Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

 

Futárszolgálati küldemény bizonylatok adatait tartalmazó jobb-bal oldalas funkció. A felvétel üzemmód ezen a bizonylaton nem értelmezhető, mert minden esetben a program generálja le, a módosítás üzemmód pedig a fejlesztés jelen fázisában csak a nyomógombok működtethetőségét befolyásolja.

Ezek a bizonylatok akkor keletkeznek, amikor futárszolgálatos besorolású fuvarral rendelkező szállítólevelet generál a program, vagy a felhasználó ilyen szállítólevelet vesz fel a bevitelben és ott a küldemény generálás gombbal legeneráltatja a programmal a küldemény bizonylatot.

 

A DRS italtermékek Futárszolgálati érintettségéről itt olvasható bővebb információ.

 

Ennek a bizonylatnak nincs szinkronizációja!

 

 

Javasolt almenü

Funkció elérése menüszerkesztéskor: Rendelés-nyilvántartás / Futárszolgálat / Küldemény bizonylat

Fülek

Szűrés

Szürés

 

 

 

Keresés

Iktatószám

Küldemény bizonylatszám

 

Műveletek

Sztornózás

Adott esetben szükség lehet arra, hogy egy küldemény sztornózásra kerüljön, például mert a vásárló visszamondja a rendelését. Azt, hogy a küldeményt elvileg milyen állapotában lehet sztornózni, az futárszolgálatonként eltérő lehet, a program a bizonylat beolvasásakor ezt megvizsgálja és ha még igen, csak akkor aktív a művelet.

Elindításakor megkezdődik a futárszolgálati kommunikáció, a válaszig a küldemény Sztornózásra jelölt állapotba kerül. Ha a futárszolgálat elutasította a kérést, akkor visszakerül a művelet elindítása előtti állapotba. Ha a futárszolgálat jóváhagyta a kérést, akkor a küldemény állapota Sztornózott lesz, ezáltal lehetővé válik vagy azok sztornózása, vagy azokhoz új küldemény generálása. FONTOS! Ha korábban több szállítólevél került egy küldeménybe, majd ezt a küldeményt sztornózták, akkor egy új ilyen küldemény a szállítólevél bevitelből nem tud keletkezni, hiszen az a funkció nem fog össze több szállítólevél bizonylatot, ott már csak szállítólevelenként lehet majd küldeményt generálni. Ha ez nem megfelelő, akkor a szállítóleveleket is sztornózni kell és újra kell őket generálni azzal funkcióval, ami korábban összefogta őket egy küldeménnyé.

GLS esetén ezt a folyamatot csomagonként (dobozonként) kell megvalósítania a programnak. Amennyiben nem minden csomagra ugyan az a válasza a futárszolgálatnak, úgy a küldemény bizonylat állapota Ambivalens lesz, de Ilyen állapot csak nagyon kivételes esetben fordulhat elő.

A Saját típusú küldeményeknél az állapot azonnal Sztornózott lesz, hiszen ilyen küldeménynél nincs külső kommunikáció.

A művelet elindítása után nem jelenik meg semmilyen ablak. A folyamat elindul a háttérben, de hogy meddig tart, az változó lehet, ezért a program nem tölti újra a bizonylatot, ezt a felhasználónak kell megtennie. Normál esetben 2-3 másodperc múlva már érdemes az újratöltés gombot megnyomni.

Sztornózott állapotú küldeményen semmilyen gomb, művelet nem aktív, ez az állapot végleges, nem visszavonható!

Rendkívüli sztornózás

Csak akkor látható, ha a küldemény Sztornózásra jelölt állapotban van. Akkor szabad és kellhet használni, ha valamilyen okból a sztornózás fent leírt folyamata elakad (például valamilyen kommunikációs hiba). Mivel ilyenkor a küldemény szállítólevelei érinthetetlenek, szükség lehet ezek felszabadítására azzal, hogy ezzel a művelettel "mindenáron" sztornózottra állítsuk a küldeményt.