Első lépésként a Késedelmi kamatközlő paraméterben be kell állítani a késedelmi kamat funkció működését. Többek között beállítható, a költségáltalány; mely számla sorozatokra számítson a program késedelmi kamatot; kamat számítás; nyomtatandó bankszámlaszám.
Késedelmi kamat lista / levél funkcióval különböző üzemmódokban lehet késedelmi kamatot generál vagy nyomtatni.
- Csak nyomtatás üzemmód esetén nem figyeli a program, hogy korábban kapott-e már késedelmi kamat közlőt az adott időszakra/számlára az ügyfél,
- Csak generálás üzemmód esetén a késedelmi kamat bizonylatok a Késedelmi kamat lekérdezésbe kerülnek mentésre, így többször is kinyomtathatóak és a program figyeli, hogy korábban kapott-e már késedelmi kamat közlőt az adott időszakra/számlára az ügyfél,
- Nyomtatás és generálás üzemmódban megtörténik a generálás és kinyomtatásra kerülnek a levelek is,
- Generáltak nyomtatása üzemmódban, a már legenerált bizonylatokat van lehetősége a felhasználónak kinyomtatni.
A generált késedelmi kamatokat a Késedelmi kamat lekérdezésben megnézheti, törölheti és módosíthatja a felhasználó.
Ezen a ponton kettéválhat a cég tartozáskezelési stratégiájának megfelelőn a kezelés.(Számlázhatja vagy a kamatközlőt egyenlíti ki.)
Külön számlasorozatra szükséges felvenni a késedelmi kamatokat, amely számlasorozatot a késedelmi kamatközlő paraméterben ki kell szűrni. (Késedelemi kamatra így nem számol a program késedelmi kamatot) A számla tételéhez, hozzá kell kapcsolni a késedelmi kamat levelet.
A bankkivonatban "Késedelmi kamat fizetés" típussal ki lehet egyenlíteni a késedelmi kamat levelet.
Ha a bankban történő kiegyenlítéseket választja a felhasználó, akkor a Késedelmi kamat folyószámla lista funkcióval van lehetőség kilistázni az ügyfelek késedelmi kamat egyenlegét.