Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

Leírás

A Funkció használatbavétele előtt javasoljuk, hogy tekintse át a Készlet leltár általános működését.

A leltározott mennyiségek rögzítésére szolgáló funkció. Mivel ezeket a bizonylatokat mindig a program generálja, amikor a leltárív Rögzíthető állapotba kerül, ezért felvétel üzemmódja nincs. A menüszalagon a Törlés és a Csoportos törlés gombok egyetlen fülön állva sem nyomhatók meg.

Módosítás és lekérdezés üzemmódban azok a felhasználók láthatják az egyes bizonylatokat, akik az Általános fülön a Bizottság tagok táblázatban szerepelnek, vagy a Sorozatban a Leltárvezető felhasználó csoportba, vagy a Leltári adminisztrátor felhasználó csoportba tartoznak.

Az Általános és a Raktározási helyek/Általános fülek közt a különbség csak annyi, hogy ez utóbbinál a Tételek táblázat mindig csak egy konkrét raktározási hely tételeit tartalmazza, míg az előbbin a jegyzőkönyv összes tétele látható. Például ha a jegyzőkönyv három raktárhelyen lévő tételeket tartalmaz, akkor a Raktározási helyek/Általános fülön a bal oldali keresőben három sor lesz látható, raktárhelyenként 1-1-1. A munkavégzési folyamattól függ az, hogy kinek melyik fülön kényelmesebb adatot bevinni.

A leltározott mennyiségek megadása több módon is történhet:
- Papír alapon történő leltározás esetén a jegyzőkönyv nyomtatásra kerül és a kinyomtatott papírra felvett mennyiségeket - és ha van, akkor a talált tételeket - kell ide a funkcióba begépelni. A visszagépelés meggyorsítására tipp/trükk: A listán látható a rendezettség, amivel ki lett nyomtatva. Ezt a rendezettséget - akár a táblázaton az összetett rendezettség lehetőséget használva - beállítva a táblázat sorainak sorrendje meg fog egyezni a listán szereplő sorok sorrendjével és egyszerűen a mennyiségeket beírva, fentről lefelé haladva lehet a sorok keresgélése nélkül haladni.

- A Leltározás Excelben is egy lehetőség. Ekkor a jegyzőkönyveket csak az adatbevitel miatt nem nyomtatjuk és a linken olvasható folyamatot használjuk az adatok bevitelére.

- Vonalkódolvasással történő adatbevitel esetén a jegyzőkönyveket csak az adatbevitel miatt szintén nem nyomtatjuk ki. A programban ezt a funkciót használva, a vonalkódolvasóval leolvasott értékek kerülnek bevitelre és később mentésre. A gördülékeny munkavégzés érdekében javasoljuk, hogy a Vonalkódolvasás paramétert beállítva használják a funkciót, mert ekkor tudja a program azt, hogy mikor van vége egy termékhez kapcsolódóan az adatok bevitelének és mikor kell új tételként tekinteni az újonnan beolvasott értékre. Ezzel a megoldással lehet minimálisra csökkenteni a vonalkódolvasás közbeni kézi beavatkozást.

A Vonalkód keresés gomb csak akkor aktív, ha a jegyzőkönyv állapota Létrehozott, Számolás alatt vagy Rögzítés alatt. Kézzel is el lehet indítani (F8), de jellemzően a vonalkódolvasók elküldik az F8-at. Ebbe az ablakba kerül a vonalkódolvasó által leolvasott érték és ezzel az értékkel dolgozik tovább a program.

A termékek beazonosítása történhet a termék vonalkódja, valamint a gyártási számának vonalkódja alapján.
Ha olyan vonalkódot olvasnak be, amely nincs a terméktörzsben és a gyári szám törzsben sem, akkor a hibaüzenet: "Ismeretlen vonalkód! #vkod#".
Abban az esetben, ha olyan terméket azonosítottunk be, amely nem szerepel a leltár hatókörében, akkor a következő hibaüzenet jelenik meg: "A megadott termék nem leltározandó!".
Egységenkénti gyártási számos termék esetén abban az esetben, ha már azonosítottuk a terméket gyártási szám alapján és a sorbeli termék esetén a Leltározott készlet mennyiség 1, akkor a hibaüzenet: "A mennyiség csak 0 vagy 1 lehet!"
Amennyiben olyan terméket azonosítottunk be vonalkód alapján, amely nem szerepel a Tételek között akkor az "Ez a tétel nem szerepel a leltáríven! Felveszi talált tételnek?" kérdést teszi fel a program. Az Igen gombra kattintva a program felveszi egy új sorba a terméket talált tételként.

A termék gyártási szám attribútumok megadására szolgáló ablakban a rendben gomb (vagy enter) megnyomására a következő attribútum megadási mezőjébe lép a kurzor, míg az OK gomb megnyomásával fejezhető be a bevitel.

Termékek azonosítása ha nincs használhatóra állított Vonalkódolvasás paraméter:

- Nem gyártási számos termék vonalkódjának alapján,

- Gyártási számos termék esetén pedig a termék vonalkódja, a gyártási száma, valamint GS1 vonalkód alapján, majd a megjelenő ablakban lehetséges megadni az attribútumokat (gyártási szám, gyártás, lejárat).

 

Termékek azonosítása Vonalkódolvasás paraméter használata esetén:

- Az előző pontban leírtak szerint lehetséges, különbség, hogy ebben az esetben a megjelenő ablakban csak azokat az attribútumokat láthatjuk, amelyek a paraméterben és termékben beállítottnak megfelelnek.

(Pl. A termék gyártási számát és lejáratát szükséges megadni, akkor a felugró ablakban ezek jelennek csak meg. Ha csak gyártási számos akkor csak azt szükséges megadni stb.)

 

Ha a találat egyértelműen azonosítja a tételt, akkor
- a fókusz a Tételek táblázatban a sorbeli terméken belül a Leltározott készlet mezőre vált,

- egységenkénti gyári számos terméknél az Ellenőrzött mennyiség növekszik 1-el,

- mennyiséggel gyári számos és gyártási szám nélküli termék esetén az Ellenőrzött mennyiség annyival növekszik, amekkora mennyiséget a terméket azonosító vonalkód jelent - figyelembe véve ehhez természetesen a termékben beállított átváltást.

 

- PDA - fejlesztés alatt...

 

Fülek

 

Ellenőrzések

A gyártási szám, gyártás, lejárat, megjegyzés adatok közül legalább egy kötelező!

Gyártási szám = Egységenként vagy Mennyiséggel beállítású termékeknél, ha az talált tétel, akkor a program nem engedi a mentést, ha nincs kitöltve valamilyen gyártási szám attribútum (Gyártási szám vagy Gyártás vagy Lejárat vagy Megjegyzés). OK gomb megnyomása után a fókusz a problémás tételre lép.

 

Műveletek

Keresés

Bizonylatszám

 

Szűrés

Szűrés

 

 

 

Javasolt almenü

Funkció elérése menüszerkesztéskor: Logisztika / További lehetőségek / Készlet leltár / Készlet leltár jegyzőkönyv

Paraméterek

 

Fejlesztés alatt!