A funkcióval a leltár rögzíthető szabadon, vagy megadható egy kiválasztott bizonylatszámú leltárív alapján.
Fülek
Leírás
"Feltüntethető egységenként", "Feltüntethető mennyiséggel" és "Mennyiséggel generált" gyártási számos termékeknél a Tétel fülön termékenként egy sort szerepeltessünk mennyiséggel. Továbbá ha meg akarjuk adni az esetleges hiány vagy többlet gyártási számokat, azt szintén megtehetjük az itt található táblázatban a hozzátartozó gyártási és lejárati dátumokkal együtt.
Egy termék / gyártási szám / raktárhely / alábontás nem szerepelhet egyszerre a Talált tétel és a Tétel fülön. (Ugyanazon termék eltérő gyártási számai, igen. Eltérő gyártási szám az is, ha a gyártási szám mező mindkét fülön üres, de pl. a lejárat eltérő.)
Adatgyűjtőről működés
A dokkolt PDA-ból ki olvassa az adatgyűjtő fájlt, és ebből előkészíti egy raktár egy elemi helyének (raktárhelye és egyéb alábontása) a leltárát. A művelet csak akkor használható, ha PDA dokkolva van, a leltárfejben üres a leltárív mező, valamint a raktárhely és egyébalábontás meg van adva.
A megjelenő párbeszédablakon eldöntheti a felhasználó, hogy a meglévő leltártételekhez hozzáadja az új mennyiségeket, vagy felülírja (alapértelmezés a hozzáadás). Az egységenkénti gyártási számos sorok mindig felülíródnak.
„Felvétel” gomb megnyomásakor a sort veszünk fel, a (LeltarGySzamElokeszites) mező értékének megfelelően Tétel vagy Talált fülre.
Egyéb
A nyomtatás funkcióval a leltár kiértékelés kinyomtatható.
Felvételkor az Év megegyezik az aktuális pénzügyi év elejének évszámával.
Új leltár bevitelekor, kitöltött raktár és raktárhely mező, de üres Tétel fül mellett, ha mégis mentenénk a leltárt, egy kérdést tesz fel a program: "Tételek nélkül nem lehet elmenteni a raktáralábontásokat. Így is rögzíti a leltárt? OK Mégse " Az OK elmenti a leltárt üres raktárhellyel, a Mégse visszalép a beviteli módba.
Műveletek
A kliens géphez csatlakoztatott gyűjtő vonalkódolvasóból be olvassa a gyűjtött vonalkódokat. Ld. Olvasás adatgyűjtőről.
|
A gyűjtő vonalkódolvasón keletkező fájlt kitallózva közvetlenül a fájlból is történhet a beolvasás a művelet segítségével. Olyankor van értelme, ha a távoli raktárban történik a vonalkódolvasás és ott nincs sERPa kliens és a keletkező fájlt mondjuk mail-en beküldik a központba. A beolvasható text fájl szerkezete a következő (*.bar): vonalkód szóköz mennyiség szóköz vonalkód típus. Példasor: 5998710133574 5 0x35, ahol a vonalkód típusa EAN13 esetén 0x35.
|
Tétel és a Talált tétel füleken a táblázatsorokban állva aktív, és nincs mennyiség beírva.
A művelet elindításakor megjelenő mezők részletes leírása az alábbi helyen található: Átváltás.
|
Hatására egy kis ablakban begépelhető a vonalkód, és az enterrel jóváhagyható. A tétel és talált tétel fülön is működik. Ha több lehetséges választás van (több terméknek ugyanaz a vonalkódja, több helyről lehet kivenni, a gyártási szám megegyezik a termék vonalkódjával, stb.), akkor a tétel kitöltése előtt a lehetőségek közül egy ablakban kell választani. Ha a beazonosított termék már szerepel a táblázatban, akkor a mennyiséget növelni, egyébként új tételt vesz fel, de ha a termék nem módosítható(van hozzá leltárív kapcsolva) , akkor csak a mennyiség növelés történik meg , új tétel esetén hibaüzenet kapunk ebben az esetben: „Nincs ilyen termék.” A művelet elindításakor megjelenő mezők részletes leírása az alábbi helyen található: Vonalkód.
|
Kézi felvételű leltár esetén a művelet kitölti a tételtáblázatot a megjelenő párbeszédablakon kiválasztott termékkel, az adott raktár / raktárhely / egyéb alábontásban található, a beírt megjegyzéssel rendelkező gyártási számokkal és készlet mennyiségekkel.
Leltáríves leltár esetén pedig a termék – a fenti megjegyzéssel rendelkező - gyártási számaihoz kitölti a készleten lévő mennyiségeket. A művelet elindításakor megjelenő mezők részletes leírása az alábbi helyen található: Gyártási szám kitöltése.
|
Csak Felvétel és Módosítás üzemmódban és Tétel fülön aktív. Hatására a leltárt feltöltjük az aktuális pillanatban lévő előfeldogozott kiadott termékekkel és mennyiségekkel. Ha raktárhely / egyéb alábontás a tételben annyi leltártétel keletkezik, amennyi helyen van előfeldolgozott kiadott mennyiség.
|
Módosítás módban, a Tétel fülön állva érhető el. Segítségével a Raktárhely táblázatba bekerülnek be azok a raktárhelyek, amik az adott leltárhoz kötődő raktárban léteznek, de ebben a felsorolásban még nem szerepeltek.
(Abban az esetben hasznos segítség, ha egy leltárívvel össze nem kapcsolt leltár és raktárhelyes raktár esetén az az alapvető szándékunk, hogy valamennyi raktárhelyet felleltároztatjuk, de emberi hiba folytán akár komplett, könyv szerinti készlettel is rendelkező raktárhelyek kimaradnak a felvételből, amiket a Kiértékelésnek a "Leltárban nem szereplő tételek = csak könyv szerinti készlet" beállítása mellett, mind hiányként kellene megjelenítenie. Ehhez azonban szükséges, hogy - ha alá rögzített termék tételek nélkül is - de a raktárhely fel legyen vive a Tétel Raktárhely blokkjába.
Ha nincsenek, a kiértékelés nem foglalkozik azok készletével és nem hozza hiányként. Ez utóbbi akkor esik egybe szándékunkkal, ha eleve csak bizonyos raktárhelyeket szeretnénk felleltárazni.
A kétféle leltárazási módszer most már egyaránt megoldható az új művelet bevezetésével.)
|
Keresés
Bizonylatszám
|
|
Leltárívdátum
|
|
Szűrés
Javasolt almenü
Funkció elérése menüszerkesztéskor: Készlet / Leltár
Paraméterek