Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Mezőleírások

Név

Fizetési mód elnevezése.

Számlanév

Fizetési mód azon megnevezése, amely rákerül a számlára.

Használható

Hasznalható négyzetbe írt pipa esetén más funkciókból elérhető (kiválasztható) a fizetési mód.

Fizetési mód jelleg

Készpénz beállítása esetén - paramétertől függően - megvalósulhat a pénztárbizonylat generálás és az ilyen fizetési módú szállítószámlák nem kerülnek ajánlásra átutalási megbízásra. Inkasszó esetén szintén nem történik ajánlás átutalási megbízásra de nem készül róla pénztárbizonylat sem. Normál választásakor a működés általános: pénztárbizonylat generálás nincs, átutalási megbízásra felkerülhet a számla.

Az Utánvét és a Bankkártya fizetési mód jellegű számlák nem kerülnek figyelembe vételre Lejárt tartozás és hitelkeret ellenőrzéskor, ill. nem kerülnek ajánlásra átutalási megbízásra. Ezeknél a jellegeknél nem fut le a kerekítési eljárás, ami a címletkerekítést figyeli.

Az Utánvét érték csak a fuvar paraméterben és ezen keresztül a fuvardíjszámításnál, illetve a partnerközpont paraméterben a fuvarválasztásnál kerül figyelembevételre.

Típus

Választási lehetőség, ahol meg kell adni, hogy az aktuális fizetési mód egyösszegű, részletfizetés, folyamatos szolgáltatás vagy időszakonkénti elszámolás típusú-e. Folyamatos szolgáltatás típusú fizetési mód esetén a kiállított számlákban a teljesítés kelte megegyezik az esedékesség keltével. Időszakonkénti elszámolás esetén a számlában megjelenik az elszámolt időszak dátumtartománya is. A program a számla kelte a fizetés esedékessége és az időszak dátumtartománya alapján számolja ki a teljesítés keltét az áfa törvény szerint.

Egészség biztosítási pénztár

Igaz esetén a számlában kötelező az egészségbiztosítási pénztár megadása és a térítés típusa csak "Szolgáltatás igénybevételekor" lehet, hamis esetén a számlában nem adható meg egészségbiztosítási pénztár, közömbös (kérdőjel) esetén az egészségbiztosítási pénztárra vonatkozó mezők csak az ügyfélben megadott beállítástól függenek.

Bankszámla

Bankszámlaszám választási lehetőség a bankszámla funkcióban definiált bankszámlaszámaink közül bankszámla kód alapján. Ha a készpénz mező értéke igaz, akkor a mező nem látszik. Az itt megadott bankszámlát ajánlja a program a vevő számlában, ha itt nem adunk meg bankszámlát, akkor a vevőszámla paraméterben megadottat ajánlja a program.

Ha a sorozatban, fizetési módban, olyan saját bankszámla van megadva, ami nem egyezik meg a bizonylat devizájával akkor ajánlásra kerül egy devizának megfelelő bankszámlaszám, hogy az ügyfelünk deviza helyes bankszámlaszámot lássunk a számlánkon.

Kézi részletmegadás

Csak akkor jelenik meg, ha a fizetési mód típusa: Részlet, ha értéke igaz, akkor a számlában választható a Részletfizetés megadása művelet, illetve a számla lezárásakor automatikusan elindul a kézi részlet megadás párbeszédablak.

Fizetési határidő

Az első mezőben a fizetési határidő számszerű megadására van lehetőség. A második mezőben a fizetési határidő nap típusok közül lehet választani, mely lehet: munkanap, nap, hónap, munkanapot követő 5/15/25-e, napot követő 5/15/25-e, hónap vége, hónapot követő 2-a,hónapot követő 5-a hónapot követő 10-e, hónapot követő 15-e, hónapot követő 20-a,napot követően a hónap utolsó munkanapja, és napot követő első munkanap. Munkanap esetén a fizetési határidőbe csak a munkanapok számítanak bele. Nap esetén naptári napokkal számol a program. Hónap beállítása esetén a fizetési határidő az meghatározott számú hónap múlva, a felvétel napjával azonos napot veszi fizetési határidőként. (A 0 hónap jelenti a tárgyhónapot, az 1 hónap a következő hónapot.) Munkanapot követő 5/15/25-e: a határidőt munkanapokban számoljuk, de a tény határidő az eredményként kapott dátumot követő 5/15/25-e (kivéve, ha az eredményként kapott határidő ilyen dátumra esik, mert akkor a kapott határidő lesz a tény határidő). Napot követő 5/15/25-e: a határidőt napokban számoljuk, de a tény határidő az eredményként kapott dátumot követő 5/15/25-e (kivéve, ha az eredményként kapott határidő ilyen dátumra esik, mert akkor a kapott határidő lesz a tény határidő). Napot követő hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek: a határidőt napokban számoljuk, de a tényleges határidő az eredményként kapott dátumot követő hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek. Meghatározható, hogy az esedékesség a számla dátumától kerüljön számításra, vagy a teljesítés dátumától.

