Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

Nagy Machinátor súgó

A Likviditási terv modullal megtervezhetjük társaságunk pénzügyi helyzetének várható alakulását.

A modul a következő események kezelésére alkalmas

- A Szerződéses események bevitelében kell rögzíteni a vállalatnak az összes vevővel, szállítóval, hitelekkel és egyéb kötelezettségekkel kapcsolatos megállapodását, ami a likviditási helyzetet befolyásolhatja.

- Az Elszámolási számla jellegű eseményekkel a vállalat főkönyvből előre jelezhető fizetési kötelezettségeit – ilyenek tipikusan az adók és egyéb köztartozások – lehet modellezni.

- A Likviditási eseménycsoport bevitelben megadott csoportokra a szerződéses és az elszámolási számla jellegű események definiálásakor hivatkozhatunk. A csoportok a likviditási terv listában jelennek meg, a számlákat, a szerződéseket és az elszámolási számla jellegű eseményeket csoportosítva.

Listák, Kimutatások

- A Rövid távú likviditási terv listában a megadott időszakban ki nem egyenlített vevő-, szállító-, export-, importszámlával rendelkező ügyfelek szerepelnek, megadhatóan név vagy kód szerinti rendezettséggel.

- A Hosszú távú likviditási tervezésben (mely természetesen rövidtávra is használható) a rövid távú tervhez képest még figyelembe veszi a program a nyitó pénzkészletet, a vállalat szerződésállománya alapján prognosztizálható bevételeket és kiadásokat, az adott és kapott kölcsönöket, valamint az előző időszak főkönyvi adatai alapján előrevetíthető adófizetési kötelezettségeket.

Integráltság

- Bank és Pénztár modulból nyeri az induló adatokat.

- Vevő, Szállító, Külkereskedelem modulból a nyitott számlák esedékességét veszi figyelembe.

- Keretrendszer: Az egyes statisztikák Interneten keresztül, bármelyik böngészőn keresztül lekérhetők.

- CRM, Dokumentum- és Iratnyilvántartás: A szerződéses eseményekhez tartozó dokumentumok, kommunikációk learchiválhatóak.