Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Ez a művelet XML fájlból készít visszaigazolás választ az alábbiakban felsorolt feltételekkel. A visszaigazolás válasz dátuma mindig az adott nap lesz, amikor az importálás megtörténik.

Elsődleges feladata, hogy az emberi tévedésből eredő hibákat kiküszöbölve segítse a nagy mennyiségű adatbevitelt. Ezen felül számtalan egyéb szolgáltatást is nyújt (például a vissza nem igazolt tételekre/menyiségekre elutasítás válasz is felvehető) de az áttekinthető használat érdekében nem cél minden létező eset lekezelése - az ilyenekre a bizonylat beviteli felülete való.

Módosítás üzemmódban bármely mentett állapotú rendelésen állva választható. Elindítása után az a rendelés funkció, ahonnan a művelet el lett indítva, inaktívvá válik és megjelenik az első Mezőleírásoknál található ablak.

Az importálandó fájlt kiválasztva és a többi beállítást megadva, majd OK gombot nyomva a program a Rendelések és a Tételek táblázatot tartalmazó ablakra lép, ahol további beállítások elvégzésének lehetőségével a válaszok legenerálhatók. További részletek a táblázatoknál és azok oszlopainál.

Válasz felvétel menüparaméter Tiltott értéke esetén ez a művelet nem indítható el.

Annak érdekében, hogy az egyes rendelések módosíthatóságát, illetve a válasz felvétel lehetőségét a program vizsgálni tudja, ez a művelet figyelembe veszi a Szállító rendelés funkcióhoz beállított Csak igazolás módosítás, Csak saját igazolás módosítás menüparamétereket.

 
Ha az xml-ben egy rendeléstételre több visszaigazolás van, akkor
- annyi választétel születik, ahány részletben az xml-ben vissza van igazolva az adott rendeléstétel és a felhasználó a tételek táblázatban a válasz mezőben visszaigazolást kért,
- ilyen esetben ha van elutasítható mennyiség, akkor elegendő ezt egyetlen soron beállítani, a program ki fogja számolni az összesen visszaigazolt mennyiségek alapján az elutasíthatót és fel fogja venni az elutasítás választ is. Akkor is ezt történik, ha a felhasználó több soron is rendelkezik elutasításról.
Példák:
1, Rendeltünk 15-t, 3,3,4 mennyiségekkel igazolták vissza különböző határidőkre. Betöltéskor a program mindhárom sorra a Visszaigazolás értéket fogja beajánlani. Ha ez csak egyetlen soron is átváltásra kerül Visszaigazolás + Elutasítás -ra, akkor 15-3-3-4=5 mennyiségre fogunk elutasítás választ felvenni. Akkor is ez történik, ha mindhárom sorban ezt a válasz értéket állítja be a felhasználó.
2, Rendeltünk 15-t, 3,0,4 mennyiségekkel igazolták vissza különböző határidőkre. Betöltéskor a program ezekre a sorokra Visszaigazolás, Nincs, Visszaigazolás értékeket ajánl be. (0-t ugye nincs értelme visszaigazolni). Ha a 0-s soron Elutasítás értéket ad meg a felhasználó, akkor 15-3-0-4=8 mennyiségre fogunk elutasítás választ felvenni és nem kell a többi soron elutasításról rendelkezni.

 

Mezőleírások

Változat

Az itt kiválasztott értéknek megfelelő felépítésű xml-ből olvassa ki a program a visszaigazolás válasz tételeit, továbbá az itt kiválasztott érték a működés algoritmusát is meghatározza.
Jelenleg csak a Finder választható.

Import fájl útvonal

Ebben a mezőben kell kitallózni, hogy melyik fájlból kell a műveletet elvégezni.

Importált fájl áthelyezése

[N]/I. Igaz érték esetén a következő mezőben megadott helyre áthelyezésre kerül a beimportált fájl.

Áthelyezett fájl útvonala

Kiválasztható egy útvonal, ahova sikeres importálást követően (ha történik rendelés válasz felvétel) áthelyezésre kerül az import fájl. Ha az előző mező értéke igaz, akkor kötelező kitölteni, egyébként üres és nem módosítható.

