A Termelés modullal rendelkező felhasználók amennyiben beállították a Foglalás funkció működéséhez szükséges törzsadatokat, akkor a munkalapokat nem csak a Foglalás funkcióban tudják ütemezni, hanem automatikusan is. Lehetőség van a rugalmas adatelérés eszközeivel (trigger, trigger feltétel, eredményhalmaz művelet, automatikus esemény) bizonyos munkalapok automatikus ütemezésére megadott feltételeknek megfelelő változás és működő sERPaService esetén. Ehhez az álábbi beállításokat kell elvégezni, ellenőrízni:
1. sERPaService
Generáló műveleteket futtat a szerver oldalon, ezzel feladatot vesz át a kliensektől, sok esetben így gyorsítva a működést.
Jelen esetben a Munkalap ütemezés algoritmus folyamatosan figyeli az Eroforras.UtemezendoFeladatok táblát sERPaService-en keresztül. A benne lévő ütemezetlen (új és meglévő) sorokat aszinkron módon megpróbálja beütemezni és az eredményt pedig visszaírja a rekordba.
A sERPaService
•telepítéséről ide kattintva olvashatunk
•beállításáról ide kattintva olvashatunk
•sERPa Alap \ Struktúra \ Általános \ Általános paraméterben a Keretrendszer fülön ki kell tölteni a Szerveroldali beállítások az automatikus üzenetküldéshez részt
pl.:
A Service Broker-nek az adatbázison bekapcsolva kell lennie. ha nincs bekapcsolva, akkor azt az alábbi módon is meg tudjuk tenni:
ALTER DATABASE <adatbázis_név> SET SINGLE_USER WITH ROLLBACK IMMEDIATE
ALTER DATABASE <adatbázis_név> SET ENABLE_BROKER WITH NO_WAIT
ALTER DATABASE <adatbázis_név> SET MULTI_USER
Amikor másoljuk az adatbázist (pl. teszt adatbázis létrehozása céljából), akkor a Service Broker ID-ja ugyanaz marad, ezért az alábbi paranccsal új ID-t kell adni:
ALTER DATABASE <adatbázis neve> SET NEW_BROKER WITH ROLLBACK IMMEDIATE
2. Erőforrás paraméter beállítások
2.1. alapértelmezett ütemezés
A sERPa Alap \ Termelés \ Termelés \ Erőforrások kezelése \ Struktúra \ Erőforrás paraméter Ütemezés fülén fel kell vennünk egy összeállítást, amivel megadjuk, hogy milyen beálíltások használatával kerüljön majd sor az automatikus ütemezésre.
pl.:
2.2. sERPaService szolgáltatáson keresztüli ütemezés vezérlő paraméterei
A sERPa Alap \ Termelés \ Termelés \ Erőforrások kezelése \ Struktúra \ Erőforrás paraméter Általános fülén töltsük ki az Ütemezés részt a sERPaService szolgáltatáson keresztüli ütemezés szabályozásához.
pl.:
3. Trigger feltétel felvétele
Felveszünk egy sERPa Alap \ Rendszerfunkciók \ Rugalmas adatelérés \ Trigger feltétel-t Termelés munkalap triggernek, ahol meghatározzuk, hogy mely munkalapok változása esetén aktivizálódjon.
Figyeljünk arra, hogy Triggernek a Termelés munkalap-ot válasszuk.
(tetszőleges számú triggert vehetünk fel különböző feltételek használatához, illetve egy-egy feltételt más automatikus esemény végrehajtásához is használhatunk)
pl.:
4. Automatikus esemény felvétele
Felveszünk egy sERPa Alap \ Rendszerfunkciók \ Rugalmas adatelérés \ Automatikus esemény-t. Ezt az előző pont alapján felvett trigger fogja beindítani és végrehajta azt a műveletet (Munkalap/Munkalap művelet ütemezés), ami a trigger által megadott munkalapot átadja ütemezésre (azaz beírja az Eroforras.UtemezendoFeladatok táblába.
Figyeljünk a következőkre:
•az Általános fülön az automatikus esemény indítási módja Trigger legyen, és adjuk meg a trigger feltételt is
•a Feladatok fülön vegyünk fel egy Művelet típusú feladatot, ahová állítsuk be a Munkalap/Munkalap művelet ütemezés műveletet
oa Művelet paramétereknél javasolt példa beállítások:
▪Művelet bemenő paraméter: Munkalap ID
▪Algoritmus: Trigger eredmény mező
▪Trigger eredmény mező: Munkalap_ID
pl.:
5. Ütemezés végrehajtása
Az előzőek alapján munkalap változás esetén a trigger beindítja az automatikus eseményt, ami a trigger által visszaadott munkalapot beírja az Ütemezendő feladatok táblába.
A munkalap ütemezés algoritmus a sERPaService-n keresztül folyamatosan figyeli a táblát és beütemezi a feladatokat, vagy hibajelzést ad ha nem lehetséges az ütemezés.
Az ütemezés állapotáról, időpontjáról és eredményességéről az Erőforrás ütemezendő feladatok eredményhalmaz lekérdezésben láthatunk információt. (Ezt akár be is állíthatjuk a Munkalap funkcióhoz, hogy közvetlenül lekérdezhessük az ütemezés állapotát.)
Ha sikerült az ütemezés, akkor annak adatai mentésre kerülnek. A munkalap következő beolvasásakor láthatjuk a munkalap / munkalap műveletek tervezett kezdési és befejezési időpontjait a felületen is.
Javasoljuk, hogy az ütmezésre került munkalap műveleteket időközönként töröljük az Ütemezendő feladatok táblából.
•ezt a Rendszerfunkciók / Rugalmas adatelérés / Eredményhalmaz / Erőforrás ütemezendő feladatok eredményhalmaz és annak Ütemezendő feladat törlése műveletével tudjuk elvégezni (ez a művelet rekordállapotra és érkezés időre szűrve törölni tudja a feldolgozott sorokat a táblából)
•amit automatizálhatunk is időzített automatikus esemény segítségével