez korábban már küldtek ilyet és ezért létrehoztuk az Átadás bizonylatot a programban, akkor ezt az üzenetet adjuk a Fogadás naplóban és nem történik meg a korrekció

Túl sok visszáru: Ha többet próbálnak visszáruzni, mint aminek a kiszállítása megtörtént, akkor ezt az üzenetet adjuk a Fogadás naplóban és nem történik meg a korrekció

Eltérő termék: Ha a hivatkozott SZUT tételen szereplőtől eltérő cikk, vagy annak eltérő lejárata szerepel a visszáruban, akkor ezt az üzenetet adjuk a Fogadás naplóban és nem történik meg a korrekció

 

Nyitott rendelések

A sERPa csak azokra a rendelt termékekre ad át szállítási utasítást, amelyeknek van az ügyfél részére kiadható tényleges készlete.

A Nyitott rendelések funkcióban lista kérhető le a vevőrendelések készlethiányos termékeire, adott kért szállítási határidőre, raktárra, mely szűrhető ügyfélkategóriára, termékkategóriára, termékkód képletre, útvonal kód képletre.

A funkcióban lehetőség van a készlethiányos vevőrendelés tételek Helyettesítésére, amikor a helyettesítő termékre készül egy új vevőrendelés és az eredeti vevőrendelés tétel visszamondásra kerül és Elutasításra, amikor az adott tétel visszamondásra kerül.

 

Járatindító: lista azokról a termékekről, amelyet a sofőr kivitt a túrára.

Az áru/göngyöleg átvétele a sofőrtől, amikor visszaérkezik a túrából

A túráról visszaérkező sofőrt el kell számoltatni, a visszahozott azonnali és visszáru engedéllyel  visszahozott visszárut, göngyöleget be kell vételezni.

Valamennyi visszahozott termékekről túrára hivatkozó szállítói rendelést kell felrögzíteni, a raktár a Minősítő raktár lesz. A MFC a bevételezésre kerülő termékek adatait MFC.Bevételezés tárolt eljárással adja vissza sERPa-nak, ahol normál állapotú alapértelmezett devizanemű bevétel mozgásnemű szállítólevél generálás történik.

A visszahozott göngyöleg termékekre a sERPa-ban túrára hivatkozó szállító rendelést kell felrögzíteni és át kell adni MFC-nek. A MFC a bevételezésre kerülő göngyöleg termékek adatait MFC.Bevételezés tárolt eljárással adja vissza sERPa-nak, ahol normál állapotú alapértelmezett devizanemű bevétel mozgásnemű szállítólevél generálás történik.

 

(A vevőre felrögzített visszáru kérelem nem adódik át MFC-nek.)

Áttárolás

A Minősítő raktárba (MFC: N+M szektor) bevételezett visszáru elbírálás után áttárolásra kerül a Raktárba, vagy Selejtezésre kerül (lásd lentebb).

Az áttárolásnak nincs sERPa-s előzménye. A MFC az N+M szektorok (= Minősítő raktár) és a nem N+M (= Raktár) szektorok közötti áttárolást (és csak ezt) a sERPának MFC.Áttárolás tárolt eljárással átadja.

- Forrás raktár kód

- Cél raktár kód

 termék kód

 termék mennyiség

 lejárat (yyyymmdd)

 készlet forrás raktár adott termék lejáratra nézve

 készlet cél raktár adott termék lejáratra nézve

 

A sERPa-ban a kapott xml szerinti adatokkal normál állapotú alapértelmezett devizanemű raktárközi mozgásnemű szállítólevél generálás történik a megadott mennyiséggel.

A ForrasKeszletMennyiseg és CelKeszletMennyiseg szerinti értékekkel készletkorrekciót nem kell készíteni, csak logolni kell.

A szállítólevél dátuma: A pillanatnyi rendszerdátum.

A tétel nettó egységára: Áttárolásnál az eladási árnak nagy jelentősége nincs, legyen az hogy úgy számol, ahogy be van állítva a mozgásnemben.

A kapott MFC azonosító az alapbizonylat mezőbe kerül, ezzel a hibakeresést könnyebbé teszi.

Kiszerelés (lédig termék csomagolás)

A lédig termékek kicsomagolásának, kiszerelésének folyamata két lépésből áll:

A sERPa-ban egy technikai ügyfélre vevőrendelést kell felrögzíteni, melyből Szállítási utasítást kell generálni és átadni MFC felé. A MFC a kiadásra kerülő termékek adatait MFC.Kiszállítás tárolt eljárással adja vissza sERPa-nak, ahol normál állapotú alapértelmezett devizanemű kiadás mozgásnemű szállítólevél generálás történik.