Idegenazonosító

Kiválasztható egy használhatóra állított idegenazonosító. Ha ki van töltve, akkor a program a rendelés szállítójára és az itt megadott idegenazonosító típusra nézve ellenőrzi, hogy a rendeléstételben és a visszaigazolás tételben szereplő termék egyezik-e. Ha így nem találja a terméket, akkor saját kód szerint is ellenőriz. Ha nincs kitöltve, akkor csak saját cikkszám szerint zajlik a termék azonosítása. Tehát akkor felesleges kitölteni, ha a szállító ugyan azon a kódon tartja nyilván a termékeket, ahogy mi a terméktörzs kód mezőjében.

Szállító tételsorszám tulajdonság

Kiválasztható egy szöveg típusú tulajdonság, melybe beírásra kerül a <supplier_position> mezőben megadott adat. További részletek az xml leírásban a <supplier_position> mezőnél. Minden importáláskor felülírásra kerül és a program nem ellenőrzi azt, hogy a tételhez ez a tulajdonság a termék tulajdonságcsoport beállítása szerint felvehető-e, azaz az érkező adatot mindenképpen elmenti a program a rendeléstétel tulajdonságok közé.
Ha nincs kitöltve, nem jegyezzük fel ezt az adatot.

Nyomógombok

OK

Megnyomásakor lezajlik a fent taglalt bizonylat azonosítás és a program a következő ablakra lép.

Mégse

A párbeszédablak a rendelés módosítása nélkül bezárul és a fókusz visszatér a kiinduló rendelésre.

 

 

"Rendelések" táblázat

A kiválasztott fájlban több rendelésszám is szerepelhet, ezért ebben a táblázatban kerülnek felsorolásra a rendelések.
A válaszfelvételek utáni újratöltésnél a táblázat megjelenése megváltozik. További részletek a Válasz generálása gombnál.

Státusz

Fixen piros, ha a Hiba oszlopban szerepel valamilyen érték, egyébként a Tételek táblázatban lévő azonos nevű mezőből a legszigorúbb értéket mutatja, mely sorrendileg: Piros > Sárga > Zöld.

Bizonylatszám

Annak a rendelésnek a bizonylatszáma, melyre visszaigazolást tartalmaz a fájl. A fájl <order> mezőiben megadott értékek kerülnek ide.

Meglévő visszaigazolások száma

Figyelmeztető szerepe van. A művelet elindítása előtt a rendelésen már ennyi visszaigazolás válasz volt felvéve. Mivel a szállítók rend szerint egyszer igazolnak vissza egy rendelést, ezért ha nullánál nagyobb érték van ebben a mezőben, akkor előfordulhat, hogy ez a most beolvasott fájl egyszer már feldolgozásra került.

Válasz generálás

I/N. Hamis érték esetén a sorbeli rendelésre nem generál visszaigazolás választ a program. Hamis és nem módosítható, ha Hiba oszlopban szerepel valamilyen érték, vagy ha a státusz piros.

A program leválogatáskor igazra állítja, ha a Státusz zöld.

Hiba

A program ellenőrzi azt, hogy elvégezhető-e a visszaigazolás válasz felvétele egy adott rendelésre. Amennyiben nem, úgy ebben mezőben kírásra kerül ennek oka. A következő esetek fordulhatnak elő:

- Ha a rendelésszám nem található meg a sERPa-ban, akkor a program kiírja, hogy:
"A ... bizonylatszám nem létezik." (a ... helyére az <order> mezőben megadott érték kerül.)

- Ha a rendelésszám létezik, de a felhasználó számára valamiért nem látható (pl. be van kapcsolva egy szűrés, vagy menüparaméter tiltja) akkor azt írja ki a program, hogy:
"A ... bizonylatszám nem látható." (a ... helyére az <order> mezőben megadott érték kerül.)

- Ha a rendelésszám létezik, a felhasználó számára látható, de valamiért nem módosítható, vagy a válasz felvétel tiltott (okozhat ilyet menüparaméter, lezárás, Visszaigazolás = Nincs, stb.), akkor a program a kérdéses bizonylatra ugrik és kiírja, hogy:
"A ... bizonylatszámra nem vehető fel visszaigazolás válasz" (a ... helyére az <order> mezőben megadott érték kerül.)

