Az értékesítési folyamatban történt teljesítést (termék értékesítés/szolgáltatás nyújtás) követően kiállításra és elküldésre kerül a vevő részére a számla, akár e-számlaként is. A számla fizetési módja (átutalás, kp, részlet) szerint fog előreláthatólag megtörténni a pénzügyi teljesítés, amely nyomán a pénztárban, bankszámlán megjelenik az ellenértéke. A kibocsátott számlán szereplő tételek a raktári kiadási szállítólevél tételekkel szoros kapcsolatban vannak, így pontosan követhető, hogy minden kiadott árut kiszámláztak-e. Összetettebb folyamatok esetén előlegbekérő küldhető a vevőnek, amelyre a kiegyenlítését követően előlegszámla adható ki. Ezt a végszámla kibocsátása követi.
A fizikai teljesítést követően megtörténik a vevőszámla rögzítése, ami történhet például a raktári kiadást rögzítő szállítólevél alapján ismételt adatbevitel nélkül tétel átemeléssel.
A számla a felvételét követően kinyomtatható, de lehetőség van a programmal elektronikus számla kiállítására is, amellyel papír, nyomtatási és postázási költségeket lehet megtakarítani. A sorozatokra történő számlarögzítés azért hasznos, mert előzetesen beállíthatóak azok a működési szabályok, amelyeket alkalmazni szeretnénk. Szabályozható, hogy a számla a felvételének a pillanatában kontírozódjon-e és, hogy hogyan.
Egyes mezőkről megmondható, hogy megjelenjenek-e a bevitelben. A kontírozást így akár az adatrögzítő is elvégezheti ezen a szabályozott módon, de külön kontírozás üzemmódban a kontírozó könyvelő a főkönyvi szempontból fontos mezőkre fókuszálva áttekintheti a bizonylatot.
Ismeretlen partnerekkel történő üzletelés során az előlegbekérő funkcióban felvehető, majd kinyomtatható az előlegbekérő. A partner ez alapján pénzügyileg teljesít, amely teljesítést követően előlegszámlát kap. A termékértékesítés / szolgáltatás nyújtás megtörténik, majd végszámla kerül kiállításra, amelyen a (még esetlegesen) fizetendő összeg az előlegszámlán szereplő összeggel csökkentve kerül megjelenítésre. A végszámla rögzítésekor a rendszer felajánlja az ügyfél még nyitott előlegszámláinak számlához kapcsolási lehetőségét.
Az ügyféltől a bankszámlára érkező, vagy a pénztárban történt befizetések közvetlenül összeköthetők a számlával, amelynek a módosított egyenlegét a vevőszámla bevitelben is lehet követni.
Az esetleges fizetési haladékokról, esedékesség módosításokról megállapodások köthetők, amelyek magában a vevőszámla bevitelben rögzíthetők.
Az előlegszámla sztornó számla készítésekor, az új számla rögzítésekor a program egy eldöntendő kérdést tesz fel: Szeretne korrekciós tételt generálni a sztornó számlához? Igen választása esetén, az eredeti (sztornózott) számla azonos számlaszámú kivonatára, vagy azonos pénztárú pénztárbizonylatára, az eredeti számlával megegyező dátumon generál negatív előjelű előlegszámla-kiegyenlítés tételt. A számla bizonylatszáma minden esetben a sztornó számla bizonylatszáma lesz. Valamint azt a sort a bankkivonat tételen/ pénztárbizonylat tételen, amelyhez nyomtatott előlegszámla kapcsolódik nem lehet törölni és módosítani, mert az a kinyomtatott számla „része”. (129 verziótól)