Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Mezőleírások

Szemafor

A táblázat azonos nevű mezőjében szereplő legrosszabb eredményt mutatja. Ha van egyetlen piros sor is, akkor piros, ha nincs ,de van egyetlen sárga sor, akkor sárga, egyébként zöld.
Azt segíti elő, hogy ha a táblázat túl hosszú és nem látszik egyszerre minden sora, akkor látható legyen, hogyan állunk összességében az ellenőrzéssel, minden rendben van-e (zöld) vagy van még problémás, ellenőrizetlen tétel.

"Küldemények" táblázat

A futárnak történő átadásra váró küldeményeket tartalmazza tételesen, azaz csomagonként (dobozonként). Alapértelmezett rendezettsége bizonylatszám / tételszám, de ha van olyan nem Saját típusú küldemény, aminek nincs végleges csomagcímkéje, akkor ezek a bizonylatszámok kerülnek előre.
Vonalkód olvasáskor sikeres találat esetén a gyorsabb munkavégzés érdekében nem üzen a program semmit, hogy ne kelljen OK gombot nyomni. Csak akkor történik jelzés, ha a vonalkód olvasás eredményével valami probléma van. Ennek részletei a táblázat mezőinél kerültek leírásra.
A táblázat oszlopai:

Rendben

Az eredmény megjelenítésekor mindig hamis. Az igazra jelölt soroknál történik meg a folyamat végén a küldemény állapot átállítása. ***
Akkor vált igazra, ha:
- az egy küldeményhez tartozó összes csomag szemaforja zöld, azaz az összes doboz vonalkód alapján rendben megvan, vagy
- a felhasználó igazra állítja akár egyesével, akár a fejlécen jobb egérrel a Mindet bejelöl megnyomásával, vagy
- ha egy küldemény több tételes és egyetlen során is igazra állítja kézzel a felhasználó, akkor az adott küldemény többi sora is igazra vált. ***Ebben az esetben nem beszélhetünk egy csomag külön ellenőrzéséről, de ilyenkor nem tehetünk mást, mert a szemafort kézzel nem lehet váltogatni, azt csak a vonalkódolvasó vezérli és egy küldeménynek az állapota csak egészében értelmezhető. Olyan nem fordulhat elő, hogy egy küldemény 3 sorából csak 2-nél igaz, mert az azt jelentené, hogy két csomag állapota kellene változzon, egyé pedig nem. Ilyen pedig nem létezik. Vagy megvan egy küldemény egészben, vagy nincs, egy része nem küldhető el.
Ugyan ez vonatkozik a hamisra állításra is, ha több soron szerepel egy küldemény és hamisra állítják egy soron, akkor a többi sor is hamisra vált.

Ha piros szemaforos soron kerül igazra állításra, a program üzenetet küld: "A csomagnak nincs végleges címkéje!". Az üzenet egy OK gombbal nyugtázható. Tömeges igazra állítás esetén is csak egyszer üzen a program.

Szemafor

Egy színes korong. Az eredmény megjelenítésekor sárga, kivéve ha a küldemény nem Saját típusú és nincs hozzá végleges csomagcímke. Ebben az esetben piros és a folyamat során mindvégig az is marad akkor is, ha vonalkódolvasóval való találat vagy felhasználói Rendben = 1-re állítás történik. Azaz mindvégig jelezzük ezzel a színnel, hogy az adott sornak nincs meg a végleges címkéje.
Az ellenőrzés során:
Zöldre vált, ha sárga volt (a gyorsabb munkavégzés érdekében ilyenkor nincs üzenet a program részéről, annyi történik, hogy vonalkódolvasás esetén a fókusz a találatnak megfelelő sorra lép, ezzel jelezve a sikeres azonosítást) és
- a vonalkódolvasáskor találat van csomagazonosító alapján, vagy
- a felhasználó a Rendben gombot igazra állította.
Sárgára vált, ha zöld volt és
- a felhasználó a Rendben gombot hamisra állította,
Pirosra vált ideiglenesen és a fókusz is rákerül a sorra, ha zöld volt és ugyan az a csomagcímke ismételten leolvasásra kerül. Ilyen eset például akkor lehetséges, ha valamilyen oknál fogva egy csomagcímke kétszer is ki lett nyomtatva  és fel is lett ragasztva a dobozokra. Ilyenkor a program a pirosra váltáson és a fókuszáláson felül kiírja, hogy: "Ez a csomagcímke egyszer már szerepelt!". Az OK gomb megnyomása után a sor visszavált zöldre.

