Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Ügyfél

Kód prefix

A webáruházból a sERPába kerülő ügyfelek az itt megadott kód előtagot kapják meg az ügyfélkódban. Továbbá a sERPába kerülő vevő rendelések kézi azonosítójába is ezzel a prefixszel kerülnek be a rendelések.

Idegen azonosító típus név

A Webáruházból a sERPába bekerülő ügyfél az itt meghatározott sERPa-beli idegen azonosító típushoz rendelve kapja meg az idegen azonosító kódját. Ez alapján kerül azonosításra a sERPában az ügyfél és a Webáruházban az ügyfél. Ez azért is szükséges, hogy, ha a Webáruházból átkerül az ügyfél a sERPába és itt az ügyfélkódot lemódosítják, akkor is beazonosítható legyen a két rendszer között az ügyfél.

E-számlázás

(I/N) Igen esetén a rendeléskor felvételre kerülő Ügyfeleknél igazra állítjuk az E-számlázás pipát. Módosítás nem történik, tehát meglévő Ügyfélnél nem változtatjuk meg a mező értékét.

Ügyfél besorolás

Rendelés beérkezésekor az itt megadott kategóriába és az <ORDERHEAD_PARTNER_GROUP_ITEM> tagben megadott kategória tételbe kerül besorolásra a felvett partner. A felvételkor történő besorolás részletei az XML leírásánál található.

Akciós ár szűrés

Az érvényes akciós árak kerülnek ki a webáruházba, amiben pontosan az itt beállított értékek vannak az Akciós ár funkció azonos típusú mezőiben. (Ügyfélkategória, kategóriatétel, kizárás pipa)

A mezők alapértelmezetten üresek, mert egy webáruházban elsősorban ügyfél/kategória szűrés nélküli értékeket van értelme használni, hiszen a vásárlók nem törvényszerűen szerepelnek a sERPa ügyféltörzsében.

Ügyfél adat változás

Ebbe a kategóriába és tételbe sorolt ügyfelek adatai kerülnek átadásra (CustomerGroupData.xml). Nem kötelező megadni. (Ert1UgyfelKategoria_ID)

 

Termék

Gyártó termékkategória

Termékkategória választás, amelynek a kategória tételei megjelennek a Webáruház "Gyártók" részén, amelyre a Webáruház felületén a vásárló által szűrhetők a megjelenített termékek.

Termékkategória és tétel

Ebbe a kategóriába sorolt termékek kerülnek átadásra a webáruház felé. Termékkategória-tétel megadásával tovább szűkíthető az átadásra kerülő termékek köre, de a tétel megadása nem kötelező. A Webáruházban a  "Katalógus"-ra kattintva az ebbe a kategóriába (/kategória tételbe) besorolt termékek jelennek meg, ha azok "Használható eladáskor"-ra vannak állítva a sERPában a terméktörzsben.

Ártábla lista

A táblázat oszlopai:

Ártábla típus

Kiválasztható, hogy a soron kiválasztott ártábla milyen típusú ártábla. Válaszható értékei:

Ártábla 1, Ártábla 2,...Ártábla 8

Ártábla

Ártábla választás, amely ártábla szerinti árakkal kerülnek átadásra a termékek a webáruház felé

Referencia ár

I / [N]

Igen esetén a termék ára mellett <Reference>1</Reference> tag jelenik meg az xmlbe a soron belüli ártáblánál, Nem esetén 0. Ebben az esetben a referencia mennyiségi egység és referencia átváltási arány nem kerül kiküldésre, hiszen nem kell kiszámolni az árát.

Nem esetén a kiküldendő termék adatainál kiküldjük a referencia adatokat:

Referencia mennyiségi egység-t(ReferenceUnitOfMeasure), és referencia átváltási arány(ReferenceRatio) (ebben átadjuk az átváltásban szereplő törtet, amiből a webshop ki tudja számolni a referencia árat (pl. 1 db 0,7 literes whiskynél ez = 0,7. Ebből a webshop ki tudja számolni, hogy ha 0,7 a referencia átváltási arány és 1 db whisky 8500 Ft, akkor 8500/0,7=12142,86 Ft a literenkénti referencia ár)

 

<ReferenceUnitOfMeasure>kg</ReferenceUnitOfMeasure>

<ReferenceRatio>0.1</ReferenceRatio>

 

Ehhez a termék további adatok fülön az átváltás táblázatban kell a kívánt átváltás sornál a Referencia ár mennyiség egység mezőt igazra állítani, a két mező igaz állapota esetén az ahhoz tartozó árat is kiküldjük a webáruháznak.