Táblázatos bevitel esetén az egymást követő sorokban rögzített napokra vonatkozó határidő adatok mindig a számla kiállításának dátumától számolódnak. A táblázat "Százalék" oszlopában az egyes fizetési részhatáridőkhöz tartozó megfelelő részszázalékokat adhatjuk meg, melyek a számla felvételekor teljes összegnek az egyes határidőkhöz kapcsolt, meghatározott százalékú részteljesítését jelentik. A táblázat kitöltése nem kötelező, ilyen esetben a számla felvételekor nem kerül kezdő érték megajánlásra sem a határidő, sem a részösszeg tekintetében.

A "Garanciális visszatartás" oszlopban megadható, hogy az adott részlet garanciális visszatartás típusú-e.

A "Típus" oszlopban a Részlet típus bevitelben felvett típusok közül választhatunk, ebben az esetben a Részlet típus bevitelben megadott számla név is kinyomtatásra kerül a számlán.

A "Megjegyzés" oszlopban olyan szövegek definiálhatóak, amelyek a számlára is rákerülnek az adott részletre vonatkozóan.

A garanciális visszatartás az építőipari cégek számlázási rendszerében alkalmazott. Lényege, hogy a garanciális visszatartás típusú részlet összege (általában ez az utolsó részösszeg) a számla nettó értékéből számolódik és csak a garancia lejárta után kell a vevőnek kifizetnie. Ilyen típusú részletfizetéses számla kiállítása esetén a program először a garanciális visszatartás százalékának megfelelő értéket levonja a számla bruttó értékéből, majd a fennmaradó összeget bruttó végösszegként kezelve megbontja a részletek megfelelő százalékában.

 

 

 

 

"Fizetési határidő" táblázat

 

A táblázat oszlopai:

Határidő

 

Határidő

 

Határidő

 

 

 

Százalék

 

Típus

 

 

 

 

 

Megjegyzés

 

Mezőleírások

Késedelmi kamat számítás

A fizetési mód alkalmazásakor a számlákban ajánlásra kerülő késedelmi kamatszámítási algoritmus. Nem kötelező megadni.

Ártábla

A fizetési módhoz tartozó ártábla választás.

Engedmény százalék

Fizetési módhoz kapcsolt alapértelmezett engedmény százalék.

Skontó nap típus

Nap / Munkanap. Az alábbi táblázatban szereplő napokat ezen beállítás alapján ajánlja a program a számla bevitelekben az esedékesség dátumából visszaszámolva.

Előrefizetés

Előre fizetéses fizetési mód megadása.

Előre fizetéses fizetési módú vevőrendeléseket csak akkor lehet teljesíteni vagy tovább rendelni, ha a rendeléshez kapcsolódó előlegbekérőre valamekkora összeget már kifizettek és erről előleg számla készült. FIGYELEM! Ez független a vevőrendelés sorozaton beállított Elvárt előleg %-tól!

 

"Skontó" táblázat

Számla felvételkor a táblázatban megadott skontó kerül a vevő számlába, ahol még módosíthatunk rajta..

A táblázat oszlopai:

Nap

A mezőben azt adhatjuk meg, hogy a fizetési határidő előtt hány nappal érvényes a sorban lévő kedvezmény. Csak pozitív napok adhatók meg.

Százalék

 

Összegkerekítés

Ha nem üres, akkor a számla skontó táblázatának összeg mezőjébe a kerekített összeget felveszi a program. A máshol is megszokott módon ha pl. 2-t írunk a mezőbe, akkor 2 tizedesre kerekít a program, ha pedig - 2-t akkor 100-ra kerekít.

Megjegyzés

A megjegyzés kezdő értéke a számlában.

"Számlanév fordítás" táblázat

Megadhatóak azok az idegen nyelvek, illetve a nyelvhez kapcsoltan a megnevezések, amelyeken a fizetési mód megnevezését használni szeretnénk.

A táblázat oszlopai:

Nyelv

 

Név