Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Navigáció: Logisztika > Készlet > Napi folyamatok

Egyéb költség kezelés egyedi gyártású munkalapból

Ugrás Előző Fel Következő Menü

Rövid leírás

A leírás áttekintést ad az egyéb költség kezeléséről, kezdve a munkabér felvételétől a munkások idejének rögzítésén, és munkakörük betöltésén keresztül, egész szállítólevélben lévő nyilvántartási ár módosításáig, és főkönyvi feladás használatáig. Egyéb költség kezeléséről még olvashatunk a: Egyéb költség kezelés leírásban.

Részletes leírás

Beállítások

Ahhoz, hogy egyéb költséget tudjunk felvenni, kezelni, az Általános paraméterben az Egyéb költség pipát be kell pipálnunk.

Nagyítás a képre kattintással!

- Egyéb költség pipa -

Az Egyéb költség típus funkcióban fel kell vennünk azokat az egyéb költség típusokat, amiket szeretnénk használni, ezt a folyamat közben is bármikor megtehetjük:

Nagyítás a képre kattintással!

- Egyéb költség típus felvétel -

Még a folyamat elején érdemes eldöntenünk, hogy miként szeretnénk kontírozni az egyéb költséget, ezt a mozgásnemben állíthatjuk be. Figyelni kell arra, hogy az egyéb költség növeli a nyilvántartási árat, ezért ha például az egyéb költséget, és a nyilvántartási árat egyéb költség nélkül külön szeretnénk könyvelni, akkor a mozgásnemben az alábbi beállítást kell használnunk:

 

Nagyítás a képre kattintással!

- Mozgásnem / Feladás fül -

 

Nagyítás a képre kattintással!

- Mozgásnem / Kontírozás fül -

Ahogy a képeken látszik a feladás fülön a feladás 1 és feladás 2 külön van feléve, és az értékei Nyilvántartási érték egyéb költség nélkül, és Egyéb költség tételben, ilyenkor különkönyvelődik a kontírozás fülön megadott főkönyvi számok szerint. Amennyiben egybe szeretnénk könyvelni, akkor a feladás 2-t nem töltjük ki, míg a feladás 1 elválasztó sávban a Nyilvántartási értéket választjuk ki.

Személyhez jogviszony rendelése

Azon személyekhez jogviszonyt kell rendelni, akiknél a munkaidőt az egyéb költség segítségével szeretném kezelni.

Nagyítás a képre kattintással!

- Jogviszony a vk személyhez -

Rezsióradíj megadása

Amikor már tudjuk hogy melyik munkásunk milyen jogviszonyban van, akkor a rezsióradíjat, ami a munkásom egy órás munkaidejének költsége a Nyilvántartási ár képzés funkcióban tudom felvenni.

Nagyítás a képre kattintással!

- Rezsióradíj a jogviszonyhoz -

A képen látszik, hogy a vk munkás jogviszonyához, azaz a műszaki menedzser jogviszonyhoz 9000 forint rezsióradíjat adtam meg, azért forint, mert az általános paraméterben készletnyilvántartási deviza forintban van beállítva, figyelni kell, ha valakinél EUR érték van megadva, akkor euro értékben kell rögzíteni a rezsióradíjat.

Termelési művelet egyéb költség kiválasztás

A Termelési művelet funkcióban tudom kiválasztani azt az egyéb költség típust, amit az adott termelési műveletben szeretnék használni. Ha nincs kiválasztva, akkor nem minősül egyéb költségnek.

Nagyítás a képre kattintással!

- Termelési műveletben az egyéb költség típus megadása -

Egyedi gyártású munkalap felvétele

Amikor egyedi gyártású munkalapot veszek fel, és olyan műveletet választunk ki amelyhez megadtunk egyéb költség típust, valamint olyan személy végzi akinél van rezsióradíj a jogviszonyához, akkor a munkalap mentésével létrehozott szállítólevél tételhez automatikusan bekerül az egyéb költség táblázatba a munkadíj olyan egyéb költség típussal amit felvettünk.

Nagyítás a képre kattintással!

- Egyedi gyártású munkapnál a munkaidő rögzítése a személyre -

Ahogy a képen látszik az egyedi gyártású munkalapnak két művelete van, mindkét műveletet vk személykódú személy végezte, az első műveletben 4 órát, a második műveletben 1 órát dolgozott, nem átfedő időszakban.

A munkalap mentésével létrejött a szállítólevél, benne az egyéb költséggel.

Szállítólevél terv adat

A munkalap mentése után már a szállítólevél tételben az egyéb költség fülön bekerül az összeg mezőbe az érték a szállítólevél devizájában:

Nyilvántartási érték terv adattal

- Szállítólevél egyéb költség táblázatában látható munkadíj összeg értéke-

Arra figyeljünk, hogy amennyiben a munkaidő egy személynél átfedés történik, akkor az átfedés arányosítva csökkenti az egyéb költség értékét, azaz ha például egy személy A munkalapon dolgozott 8-10 óra között, és B munkalapon 9-10 óra között, a rezsióradíja 10000 forint, akkor A munkalapból az egyéb költségbe 15000 forint érkezik, hiszen 8-9 óra között csak azzal foglalkozott azaz 10000 forint, és 9-10 óra között két dologgal, azaz feleződik a munkadíja, tehát 5000 forint. B munkalapból pedig szintén 5000 forint érkezik az egyéb költségbe.

Nyilvántartási érték

A munkalap mentésével bekerült egyéb költség automatikusan emeli a nyilvántartási értéket. Jelen esetben az összeg értéke 36000 és 9000 forint, ezért a nyilvántartási érték összesen 45000 forinttal emelkedik:

Nagyítás a képre kattintással!

- Rezsióradíj * munaidő értékével novelt nyilvántatási érték -

Kontírozás

Még a leírás elején megadtam, hogy az egyéb költség, és nyilvántartási érték egyéb költség nélkül külön könyvelődjön, ezért a könyvelésben külön főkönyvi számokra (amit a mozgásnemben adtunk meg) kerül:

Nagyítás a képre kattintással!

- Egyéb költség külön kontírozva -

Ahogy a képen látszik a tétel nettó értéke (200000) külön, még a rezsióradíj (45000) szintén külön könyvelődik.