Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Navigáció: » Nincsenek oldalak ezen szint felett «

Szállítórendelés előrejelzés

Ugrás Előző Fel Következő Menü

Bizonyos szállítók elvárják, hogy előre jelezzük, melyik hétre, mennyit fogunk várhatóan rendelni egy adott cikkből. Erre akkor van lehetőségünk, ha a programban rendelkezésre állnak az értékesítési előrejelzési adatok és mindazon paraméterek amelyek alapján ez kiszámítható. A lista magyar és angol nyelven is elérhető.

 

Javasolt almenü

Rendelés-nyilvántartás/Beszerzés tervezés/ Listák

Leírás

A lista a megadott időszakra előre, rendelkezésre álló készlet, várható beérkezés és értékesítési előrejelzés adatok alapján igyekszik megjósolni a várhatóan a szállítótól elhozandó mennyiséget. A készlet adatok elemzésénél a bemenő paraméterekben megadott raktár és alábontás szűrések alapján számolt készlet mellett, figyelembe veszi a Beszerzési készlet korrekció funkcióban megadott készlet eltérítő értékeket is.

PL: ha 16-19 hétre generáljuk és minden héten lehet rendelni az adott terméket, akkor hetenként egy-egy oszlopban megmutatja azt a mennyiséget, amit azon a héten kérünk a szállítótól. (Amit azon a héten autóra kell raknia). Ezzel biztosítjuk számára, hogy időben fel tudjon készülni az igényeinkre.

A számításkor az algoritmus figyelembe veszi azt is, hogy mennyi az átfutása a szállításnak a szállító telephelyétől a bemenő paraméterben megadott raktárunkig, így nem feltétlenül arra a hétre kéri az árut, amikor annak nálunk rendelkezésre kell állnia. Ez az információ a termék törzs Szállítói árajánlat fülén a Szállítási távolság napokban mezőben megadható. Ennek hiányában a szállító ügyfél Általános fülön, a Távolság napokban sávban, raktáranként megadható távolság értékekből fogjuk kikeresni. Ha nincs megadva semmi, akkor úgy tekintjük, hogy a felrakodás napján meg is érkezik az áru. A felrakodás hetének meghatározásakor figyelembe vesszük a Beszerzési naptár funkcióban megadott adatokat és csak olyan hétre jelzünk előre rakodást, amikor az a beszerzési naptár szerint nem lehetetlen.

 

Paraméterek

Lekérdező ablak

Megjelenítés

Az eredményben az alábbi paramétereknek megfelelően jelenítjük meg az adatokat

Szállító

Szállító ügyfél választás. Itt kell megadni az ügyfelet, aki számára az előrejelzést készítjük. Az ügyféllel összefüggő adatokat ebből az ügyfélből származtatjuk. Szűrési feltételt nem jelent, tehát akkor is bekerül a termék az eredménybe, ha nincs a szállítónak érvényes ajánlata rá.

Idegen azonosító típus

Ebben idegen azonosító típusban a szállítóhoz megadott idegen kódot és nevet használjuk a termék azonosítására az eredményben.Ha nincs ilyen, akkor a saját cikkszámot és terméknevet.

Raktár kódképlet

Az itt megadott képletnek megfelelő kódú raktárak készletével számolunk. (Figyelembe véve az esetleges Beszerzési készlet korrekció adatot is.)

Raktárhely kódképlet

A figyelembe veendő készletek körét szűkíthetjük az itt megadott kódképlettel.

Ügyfél alábontás kódképlet

A figyelembe veendő készletek körét szűkíthetjük az itt megadott kódképlettel.

Személy alábontás kódképlet

A figyelembe veendő készletek körét szűkíthetjük az itt megadott kódképlettel.

Költséghely alábontás kódképlet

A figyelembe veendő készletek körét szűkíthetjük az itt megadott kódképlettel.

Témaszám alábontás kódképlet

A figyelembe veendő készletek körét szűkíthetjük az itt megadott kódképlettel.

Raktározási idő (nap)

Ha a raktárban nincs beállítva az adott termékre raktározási idő, akkor az itt megadott számú nappal fogunk számolni. Ennyi nappal korábban kell beérkeznie a raktárunkba a terméknek ahhoz képest, mint amikor ki kell szolgálnunk. Segítségével időt biztosíthatunk arra, hogy a termék további kezelési feladatait (csomagolás, címkézés stb.) elvégezhessük.