"Tételek" táblázat

A Rendelések táblázat gyerektáblája. A fenti táblázatban kiválasztott rendelés tételeit és a hozzájuk a fájlban megadott visszaigazolás adatokat tartalmazza.
Előfordulhat olyan eset, hogy nem igazolnak vissza egy tételt, vagy olyat igazolnak vissza amit nem is kértünk (az xml-ben szereplő rendeléstétel létezik, de a termék nem azonosítható be), de olyan is, hogy olyan rendeléstételre hivatkoznak, ami nálunk nem létezik. Ennek megfelelően ebben a táblázatban nem feltétlenül van minden soron minden mezőben érték.
Az egyes mezőkbe írható értékek tizedesei megegyeznek a rendeléstételbe írható értékek tizedeseivel. Amennyiben az xml-ben az itt megadható tizedesszámoknál nagyobb tizedesek szerepelnek, úgy azok a kerekítés általános szabályai szerint kerekítésre kerülnek a táblázatba kerüléskor.
A táblázat egyes mezői esetenként módosíthatók. Ennek részletei a mezőknél találhatók. A táblázatban betűtípus kiemelések (félkövér vagy félkövér piros) is alkalmazásra kerülnek, melyek az egyes mezők módosításával dinamikusan változnak. Ezek célja kettős. Egyrészt felhívják a figyelmet az eltérésekre, másrészt vezérlik a Státusz oszlopban megjelenő színes korongot, melynek színállásából gyorsan meg lehet állapítani hogy egy tétellel van-e valamilyen probléma.
Ha egy rendeléstételt több soron igazoltak vissza, akkor az ilyen sorok dőlt betűvel kiemelésre kerülnek azért, mert ezeknél a mennyiségekkel és válaszokkal összességében kell gondolkodni.
A válaszfelvételek utáni újratöltésnél a táblázat megjelenése megváltozik. További részletek a Válasz generálása gombnál.

A táblázat oszlopai:

Státusz

Lehetséges értékei:

- Piros
Ha a sorban bárhol félkövér piros betűkiemelés található. Röviden: Ha válasz felvétele nem lehetséges.

- Sárga
Ha a sorban bárhol félkövér, de nem piros betűkiemelés található, vagy ha a tételt egyáltalán nem igazolta vissza a szállító. Röviden: Ha van eltérés, de ez olyan, ami nem gátolja meg a válasz felvételét.

- Zöld, amennyiben semmilyen betűkiemelés sincs.

Az oszlopra sorba rendezve a táblázat tartalmát Zöld / Sárga / Piros vagy Piros / Sárga / Zöld sorrendezés érhető el, azaz a problémás tételek a táblázat elejére rendezhetők.

Tétel

A rendeléstétel sorszáma.

Üres, ha olyan rendeléstételre hivatkozik az xml <position> mezője, ami nem létezik a bizonylaton. Az ilyen xml tétel tehát külön soron jelenik meg, mert nem köthető a rendelésünk egyetlen tételéhez sem.

Termék kód

Elsősorban a rendeléstételben szerelő termék kódja. (saját termék kód)

Ha olyan rendeléstételre hivatkozik az xml <position> mezője, ami nem létezik a bizonylaton, vagy
az xml-ben szereplő rendeléstétel létezik, de a termék nem azonosítható be, vagy
nem az a termék, ami a bizonylattételünkben szerepel akkor <itemcode> mező értéke. Ezen esetekben a mező félkövér betűtípusú kiemelést kap (azért nem piros, mert az ilyen tételre a Válasz mező értéke fixen Nincs, azaz nem lehetetlenül el a rendelésre való válaszadás, csak ez a tétel kimarad belőle.) Ez jellemzően két esetben fordulhat elő:
- Idegenazonosító szerepel az xml-ben, de a terméktörzsben elfelejtették ezt rögzíteni. Ekkor tisztázni kell melyik termékről van szó, pótolni a hiányzó törzsadatot majd újrafuttatni ezt a műveletet.
- A szállító helyettesítő terméket kíván szállítani a megrendelt helyett. Két dolgot tehetünk:
   Bezárjuk a műveletet, kicseréljük a rendelésen a terméket, lementjük a rendelést és újrafuttatjuk a műveletet. (ezt csak akkor lehet megtenni ha az adott tételre még nem történt teljesítés)
   Lefuttatjuk a műveletet úgy, hogy erre a tételre nem lesz visszaigazolás és a rendelés bevitelben felveszünk egy új tételt, amit ott kézzel igazolunk vissza.

Ha a termék nem azonosítható be, akkor nincs kapcsolódó funkció (gemkapocs) a mezőn.

Termék név

A tételben szerelő termék neve. (saját termék név)

Üres, ha olyan rendeléstételre hivatkozik az xml <position> mezője, ami nem létezik a bizonylaton, vagy az előző mező betűkiemelése félkövér. Ezekben az esetekben nincs honnan terméknevet megjeleníteni.

