A pénztárgépen a termék azonosítás előnye, hogy az értékesíteni kívánt termék gyorsan és egyértelműen beazonosítható a vonalkódjával, a nyugta lezárásakor pedig a sERPában a terméket szerepeltető nyugta/vevőszámla és a készletet csökkentő szállítólevél generálódik. A program tehát a pénztárgépes értékesítés során is követi a termékek készletének fogyását.
Figyelmeztetés: a pénztárgépes értékesítés gyorsasága és a lehetséges hibalehetőségek elkerülése végett az értékesítés akkor is csökkenti az adott termék készletét, ha abból nincs készlet - vagyis a pénztárgépes értékesítés negatívba viheti a készleteket, ezért a paraméterben a raktár kiválasztása és a készletek figyelése kiemelt fontosságú!
A termékazonosításhoz továbbá elengedhetetlen, hogy a sERPa adatbázisban létezzen az adott vonalkóddal rendelkező termék.
A pénztárgéphez illesztett vonalkód olvasóval leolvasható vagy a pénztárgép billentyűzetéről számkóddal beüthető, majd a gombok lenyomásával azonosítható a vásárló által a pénztárhoz hozott termék. A termék azonosítás azonnal felírja a tételt a blokkra, vagyis a szükséges műveletek (pl. mennyiség szorzás) az azonosítás előtt végzendők. Miután beolvasásra kerültek a tételek, a blokk lezárásakor a pénztárgépből kinyomtatott nyugta átadásra kerül a vevőnek. Közben a pénztárgép a keletkezett blokk adatait átadja a sERPának, ahol létrejön a készletmozgást végző szállítólevél és a vevőszámla.
Mivel a vonalkódolvasó a pénztárgéphez van csatlakoztatva, ezért a sERPában történő vonalkódkezelés (pl. szállítólevélen áruérkeztetés) praktikusan egy másik vonalkód olvasó berendezést igényel. Ha a bolt a központban lévő sERPához TerminalServicesClient módon kapcsolódik, akkor célszerű billentyűzethez kapcsolható vonalkódolvasót tenni a sERPát tartalmazó pc-hez (nem a pénztárgéphez!).
|