Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

A visszáru kezelés MFC folyamatában

Szállítói visszáru

A Szállítói visszáru felrögzítése a Rendelés-nyilvántartás / Vevő rendelés funkcióban, Vevő rendelés sorozaton történik. A bizonylat az áru azonnali visszaküldésére szállítónak vagy szállítói visszáru kérelem alapján történő visszáru kezelésére egyaránt szolgál. A szállítói visszáru kérelem elfogadása / elutasítása a Vevő rendelés / Válasz fülön rögzíthető be.

A rendelés kiszolgáló raktára a Minősítő raktár és nincs Útvonalhoz rendelve.

Vevő rendelések alapján a MFC / Szállítási utasítás generálás funkcióval Szállítási Utasítást adunk át az MFC-nek, ahol nincs megadva útvonal.

Vevői visszáru

A Vevő visszáru felrögzítése, engedélyeztetése a Rendelés-nyilvántartás / Vevői visszáru funkcióban történik. A funkció egy olyan Szállító rendelés sorozaton hozza létre a visszáru kérelmet, amelyben a Vevői visszáru pipa igenre van állítva. Ez jelzi, hogy ez egy speciális szállító rendelés, amely vevői visszaküldési igényt valósít meg, tehát befelé irányuló mozgás a mi szempontunkból, ezért szállítórendelésként viselkedik. Az MFC felé a szállítórendeléseknél megszokott módon, a Szállítórendelés átadása MFC-nek művelet segítségével lehet elküldeni a bizonylat adatait.

A visszáru engedéllyel visszahozott visszáruról a Vevői visszáru kérelemhez kapcsolódó Szállítólevél készül.

Az MFC Paraméterben olyan értékesítés típusú mozgásnemet kell megadni a Sorozatonkénti mozgásnem gridben a visszáru kérelem sorozathoz kapcsolódóan, amelyen engedélyezett a bizonylatfüggetlen visszáru.

A keletkező szállítólevél nyilvántartási árába csak a mozgásnemben a Bizonylatfüggetlen visszáru nyilvántartási ár ajánlásban megadott Ártáblából tud adat kerülni, mivel a keletkező visszáru független lesz a eredeti kiszállítástól. Javasolt létrehozni erre a célra egy ártáblát, amelyet például az utolsó x db beszerzési ár alapján vagy más logikával beállított Árképzés szabály segítségével tartunk karban. Ezt megadva a mozgásnemben gondoskodhatunk arról, hogy a körülményekhez képest a lehető legpontosabb nyilvántartási áron kerüljön vissza a készletre a visszahozott áru.

Az eladási árba (amely a helyesbítő vevőszámlával való kapcsolat miatt fontos) a rendelésből emeli át az árat a program, tehát arról fontos gondoskodni, hogy a visszáru kérelmen megfelelő ár szerepeljen (amilyen áron elszámoljuk a vevővel a visszavett árut). Ez tehát független attól, hogy a készletre milyen nyilvántartási áron fog visszakerülni az áru!

Ha a visszáru kérelem szerinti mennyiségnél többet hoznak vissza és nem lehet a rendelést túlteljesíteni, akkor a többletről rendelésfüggetlen szállítólevél tétel keletkezik.