Lehetőség van a pénzforgalmi áfa kezelésére. A részletes leírás alatt látható miként kell beállítani a programot, hogy a számukra megfelelő használat jöjjön létre, valamint konkrét példákon keresztül is levezetésre kerül a pénzforgalmi áfa használata.
Az Áfa paraméter funkcióban lehet beállítani, hogy a saját vállaltunk pénzforgalmi áfás, vagy sem. Minden változáskor érdemes a régi érvényes időszakot lezárni, és újat felvenni a változással. A másik megadható változó a számítás módja, melynek két értéke van, az először az áfa kiegyenlítés az első, ami a valós befolyt összegből először az áfa értékét tölti ki, majd ha már megvan akkor könyvelődik a vevőszámlán megadott főkönyvi számra. A második a Kiegyenlítéssel arányos érték, ami ahogy a neve is tükrözi arányosan egyenlíti ki az áfát és a nettó értéket.
Az Általános konstans funkcióban pedig azt lehet megadni, hogy a pénzforgalmi áfa arányosítása hogyan történjen, azaz amikor az érték táblázatban az érték mező értéke 1 akkor a pénzforgalmi áfás számláknál a részletfizetés esetén, és az előbb taglalt áfa paraméter funkcióban a Kiegyenlítéssel arányos értéket adtuk meg, akkor az arányosítás a bruttó értékek arányában történik és az adómentes tételek is részt vesznek az arányosításban. Amikor az érték 0, akkor csak az áfát arányosítja a program, és az adómentes tételek nem vesznek részt az arányosításban.
Az első példában egy vevőszámlát veszek fel először az áfa kiegyenlítéssel beállítással az áfa paraméterben, és 1 értékkel a konstansban.
200 000 forintos nettó érték mellett az áfa 54 000 forint. Kiegyenlítéskor 20 000 forintot egyenlítettem ki, ami teljes mértékben az áfát terhelte:
A második példában szintén először áfa kiegyenlítéssel, viszont a vevőszámlám értéke nettó 100 000 forint az áfa 27 000 forint a kiegyenlítés eben az esetben meghaladja az áfa értékét, mivel 50 000 forint. Ebben az esetben az egész áfa értékét kiegyenlíti, és maradék összeget a nettó értékből számolja a program:
A harmadik példában az áfa paraméterben a kiegyenlítéssel arányos értékkel vesszük fel a vevőszámlát és a bankkivonatot.
Ebben a példában a vevőszámlám nettó értéke 300 000 forint az áfa értéke 81 000 forint a bruttó érték így 381 000 forint. A kivonaton 127 000 forintot egyenlítettem ki, ami azt jelenti, hogy 1/3-ad részét a vevőszámlának. Így a nettó összegből 100 000 forint míg az áfából 27 000 forint egyenlítődött ki.