 

Termék feltöltés gyakoriság

A választott gyakorisággal kerülnek átadásra a termékadatok a sERPából a webáruház felé.

Termék feltöltés kezdő dátum

Dátum megadás, amely dátumtól kezdődően kerülnek átadása a termékek a Webáruházba.

Termékfa szűrés

A már leszűr termékek tovább szűrése.

Név fordítás

I/N. Igen esetén a termék törzsadatban megadott terméknévfordítások is bekerülnek az xml-be a Nyelv funkció KodAlpha2 mezőjének értékével együtt.

Termékhez kapcsolt irat

I/N. Igen esetén a termékhez kapcsolt iratok oldalak átadásra kerülnek, ahol a Webre kerül=Igen az Irat táblázatban a terméktörzsben. (Termék - További adatok fül Iratok grid)

A fájl neve az irat nevéből és egy checkszámból képződik: pl. Jegyzőkönyv-EC9A1D71A09DAAB9765720787C8FE362631846C4.pdf

Irat Kategória

Termékhez kapcsolt irat átadása esetén az itt megadott irat kategória tételei kerülnek átadásra, amenyiben a tétel szerepel az adott iratnál.

Termékenként átadásra kerül az itt megadott kategória szerinti besorolás.

Leírás fordítás

Igen esetén egy új xml file került átadásra (ProductsTranslation.xml) amelyben a termékhez megadott leírások és link (Termék leírás füléről ) kerülnek átadásra a filebe - ha van megadva nem magyar leírás.

Akciós ár

I/N, I esetén azokat az akciós árakat adjuk át a webáruháznak amelyek érvényesek és Ügyfélre és ügyfélkategóriára nélkül vannak rögzítve, azaz mindenki megkapja az akciós árat.

N esetén nem adunk át semmilyen akciós árat.

Csak szabad készlet

I/N, Igazra állítása esetén csak azok a termékek kerülnek átadásra a sERPából a Fotexnet Webáruház  és Webshop Experts Webáruház felé, amelynek van szabad készlete a raktár mezőben választott raktárra nézve, de függetlenül annak az alábontásától. Igaz esetén a Fotexnet XML-be bekerült a készletinfó az xml tulajdonságba.(variable/@stock)

Raktár

Raktár választás, amelyben vizsgálni kell a szabad készletet a Fotexnet és Webshop Experts felé történő adatátadáskor.

Raktárhely képlet

Raktárhelykód képlet szűrés, ha a raktárt még tovább akarjuk szűrni. (Csak Fotexnet és Webshop Experts (XML) esetén jelenik meg)

Készlet feltöltés gyakoriság

A választott gyakorisággal kerülnek átadásra a készletadatok a sERPából a webáruház felé.

Ár feltöltés gyakoriság

A választott gyakorisággal kerülnek átadásra a áradatok a sERPából a webáruház felé.

Rendelésállapot feltöltés gyakoriság

A választott gyakorisággal kerülnek átadásra a rendelés állapot adatok a sERPából a webáruház felé. (OpenOrder.xml) Az utolsó küldés óta módosított rendelések minden tételének állapota átküldésre kerül.

Teljes feltöltés időpont

Ha meg van adva érték, akkor ebben az időpontban feltöltésre kerül a teljes XML adatállomány.

A többi feltöltési időpontban csak a megváltozott adatok kerülnek a érintett fájlokba.

A változás figyelése kiterjed a termék listára, a termék név fordításokra, a termék kategóriákra, a teljes termékfa szerkezetre, készlet adatokra, és az akciós árakra.

Ha nem adunk meg értéket, akkor az XML fájlok nem csak a változásokat fogják tartalmazni, hanem szintén a szűréseknek megfelelő teljes adattartalmat.

WebShop Experts / OANDER fejlesztő cég esetén ilyen formában nem tudják feldolgozni az XML-t, beállítása nem ajánlott! A mező a rendelésállapot feltöltésre is hat. Részletek a Rendelés feltöltés gyakoriság mező leírásánál.