Anyagszükséglet figyelés

Igen érték esetén, a szűrésbe eső, gyártható, technológiai utasítással igen, de szállítói ajánlattal nem rendelkező termékek (saját gyártású termékek) tekintetében az őket alkotó és a szűrésbe beleeső termékek várhatóan szállítandó mennyiségét megnöveljük a technológiai utasítás alapján kiszámolt anyag szükséglettel. Pl: saját magunk összecsomagolunk 1 db A és 1 db B terméket, így lesz 1 db AB termékünk. Ha az adott héten szükség lesz 100 db AB termékre, akkor nem azt, hanem 50db A és 50db B terméket jelzünk elő, hisz ezek a komponensek szükségesek az összeállításhoz. (Ilyen esetben a gyártandó termék raktározási időszükségletét is figyelembe vesszük, ezzel biztosíthatunk elegendő időt az összecsomagolás elvégzésére.)

Üres oszlop megjelenítés

Annak érdekében, hogy minden hétre legyen egy oszlopunk akkor is, ha üres, be kell pipálnunk ezt a mezőt. Általában átláthatóbb egy idősoros adathalmaz megjelenítése, ha az idősor minden eleme (jelen esetben a hetek) megjelennek és nem csak azok, amelyekben adat van. Így jobban érzékelhetjük az időbeni eloszlást.

Szűrés

Az eredménybe kerülő adatok körét és az érintett időtartamot szűkíthetjük az itt megadott paraméterekkel:

Felrakodás dátum tartomány

A megadott időszakba eső felrakodású igényeket fogjuk listázni. Ha például Hét az Értékesítési előrejelzés dátum típusa, akkor az első hét az lesz, amibe beleesik a kezdő dátum. Az utosló hét pedig amely magában foglalja a végdátumot.

Gyártó termékkategória tétel

Az Értékesítési előrejelzés paraméterben megadott Gyártó termékkategória valamely tételére lehet szűrni.

Termék típus termékkategória tétel

Az Értékesítési előrejelzés paraméterben megadott Termék típus termékkategória valamely tételére lehet szűrni.

Termékkategória 3

Szűrés termékkategóriára. Kiválasztható egy egyedi termékkategória, amelynek megadott tételére szűrve tovább szűkíthető az eredménybe kerülő termékek köre

Termékkategória tétel 3

Szűrés termék kategória-tételre. A kiválasztott termékkategória egy tételét adhatjuk meg. Csak ebbe tartozó termékek kerülnek az eredménybe.

Eredmény

A pivot táblázat oszlopai:

Termékkód

A soron szereplő termék saját kódja

Terméknév

A soron szereplő termék saját neve

Szállítói cikkszám

Ha van megadva idegen azonosító típus, akkor a szállító ügyfélhez abban a típusban, az alapértelmezett mennyiség egységhez megadott TermekIdegenAzonosito.Kod. Ha nincs ilyen, akkor üres

Szállítói terméknév

Ha van megadva idegen azonosító típus, akkor a szállító ügyfélhez abban a típusban, az alapértelmezett mennyiség egységhez megadott TermekIdegenAzonosito.Nev. Ha nincs ilyen, akkor üres

ME

A soron szereplő termék alapértelmezett mennyiség egységének neve

Hetek (20/01, 20/02...20/n)

A bemenő paraméterben megadott Felrakodás dátum tartományba eső hetekre prognosztizált felrakandó mennyiségek. Az első hét a Felrakodás dátum tartomány kezdő dátumát magába foglaló hét, míg az utolsó a záró dátumot magába foglaló. FIGYELEM! Nem a várható beérkezés dátuma, hanem a felrakodás dátuma szerinti mennyiségek szerepelnek a listában (Felrakodás dátumot úgy számoljuk, hogy a várható beérkezés dátumából (azaz a kért szállítási határidőből) kivonjuk a raktározási időt, valamint a szállítói ajánlatban szereplő távolság napokban, ennek hiányában az adott raktárhoz és ügyfélhez, telephely nélkül(!) megadott távolság napokban adatot..)

 

 

 

 

Leírás

A bemenő paraméterben megadott szállító ügyfél idegen azonosítóival azonosítjuk a terméket az eredményben. A szűréseknek megfelelő cikkekre készül az előrejelzés. A táblázatban minden hétnek egy oszlopa lesz, amelyben az adott soron szereplő termék várhatóan felrakandó mennyiségét szerepeltetjük.

Kimeneti eszközök

MS Excel

A lista kimenete elküldhető az Automatikus esemény segítségével ütemezett e-mailként.

Javasolt almenü

Funkció elérése menüszerkesztéskor: Logisztika / Rendelés-nyilvántartás / Beszerzés tervezés / Listák / Szállítórendelés előrejelzés

Paraméterek