Küldemény

Küldemény bizonylatszám. Egy bizonylatszám annyiszor szerepel a táblázatban, ahány csomagból (dobozból) áll össze.

Dátum

Küldemény dátuma.

Állapot

A küldemény leválogatáskor fennálló állapota.

Ügyfél kód

A küldeményben szereplő szállítólevél ügyfelének kódja.

Ügyfél név

A küldeményben szereplő szállítólevél ügyfelének neve.

Szállítási cím

A küldemény rendeltetési helye. Irányítószám, Város, Utca+házszám, Ország

Csomagazonosító

A csomagcímke azonosítója, vonalkódolvasáskor ez alapján történik a csomag azonosítása. Futárszolgálatonként eltérő azonosító típussal (Felsorolt típus = FUT.AzonositoTipus ) lehet/kell dolgozni, ezek a következők:
- GLS esetén: GLS ParcelNumber
- MPL esetén: MPL packageTrackingNumber
- PPP esetén: PPP BarCode
- Saját esetén: Saját vonalkód. (ez tulajdonképpen a küldemény bizonylatszáma plusz   _01, _02, ... ahány dobozba fért a küldemény)

Csomagok száma

Az egy küldeményhez tartozó csomagok (dobozok) száma.

Nyomógombok

Ellenőrizve

Futárnak átadás előtt ellenőrizve állapotra váltanak a Rendben -re jelölt sorokban szereplő küldemények. Megnyomása után két eset lehetséges:
- Ha az állapot átállás sikeres, akkor a program kiírja, hogy "A küldemények állapot átállítása sikeresen megtörtént." és az OK gomb megnyomása után a funkció a Párbeszédablakra tér vissza.
- Ha az állapot átállítás valamilyen oknál fogva sikertelen (erre rendkívül csekély az esély, de nem lehetetlen) akkor kiírja, hogy "A küldemények állapot átállítása sikertelen!" és a fókusz visszakerül az eredményképernyőre úgy, hogy az elvégzett csomagellenőrzés eredménye érintetlenül marad, tehát nem vész el az elvégzett munka és újra lehet próbálni az állapot átállítást.

Inaktív, ha minden egyes küldemény Futárnak átadás előtt ellenőrizve állapotban van.

Futárnak átadva

Futárnak átadva állapotra váltanak a Rendben -re jelölt sorokban szereplő küldemények. Az állapot átállítás sikerességével kapcsolatban a működés az előző gombbal egyező.
 
MPL és PPP esetén a gomb megnyomásakor a futárszolgálatok elvárása miatt szükség van küldemények zárására, végelegesítésére is. A gomb megnyomásakor ezért a program először ezt kezdeményezi majd ennek sikeressége után történik csak meg a küldemények állapotának átállítása.
MPL esetén a futárszolgálat külön elvárása, hogy az egy futár részére átadásra kerülő küldeményekről jegyzék szülessen (előfordulhat az is, hogy naponta többször is jön a futár). Ez a jegyzék a fenti folyamat részeként születik meg. Nem tiltott, de erősen ajánlott, hogy ebből egy átadásnál csak egy ilyen történjen (a fejlesztés során ezt a tájékoztatást adták részünkre) ezért MPL-es küldemények esetén a gomb megnyomásakor a program kérdést tesz fel:
 "A csomagok ezen állapotra állítása azzal jár, hogy róluk összesítő jegyzék készül és az MPL által ajánlott, hogy egy átadásról csak egy ilyen szülessen. Folytatja?" OK / Mégse.
- Mégse esetén a program semmilyen változtatást nem végez, a fókusz visszatér az Eredményképernyőre.
- OK esetén az interfészen keresztül beszerezi program a jegyzéket, ami mindig egy PDF fájl. Amikor ez rendelkezésre áll (néhány másodperc) akkor lezajlik az állapotátállítás is és automatikusan elindul az adott számítógépen lévő alapértelmezett PDF megjelenítő, megnyitva a jegyzéket, melynek nyomtatása innen valósítható meg.
 

Bezárás

A funkció bezárása állapotváltás elvégzése nélkül.