A sERPa <-> OSCommerce kapcsolat az alábbiak szerint működik:
Átadásra kerül:
- termékkód (12 karakter),
- terméknév (64 karakter),
- tömeg adat (BruttoTomeg ha az kevesebb mint 999.99, egyébként 0),
- használható eladáskor érték (HasznalhatoEladaskor)
- áfakulcs,
- termék utolsó módosítás dátuma,
- termékleírás (7500 karakter),
- termék honlapjának címe (Leírás: Internet cím: típus=Termék),
- termék gyártója (paraméterben megadható termékkategória-tételnevek lesznek átadva)
- termékfa (ami webáruházban a kategória lesz), gyártó (paraméterben megadható termékkategória),
- egy áradat (paraméterben szabályozható, hogy melyik ártábla adat),
- egy képet a termékről (legelső honlap nagy típusú, ami a termékhez van rögzítve) (fájlnév: P+Termek_ID.jpg) (ennyit kezel az alap OSC.)
- valamint szabályozható, hogy az akciós ár(használható=igen) is átadódjon (paraméterben beállítható, ekkor az eredeti ár is megjelenik de az „áthúzva”, és az akciós ár lesz érvényes).
- valamint szabályozható, hogy az készlet is átadódjon (paraméterben beállítható egy raktár szabad készlete)
A termékfa leveleihez rögzített képek is átadásra kerülnek az OSC felé. (categories alkönyvtárba, fájl neve a termékfalevélhez rögzitett fájl név, ha az üres akkor P*.JPG (generált))
Minden adat nyelvfüggően is átadódik, amelyhez a paraméterben kell beállítani a nyelvkódokat OSC szerint.
A OSC főoldalára alapból 6 termék kerül, amely a legfrissebb termék, de ezt felülbírálhatjuk a paraméterben egy kategóriával, ez ebbe besorolt termékek kerülnek ekkor a főlapra.
Rendelés leadás esetén: a rendelés fizetési adatai, termékek mennyisége, ára kerül felvételre, és a rendelésben található ügyfél. Az ügyfél idegen azonosítójába kerül letárolásra az OSC levő kód, hogy a következő rendéléskor ne új ügyfélként vegyük fel, hanem már meglévő.
Az orders_status_history táblában levő első megjegyzését is átvesszük a rendelés importálás pillanatában.
Ha az ügyfél megváltoztatta a címét két rendelés között akkor új ügyfélként kerül felvételre, hogy a régi címe ne vesszen el:
Létező ügyfelet nem módosítunk, legfeljebb új szállítási címet (telephelyet)(Telephely kódnak egy 10 karakteres random kódot generálunk) veszünk fel, ha minden más stimmel. Ha valami eltérés van, akkor új ügyfél lesz azonos idegen azonosítóval /n végű kóddal.
Eltérés ellenőrzés: ügyfél név, helység, utcaházszám, irányítószám, telefon, e-mail cím, számlanév, számla helység, számla utcaházszám, számla irányitószám mezőkön történik. Ha egyik adatba is eltérés van a sERPa-ba és a bejövő adatok között.
Webáruházas ügyfél felvételkor az ügyfél típusa magánszemély. (104es verziótól)
Országot az ország fordítás alapján felismerjük, Ha az Orszag_ID=0 vagy üres(NULL) belföldi vevő, reláció egyébként külföldi. (123as verziótól)
(Max. 10 számjegy kerülhet a prefix után a HivSzámba)
A rendeléshez fűzött megjegyzés is átvesszük.
A Sorozat paraméteréből vesszük a rendelés többi adatát (pl.: Fejlécmegjegyzés nyomtatás, Foglalás(Igen/Nem) Diszponálás beérkezéskor(Igen/Nem) Saját ügyintéző, Ügynök)
125 verziótól:
- Tétel nélkül nem veszünk fel rendelést.
- Ha olyan products_id van a orders_products táblában, amire nincs létező Termek_ID, akkor a hiba naplóba beírjuk és szintén nem vesszük fel a rendelést.
- az adatbázis adatainak frissítéséhez kívülről elérhető mySQL port,
- képek feltöltéséhez (és telepítéshez) ftp, Mindkettőt elég egy konkrét IP-ről engedélyezni (annak a gépnek az IP-je, amelyiken a sERPa fut).
A Webáruház oldal elérhető http, és https módon. Ha simán http-vel kezdünk, akkor https-re vált ahogy eddig, ha azt szükségesnek tartja az OSCommerce, de utána nem tér vissza belőle, mindaddig, amíg az oldal saját navigáló eszközeit használja a barangoló személy, azaz nem használ „ugrás az előző oldalra” gombot, vagy be nem írja kézzel az URL-t http-vel.
Ha https-el indul, akkor végig abban marad.
Azt, hogy kizárólag https-el legyen elérhető az oldal, a webszerver beállításaival lehet csak elérni.
OSCommerce-ben főbeállításoknál megadható hogy automatikusan váltson a pénznem a nyelvekkel. (Switch To Default Language Currency)
Az árakat az osCommerce kalkulálja a pénznemeknél megadott „érték” paraméter (szorzó) alapján. Pl. forint euro viszonylatban a forint „érték”(szorzó) 1.00 az euronak az „értéke”(szorzója) 1/260 azaz 0.00386 –t kell megadni.
MySQL Query Browser ingyenesen letölthető: http://dev.mysql.com/downloads/gui-tools/index.html