Új feltétele a teljes feltöltésnek: Utolsó lefutott ütemezett feladat dátuma kisebb, mint a aktuális napra eső teljes feltöltős időpontja + az aktuális idő nagyobb, mint az utolsó lefutott ütemezett feladat dátumára eső teljes feltöltős időpontja.

 

Termékkategória

A táblázat oszlopai:

Termékkategória

Termékkategória választás, az itt megadott termékkategória besorolások is átkerülnek az XML-be.

Típus

Az itt megadott érték kerül átadásra a Categories.xml @Type részbe.

 

Tulajdonság

A táblázat oszlopai:

Címke

Tulajdonság választás, az itt megadott (a terméknél értékkel rendelkező) tulajdonságok is átkerülnek az XML-be.

 

Szokásos időszak

Ebbe a kategóriába és tételbe sorolt ügyfelek szokásos vásárlásainak (szállítólevél alapján) adatai kerülnek átadásra (StandardProduct.xml). Nem kötelező megadni.

Rendelés

Vevőrendelés sorozat

Sorozatválasztás, amely áruforgalom rendelés sorozatra kerülnek a webáruházba felvett rendelésekből átemelésre a tételek a sERPába.

Forrás

Megadhatunk egy forrást a forrás törzsadatból, amely rendelés beérkezésekor a generált rendelés Forrás mezőjébe kerül.

 

Vevőrendelés állapot sorozat

Képletként megadható több rendelés sorozat , melyek állapotáról és állapot változásáról küldünk üzenetet.

Készlet feltöltés

I/N. Igaz estén ha nem áll rendelkezésre a kiszolgáló raktárban a teljes rendelt mennyiség, úgy a következő mezőben kötelezően megadandó raktárközi mozgásnemmel feltöltésre kerül a kiszolgáló raktár és Automatikus diszponálás=Igaz esetén az áttárolt mennyiség is diszponálódik.

Feltöltés m.nem

Mozgásnem választás, mellyel feltöltésre kerül a kiszolgáló raktár. A helyes működéshez a mozgásnemben meg kell adni a cél raktárt (ajánlott és engedélyezett ugyan az) és meg kell adni a forrás raktárt, ahonnan elsődlegesen az ajánlott raktárból, majd az engedélyezett raktárakból (a kódképletben megadott sorrendben) próbáljuk feltölteni a cél raktárt. Csak akkor generálunk szállítólevelet, ha a forrás raktárban a rendeléstételből a teljes mennyiség rendelkezésre áll.

Letöltés gyakoriság

A választott gyakorisággal kerülnek a rendelések átemelésre a Webáruházból a sERPába.

Letöltés kezdő dátum

Dátum megadás, amely dátumtól kezdődően kerülnek átemelésre a tételek a Webáruházból.

Letöltés URL

Ahonnan a rendelési adatok elérhető. (Csak WebShop Experts,Fotexnet esetén jelenik meg) (Nem Fotexnet áruház,de Fotexnet rendelés típus esetén "/" jel használható.)

Letöltés felhasználó

Felhasználónév, amellyel jogunk az adatokhoz. (Csak WebShop Experts esetén jelenik meg.)

Letöltés jelszó

Fenti felhasználó jelszava.(Csak WebShop Experts esetén jelenik meg)

Automatikus diszponálás

(Igen/Nem) Igen esetén a rendelés tételei ha lehetséges, azaz van belőle szabad készlet, akkor lediszponálja a tételeket, amint bekerül a rendelés a webáruházból.

"További adat" táblázat

Megadhatók olyan további adat címkék, melyek az OpenOrder XML-be kerülnek bele, csak olyan további adatok lehet felvenni melyek a fenti Vevőrendelés állapot sorozat mezőben lévő rendelés sorozatokra felvehetők.  

A táblázat oszlopai:

Címke

 

Nyomógombok

Felavatás és indítás

A gomb megnyomásával beállításra kerül a frissítési ütemezés. Alapból nincs ütemezés, ha új áruházat rögzítünk, akkor meg kell nyomni, ha már van ütemezés, akkor ez csak zavart okozhat (pl.: minden kép ismételt feltöltése). Az aktuális ütemezést a Webáruház frissítés funkcióban nézhetjük meg.