Rendelt

A rendeléstételben szereplő mennyiség. Módosítható, ha a tételek leválogatásakor a visszaigazolhatónál nagyobb a visszaigazolt mennyiség. Ilyen esetben a visszaigazolás válasz egészen biztosan nem vehető fel, hiszen nem lehet többet visszaigazolni, mint amennyi visszaigazolható, a mentés hibára futna. Két megoldás mutatkozik:
- Emeljük a rendelt mennyiséget (ezért módosítható ez a mező) ezzel elfogadva azt, hogy a szállítónk többet fog küldeni, mint amennyit még várunk
vagy
- Csökkentjük a visszaigazolt mennyiséget, mert megegyezünk a szállítóval, hogy mégis kevesebbet szállítson.

Ha a leválogatáskori értékhez képest módosításra kerül az érték, akkor az itt szereplő mennyiség a válaszfelvétel előtt beírásra kerül a rendeléstétel mennyiség mezőjébe, hogy a visszaigazolás válasz is lementhető legyen.

A leválogatáskor szereplő mennyiségnél kisebb mennyiség nem adható meg. A módosíthatóság célja, hogy a visszaigazolt mennyiséghez emelhessük a tételmennyiséget és lehetővé váljon a visszaigazolás válasz felvétele. Jellemzően a visszaigazolt és a visszaigazolható különbségével érdemes megemelni a mennyiséget.

Üres és nem módosítható, ha olyan rendeléstételre hivatkozik az xml <position> mezője, ami nem létezik a bizonylaton.

Visszaigazolható

A rendelés jelenlegi állapotában (figyelembe véve a teljesítéseket, elutasításokat, stb.) még függőben lévő mennyiség. A felhasználó számára nem módosítható a mező, de az előző - Rendelt - oszlopba írt értéktől függően a program dinamikusan változtatja az itt látható számot.

Üres, ha olyan rendeléstételre hivatkozik az xml <position> mezője, ami nem létezik a bizonylaton.

Visszaigazolt

Az xml <delivered_quantity> mezőjének értéke. Ezt a mennyiséget igazolta vissza a szállító. Módosítható, ha leválogatáskor nem egyezik meg az előző mezőben látható Visszaigazolható mennyiséggel, azonban nincs értelme olyan értéket beírni, amivel a válaszfelvétel ellehetetlenül. (Részleteket lásd a Rendelt mennyiség mezőnél.) Tehát lehetőség van arra is, hogy ha az xml-ből bármiért hiányzik ez a tétel és például egy telefonos egyeztetés során a szállító szóban megígéri a tételt, akkor kézzel beírva az értéket, a kívánt válasz felvehető.

Félkövér piros betűszínnel jelenik meg, ha az itt szereplő érték nagyobb mint a Visszaigazolható mennyiség és a Válasz mező értéke Visszaigazolás. Félkövérrel, ha kisebb, mint a Visszaigazolható és a Válasz mező értéke nem = Nincs, vagy ha van eltérés, de a válasz mező értéke = Nincs.

Ha egy rendeléstétel többször is szerepel az xml-ben, akkor ezek a kiemelési feltételek úgy módosulnak, hogy az ezekre az egyező tételekre vonatkozó Visszaigazolt mennyiség összeadódik és ez az érték kerül viszonyításra a Visszaigazolható mennyiséghez.

Üres, ha az xml-ben nem szerepel ez a tétel (<position>) ami azt jelenti, hogy a szállító egyáltalán nem mondott semmit erre a rendeléstételre.

Egységár

A rendeléstételben lévő engedményekkel csökkentett nettó egységár (nettó érték / mennyiség). Amennyiben a tételek leválogatásakor nem egyezik meg a következő mezőben megadott Visszaigazolt egységár mező értékével, ez a mező módosítható. Ha módosításra kerül, (azaz elfogadjuk/beírjuk a visszaigazolásban szereplő értéket, vagy egy másik értéket, amiben pl. telefonon végül megegyezünk a szállítóval) akkor az új érték visszaírásra kerül a rendeléstételbe úgy, hogy az engedmény % és engedmény összeg mezők törlésre kerülnek - hiszen engedménnyel csökkentett árról van szó. Azért csak akkor módosítható, ha eltérés van, hogy elkerüljük a téves adatbevitelt.

Üres, ha olyan rendeléstételre hivatkozik az xml <position> mezője, ami nem létezik a bizonylaton.

