Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

Nagy Machinátor súgó

A hatályos szabályozás szerint a számla, egyszerűsített számla és nyugta adóigazgatási azonosításról, valamint a nyugta adását biztosító pénztárgép és taxaméter alkalmazásáról szóló 24/1995. (XI.22.) PM rendelet 1/F. § (1) bekezdése 2010. szeptember 27-én hatályát veszítette, ezért ezen időpontot követően kiállított számlák esetében nem kötelező megkülönböztetni a számla eredeti példányát a többitől.

 

Ebből következően a számlát kibocsátó adóalanyoknak nincsen olyan jogszabályi kötelezettsége, hogy a számítógéppel előállított számlákat példánysorszámozzák, vagy az első példányra felvezessék az „1. példány” illetőleg „eredeti”, a többire pedig „másolat” megjegyzést, ugyanakkor semmilyen jogszabály nem zárja ki azt, hogy ezt saját elhatározásukból megtegyék.

- Mindezek alapján tehát nem szükséges feltüntetni a számlán a „másolat”, vagy „hiteles másolat” megjegyzéseket.

- Az általános forgalmi adóról szóló 2007. évi CXXVII. törvény (a továbbiakban: Áfa tv.) 127. § (1) bekezdés a) pontja szerint az adólevonási jog tárgyi feltétele az adóalany nevére szóló, az ügylet teljesítését tanúsító számla. Az Áfa tv. 169. §-a részletesen felsorolja a számla kötelező tartalmi elemeit, amelyeknek feltétlenül szerepelniük kell a számlán. Ezek között nem szerepel a számla példányainak sorszámozása, az „eredeti”, illetve a „másolat” megjegyzések szerepeltetése. Mindezek alapján az adózó adólevonási jogát nem érinti, hogy az egyébként példány-sorszámozott számlán feltüntetésre került-e a „másolat”, vagy „hiteles másolat”.