Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Rövid leírás:

A termékcsomag, több termék összekapcsolásának kezelésére szolgál. Lehetőségünk van létrehozni különböző termékcsomagokat, melyben meghatározhatjuk, hogy milyen termékek milyen áron szerepeljenek. A termékcsomag jellemző használata akkor van, amikor külön valamilyen termék eladása nehézségekbe torkollik, így egy gyorsan fogyó termék mellé csomagban adva jelentősen mértékben nőhet az értékesíthetősége.

Részletes leírás:

Termékek meghatározása, termékcsomag összeállítása:

Tételezzük fel, hogy két termékből szeretnék termékcsomagot létrehozni, a két termék esetünkben a Pilsner sör és a paprikás chips lesz.

A termékek felvétele megtörtént. A Pilsner sör listaára 550 forint literenként, míg a paprikás chips listaára 300 forint darabonként.

A termékcsomagot a Termékcsomag funkcióban lehet létrehozni.

Jelen példában létrehozunk egy olyan termékcsomagot Buli néven, ahol két Pilsner sör van egy Paprikás chipsszel összerakva:

Nagyítás a képre kattintással!

- Termék csomag összeállítása -

A termékcsomagokat lehetőségünk van katalógusba sorolni, ami később majd segít a kiválasztásukban. Például a jelen Buli termékcsomagot beleteszem az élelmiszer termék csomag katalógusba:

Nagyítás a képre kattintással!

- Termék csomag katalógusba sorolás -

Ilyenkor a Termék csomag katalógus funkcióban látszódik a termékcsomagunk, ez a későbbiekben segít leszűrni, hogy milyen katalógusú csomagot szeretnénk választani:

Nagyítás a képre kattintással!

- Termék csomag katalógusban lévő termékcsomagok -

Termékcsomag a használatban:

Mielőtt elkezdenénk használni a termékcsomagot, javasoljuk a Termékcsomag értékesítés ellenőrzés menüparamétert engedélyezni a Szállítólevél funkcióban:

Nagyítás a képre kattintással!

- Termékcsomag értékesítés ellenőrzés menüparaméter beállítása -

Amikor már kész a termékcsomagunk, és beállítottuk a menüparamétert, akkor a szállítólevél felvételnél lehetőségünk van a Kitöltés bizonylatról művelet segítségével termékcsomagokat kiválasztani, ha kitöltjük a termékcsomag katalógust is, akkor csak a katalógusban szereplő termékcsomagokat tudjuk kiválasztani:

Nagyítás a képre kattintással!

- Szállítólevél kitöltése bizonylatról -

Amennyiben három mennyiséget adok meg, akkor a szállítólevél tételben a program kitölti a két termékből 6 illetve 3 darabot, ha itt rájövünk, hogy ez túl sok, kevesebbet szeretnénk a szállítólevélre tenni, akkor tudjuk módosítani a mennyiséget, például a sört négyre, még a chipset 1-re, ilyenkor a program a nettó értéket átszámolja, majd mentésnél jelez nekünk, hogy ez így nem két termékcsomag, mert a chipsből csak egy van, és akár javíthatjuk két termékcsomagra is, ahogy ez a következő képen is látszik:

Nagyítás a képre kattintással!

- Termékcsomag ellenőrzés -

Amennyiben az OK gombot nyomjuk meg, akkor a program átjavítja a chipset is két mennyiségre, és az értéket is javítja.

Nagyítás a képre kattintással!

- Szallitolevél Termékcsomag érték javítás -

A sERPában termékcsomagot lehetőségünk van Vevőszámlán és Vevő rendelésben vagy akár a Kiskereskedelem modulban található Számlázás funkcióban is kitölteni művelet segítségével.

 

Beszerzés:

Termékcsomagot nem csak mi tudunk a raktáron lévő termékeinkből összerakni, hanem már rögtön mint termékcsomag be is szerezhetjük a termékeket, ezt be irányú szállítólevélen tehetjük meg.

A használat hasonló mint az kiadás irányú szállítólevél felvételekor, ám a be iránynál a szállítólevélen felül kell írni a nettó egységárat, mivel nem az értékesítési áron fog történni a beszerzés.

Amennyiben be szeretnék vételezni 100 termékcsomagot a Buli nevű csomagból, és a sör ára 150 forint, míg a chips ára 100 forint egységenként, a kézzel történő átírás után lehetőségünk van menteni:

Nagyítás a képre kattintással!

- Szállítólevél első tétele -

Nagyítás a képre kattintással!

- Szállítólevél második tétele -

Ahogy látható az ár felülírását követően készletre került a 100 darab termékcsomagunk.

 

Listázás:

Lehetőségünk van, a beszerzett termékcsomagokat, termékcsomagonként a Készlet listával kilistázni. Ebben az esetben, ha termékcsomagonként akarjuk listázni, akkor a Termék csomag funkcióban be kell állítani a Termékcsomag kezelés menüparamétert, mégpedig igen értékre:

Nagyítás a képre kattintással!

- Termékcsomag kezelés menüparaméter beállítása -

A menüparaméter bekapcsolásával megjelenik a funkcióban a csomagban beszerzett pipa, amit igen értékre kell állítani:

Nagyítás a képre kattintással!

- Csomagban beszerzett pipa igen értékre állítva -

A pipa értékének igenre való állítása után a készlet listában is be kell állítani a fent említett paramétert:

Nagyítás a képre kattintással!

- Készlet lista menüparaméter beállítása -

A készlet listát, ha úgy kérem le, hogy a rendezettség első fokán a Termékcsomag, míg a második fokán a termék álljon, és rászűrök arra a raktárra, ahová felvettem a terméket, akkor látható, hogy megmutatja mennyi van raktáron az általam felvett termékcsomagos termékből:

Nagyítás a képre kattintással!

- Készlet lista párbeszédablak beállítása -

QR2-ben történő nyomtátás után látható, hogy a lista hozza a termékcsomagban lévő termékeket:

Nagyítás a képre kattintással!

- Készlet lista QR2-ben értékesítés előtt-

Amennyiben ebből a 100 chipsből 25-öt, és a 200 sörből 50-et eladok a buli csomagban, akkor a szállítólevélben az eladási ár jelenik meg, míg a készletben a maradék mennyiség látható:

Nagyítás a képre kattintással!

- Készlet lista QR2-ben értékesítés után -

Termékcsomag használatának hátrányai:

A termékcsomagnak nincs kartonja, így Karton lekérdezés vagy lista csak a termékcsomagban szereplő külön termékekre használható, ám az nem derül ki, hogy az adott terméket mozgása termékcsomagban történik, vagy külön termékként.

Példa erre, ha lekérem a Pilsner sör termék kartonját:

Nagyítás a képre kattintással!

- Termékcsomagban szereplő termék kartonja -

A termékcsomag nem rendelkezik külön nyilvántartási árral, így például az árak változásakor külön, egyesével módosítható, nem lehet árképzéssel, árképzési szabály meghatározásával több termékcsomag árát módosítani.

 

A termékcsomag használatakor nem csak ez előnyeit, hanem a hátrányait is figyelembe véve kell eldönteni, hogy elkezdjük használni, vagy inkább egy harmadik termékként vesszük fel, egy külön cikkszámmal, amely tartalmazza az előző termékeket. Ilyen esetben a termékcsomag nem, vagy csak nehezen szétszedhető egy kiadású szállítólevéllel a semmibe, és egy be irányú szállítólevéllel a semmiből, mely már a két termék cikkszámát tartalmazza.