FIGYELEM! A program ezen importálás során nem vizsgálja azt, hogy a rendelés sorozathoz a paraméterben megengedett-e az ár és az engedmények módosítása. Ha itt módosításra kerül, akkor a fentiek szerint fog eljárni.

Visszaigazolt egységár

Az xml <price> mező értéke. Félkövér betűvel jelenik meg, ha nem egyezik meg az előző mezőben látható Egységár mező értékével.

Üres, ha az xml-ben nem szerepel ez a tétel (<position>) ami azt jelenti, hogy a szállító egyáltalán nem mondott semmit erre a rendeléstételre.

Kért szállítási határidő

A rendeléstétel kért szállítási határideje.

Üres, ha olyan rendeléstételre hivatkozik az xml <position> mezője, ami nem létezik a bizonylaton, vagy ha a bizonylattételben nincs kitöltve a kért szállítási határidő.

Visszaigazolt határidő

Az xml <confirmed_delivery_date> mező értéke. Ekkorra igazolta vissza a szállító a tételt. Amennyiben a tételek leválogatásakor nem egyezik meg az előző mezőben megadott Kért szállítási határidő mező értékével, ez a mező módosítható. Az itt megadott érték lesz a visszaigazolás választételben a visszaigazolt szállítási határidő. Félkövér, ha nem egyezik meg Kért szállítási határidő értékével.

Üres, ha az xml-ben nem szerepel ez a tétel (<position>) ami azt jelenti, hogy a szállító egyáltalán nem mondott semmit erre a rendeléstételre.

A rendelés dátumánál kisebb érték nem adható meg. Ilyen érték beírásakor a program figyelmeztetést küld, majd az OK gomb megnyomása után a rendelés dátumot írja a mezőbe.

Válasz

Az adott tételre az itt megadott típusú válasz lesz felvéve. Módosítható, ha több értékből is lehet választani. Lehetséges értékei:

- Nincs. Ez az érték bármely soron kiválasztható.
Ezt az értéket veszi fel leválogatáskor az olyan sor, amely szerepel az xml-ben, de nem találtunk hozzá rendeléstételt, vagy ha nem azonosítható terméket igazolt vissza a szállító (Lásd, amikor a Termék kód mező félkövér). Ezekben az esetekben más érték nem is választható ki.
Akkor is ez az érték kerül be leválogatáskor ha valamelyik rendeléstételhez egyáltalán nem tartozik szállítói visszaigazolás. Azért ez az érték, mert első körben nem arra gondolunk, hogy a szállítónk nem tud szállítani (ha nem tud, akkor 0 mennyiséggel küldhet visszaigazolást) hanem arra, hogy még nem tudja mikorra tud, vagy egyszerűen elfelejtette visszaigazolni.
 
- Visszaigazolás: Akkor választható, ha a tétel szerepel a rendelésen és az xml-ben is és a termék is azonos és ha van visszaigazolt mennyiség, ami nagyobb, mint nulla, de nem nagyobb mint a rendelt mennyiség. (nulla mennyiséggel felesleges visszaigazolás választ felvenni)
Leválogatáskor is ugyan ezen feltételek szerint ez az érték kerül beajánlásra.
A visszaigazolt mennyiség mezőben szereplő értékkel készül a visszaigazolás választétel.

 
- Elutasítás: Akkor választható, ha a tétel szerepel a rendelésen és nincs rá visszaigazolás, vagy az beazonosítható termékkel és nulla mennyiséggel van megadva az xml-ben.
Leválogatáskor egyik esetben sem ajánljuk be ezt az értéket.
A visszaigazolható mennyiséggel készül el az Elutasítás választétel.

 
- Visszaigazolás + Elutasítás: Akkor választható, ha
 a tétel szerepel a rendelésen és az xml-ben is és a termék is azonos és
 a visszaigazolt mennyiség nagyobb, mint nulla és kisebb mint a visszaigazolható mennyiség. Ez az az eset, amikor kevesebbet igazol vissza a szállító, mint amennyit várunk és tudjuk hogy a hiányzó mennyiséget nem fogja szállítani. Ilyenkor arra van szükség, hogy a visszaigazolt mennyiségre Visszaigazolás választ vegyünk fel, a Visszaigazolható és a Visszaigazolt különbségére (amit nem fog szállítani) pedig Elutasítás választ.
Leválogatáskor egyik esetben sem ajánljuk be ezt az értéket.

