Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Leírás        

A Műveletek fül a jellemzően az adatbeviteli funkciók esetén jelenik meg. Minden művelettel rendelkező funkció saját, előre meghatározott műveleteket indíthat. Ezek a Műveletek jellemzően kisebb-nagyobb részfeladatokat oldanak meg. A jellemzően előforduló részfeladatok

 - a Kitöltés, amikor az aktuális bizonylat adatait más; a kitöltéskor kiválasztható bizonylatból (bizonylatokból) átemelve veszi át a program az adatbevitel területre.

 Pl. Vevőszámla/Művelet/Kitöltés bizonylatról, ahol a bizonylat típusa is tetszőlegesen választható, lehet szállítólevél, vevő rendelés, szállítószámla, stb.

 - Nézet, amivel funkciónként változó, a megjelenésre vonatkozó beállítások tehetők meg, pl.: a Vevőszámla funkcióban ezzel szabályozhatjuk, hogy a tételek bevitelekor a nettó vagy a bruttó, érték vagy az egységár mezők legyenek aktívak. Egyes adatmezők helye a fejléc és a tételek között változtatható (ez is nagyon funkciófüggő, csak nagy körültekintéssel javasolt a használata).

 - A Lekérdezésben jellemzően olyan új, kiegészítő adatok megjelenítése szabályozható, melyeket a rendszer egy-egy kis ablakban mutat meg; a felületen való megjelenítésük az adatbevitelt támogatja, hogy ezek a többlet információk megjelennek adatrögzítés közben. Példa: A vevőszámla felvételkor lekérdezhető az árfolyam, megjeleníthetők a kiemelt ügyféladatok, kitehető egy számlaösszesítő, stb.

 - A Generálás művelet csoportba olyan funkcionalitások tartoznak, melyek az aktuális bizonylatból másik bizonylatot készítenek - másik bizonylat felvételét indítják el az aktuális bizonylat adatainak átadásával -, vagy az aktuális bizonylaton valamilyen módosítást hajtanak végre, pl. a szállítólevél átengedést hajtják végre, vagy gyártási számot generálnak, stb.

 - Egyéb, a fentiekbe nem sorolható funkcionalitások csoportja.

 

Szerkezetében két csoportot tartalmaz: Kiemelt műveletek (ebben a gyakrabban használt műveletek vannak kiemelten) és a Műveletek.

(A szalag összefoglaló leírását ezen a linken olvashatjuk.)

 

 

 

Vannak olyan műveletek is, amelyek hasonlóan működnek minden helyen, ahol megjelenítésre kerülnek. Ilyen művelet például az Exportálás Microsoft Office Wordbe..

A programban WORD-be exportálás megvalósítható sERPaMonitor segítségével is távoli asztalon, remoteApp-on keresztül is, így a mi hoszting  szolgáltatásunkat használó ügyfelek is tudnak könnyen docx és dotx exportálni.

Fontos: már csak docx és dotx használható a remoteApp tulajdonságai miatt.(korábbi *.doc és *.dot már nem használható)

A funkcióban az éppen kijelölt bizonylaton felvett adatokat lehet áttenni Word-be.  Ezt a műveletet például a következő funkciók használják: Szerviz munkalap, Vevőszámla, Keretrendelés, Műbizonylat

 

Művelet

Exportálás Microsoft Office Word-be:        Hatására a megjelenő párbeszédablakon beállított azonosító számú bizonylat és ha van kiválasztva a bizonylaton belül esemény, akkor annak az adatai is átadásra kerülnek a Séma fájl mezőben megadott útvonalon található sablonfáljba (*.docx, *.dotx).

Ezt természetesen előtte igény szerint meg kell szerkeszteni. A szerkesztéshez segítségként használhatjuk az Adatmezők gombot, amellyel megnézhető, hogy mely mezők adhatók át a Word-be. (Innen át is másolhatjuk a mezőket az előttük lévő "kacsacsőr" jelekkel együtt.)

Ezzel a művelettel tetszőleges szövegezésű, formátumú esztétikus megjelenésű bizonylat, tájékoztató nyomtatvány, stb készíthető a funkció adataiból.

A sablonfájlban a táblázat szerkesztését az alábbi példa szerint kell elvégezni. Ezt a word táblázatot megszerkesztve például a szerviz munkalap bevitel eseményének anyag táblázatában lévő sorok fognak átkerülni a Word-be. A táblázat első fejléc sora nem kötelező. Az, hogy a táblázatba mely bevitt adatból kerül érték a táblázat utolsó sorának első oszlopában a kacsacsőrök között talált kifejezésből derül ki a program számára. («Anyag.TermekNev» kifejezésből az Anyag.xxx alapján. ) Tehát két soros adatmezőt tartalmazó táblázat sablont nem is lehet készíteni. Így lesz egy Anyag táblázat feliratú fejlécsor:

Anyag táblázat:

 

 

«Anyag.TermekNev»

«Anyag.BruttoEgysegar»

«Anyag.EngedmenySzazalek»

       

       Így nem lesz fejlécsor, csak a táblázatsorok:

«Anyag.TermekNev»

«Anyag.BruttoEgysegar»

«Anyag.EngedmenySzazalek»

       A többi funkcióban is ennek az analógiájára lehet a sablonfájlt megszerkeszteni.