A kiszerelés (mérés, címkézés) folyamata MFC-ben történik.

A kicsomagolt termékekre a sERPa-ban egy technikai ügyfélre szállító rendelést kell felrögzíteni és át kell adni MFC-nek. A MFC a bevételezésre kerülő termékek adatait MFC.Bevételezés tárolt eljárással adja vissza sERPa-nak, ahol normál állapotú alapértelmezett devizanemű bevétel mozgásnemű szállítólevél generálás történik.

Selejtezés

A sERPa-ban technikai ügyfélre vevő rendelést kell felrögzíteni Minősítő raktárra, mely alapján Szállítási utasítást kell átadni MFC-nek, az átadott szektor kód: N

A selejtezés a MFC-ben történik az átadott szállítási utasítás alapján. A MFC a ténylegesen Selejtezésre kerülő termékek adatait MFC.Kiszállítás tárolt eljárással adja vissza sERPa-nak, ahol normál állapotú alapértelmezett devizanemű kiadás mozgásnemű szállítólevél generálás történik.

Készletkorrekció

Az egyes tárhelyekről történő komissiózás folyamatában előfordulhatnak a mérések pontatlanságából, a termék súlyvesztéséből adódó készleteltérések, melyeket adatait a MFC EgyébKészletCsökkenés vagy EgyébkészletNövelés tárolt eljárással adja át sERPa-nak:

- MFC azonosító

 - raktár kód

 termék kód

 termék mennyiség

 lejárat (yyyymmdd)

 készlet adott termék lejáratra nézve

A sERPa-ban a kapott xml-ben lévő adatokkal normál állapotú alapértelmezett devizanemű Kiadás/Bevétel típusú szállítólevelet kell generálni.

A szállítólevél dátuma: A pillanatnyi rendszerdátum.

A tétel nettó egységára: A készlet csökkenésnél az eladási árnak nincs szerepe, mozgásnemben meghatározottak szerint történik az árajánlás (és ki is lesz kapcsolva az árbevitel a mozgásnemben, azaz meg sem jelenik a bevitelben az ár mező.).

A KeszletMennyiseg-et logolni kell a MFC.KeszletElteresNaplo táblába (KeszletElteresNaplo_ID, Datum, Eljaras, Termek_ID, Lejarat, Keszlet, VartKeszlet,MFCAzonosito).

Leltárhiány/Leltártöbblet

A leltározás folyamata MFC-ben történik, sERPa-s előzménye nincs. A MFC az adatokat EgyébKészletCsökkenés vagy EgyébkészletNövelés tárolt eljárással adja át sERPa-nak:

- MFC azonosító

 - raktár kód

 termék kód

 termék mennyiség

 lejárat (yyyymmdd)

 készlet adott termék lejáratra nézve

 

A sERPa-ban a kapott xml-ben lévő adatokkal normál állapotú alapértelmezett devizanemű Kiadás/Bevétel típusú szállítólevelet kell generálni.

A szállítólevél dátuma: A pillanatnyi rendszerdátum.

A tétel nettó egységára: A készlet csökkenésnél az eladási árnak nincs szerepe, mozgásnemben meghatározottak szerint történik az árajánlás (és ki is lesz kapcsolva az árbevitel a mozgásnemben, azaz meg sem jelenik a bevitelben az ár mező.).

? A KeszletMennyiseg-et logolni kell a MFC.KeszletElteresNaplo táblába (KeszletElteresNaplo_ID, Datum, Eljaras, Termek_ID, Lejarat, Keszlet, VartKeszlet,MFCAzonosito). ?

 

Raktár ki/Raktár be

Az MFC az áttárolásra kerülő tételeket átadja a sERPa-nak, ahol a tételekből a TelephelyekKozottiRendeles tárolt eljárás létrehoz egy vevőrendelést a 939-es Ugyfel_ID-re a forrás raktárnak megfelelő sorozatra (@VRendelesSorozat = 'VB'+@ForrasRaktarKod), majd a paraméterben beállított selejtezés mozgásnemmel teljesíti is a vevőrendelést. A TelephelyekKozottiRendeles tárolt eljárás létrehoz egy szállítórendelést is a cél raktárra a 939-es Ugyfel_ID-re a cél raktárnak megfelelő sorozatra (@SRendelesSorozat = 'SB'+@CelRaktarKod) mely a cél raktárba történő bevételezéskor kerül teljesítésre.

Amennyiben a forrás raktárban a nyilvántartási ár megváltozik, úgy a cél raktárban is módosításra kerül a nyilvántartási ár.