Nyomógombok

Válasz generálása

Megnyomásakor megkezdődik a rendelés(ek) módosítása és a válaszok felvételének folyamata.
- Ha valamilyen rögzítési hiba történik (például valaki a művelet elindítását követően változtat bármely érintett rendelésen) úgy egyetlen rendelésen sem történik semmilyen változás és a program a problémának megfelelő hibaüzenetet küldi. Ez az eset csak nagyon ritkán fordulhat elő és azért ez történik, mert a az xml-t a program nem szedi szét rendelésekre, azaz egyetlen hívással igyekszik a feladatot végrehajtani és nem rendelésenként próbál menteni.
- Ha sikeres a mentés, akkor kiírásra kerül a módosult bizonylatok száma.
Az OK gomb megnyomása után ez az ablak újratöltésre kerül úgy, hogy
- semmilyen mező sem módosítható,
- a státusz mezők korongjai szürkék lesznek (ebből látszik a legszembetűnőbben, hogy már ebben az "ellenőrzés" fázisban járunk),
- és ez a gomb sem aktív.
Azok a rendelések kerülnek bele, melyek
- fejadat hibásak voltak (ez is ritkán fordulhat elő, a Rendelések táblázat Hiba oszlopában leírt esetekben lehetséges),
- vagy egyáltalán nem kért rá a felhasználó válasz felvételt, azaz nem pipálta ki a rendelések táblázatban a válasz generálást,
 (ebben és az előző esetben a tételeknél minden soron azt az állapotot látjuk, amely a válasz generáláskor látható volt)
- illetve ha történt válasz felvétel, de volt olyan tételük, melyre a Tételek táblázatban a Válasz mezőben Nincs érték volt,
 (ebben az esetben az újratöltés után csak azok a tételek látszanak, melyekre Nincs érték volt beállítva válasznak.)
Ennek az újratöltésnek az a célja, hogy látható legyen mely rendelésekkel, tételekkel nem sikerült/ kellett dolgoznia a programnak. Ezek szorulhatnak további szállítói egyeztetésre, illetve az importálás megismétlésével akár új válasz felvételét is lehet kezdeményezni.
Az így újratöltött ablak a Mégse gombbal zárható be és ekkor a fókusz visszatér a kiinduló rendelésre.

Mégse

A párbeszédablak a rendelés(ek) módosítása nélkül bezárul és a fókusz visszatér a kiinduló rendelésre.

XML leírás

Finder:

 

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

 <order_response>

   <order>

     <supplier_order>123456</supplier_order>                                ; Ha sikeresen lezajlik az importálás (megtörténik a visszaigazolás felvétele), a szállítórendelés hivatkozási számába kerül beírásra. Minden importáláskor felülírásra kerül.

     <order>2020-SI01/000555</order>                                        ; Ezzel a mezővel azonosítjuk, hogy melyik szállítórendeléshez tartozik a válasz.

     <customer_number>ABC123</customer_number>                        ; Nem dolgozzuk fel.                        

     <position>

       <supplier_position>10</supplier_position>                                ; A szállítónál nyilvántartott rendeléstétel száma. Ha ki van töltve a párbeszédablakon a Szállító tételsorszám tulajdonság mező, akkor minden tételhez beírásra kerül.

       <position>1</position>                                                ; Ez azonosítja a rendeléstételt, amire a visszaigazolás vonatkozik. (AruforgBizTetel.Sorrend mező alapján) A szállítónk nyilvántartja a mi tételsorszámunkat és ebben a mezőben adja vissza. Egy tétel csak egyszer szerepelhet az xml-ben.

       <itemcode>TKOD9876</itemcode>                                        ; A párbeszédablakon megadott idegenazonosító szerinti kód, ennek hiányában saját termék kód. Ez alapján ellenőrzi a program, hogy helyes cikkszámra vonatkozik-e a visszaigazolás, azaz a szállítónk valóban azt akarja-e küldeni, amit kértünk.

       <price>234.3</price>                                                ; Ellenőrzi a program, hogy az itt megadott értékkel egyező-e a tételben megadott engedménnyel csökkentett nettó egységár.

       <ordered_quantity>20</ordered_quantity>                                ; Nem dolgozzuk fel.

       <delivered_quantity>20</delivered_quantity>                        ; Visszaigazolt mennyiség.

       <confirmed_delivery_date>09.03.2020</confirmed_delivery_date>        ; Visszaigazolt határidő - nem szabványos! - NN.HH.ÉÉÉÉ formátumban.

      </position>

   </order>

 </order_response>