Nagy adatmennyiséggel (sok szállítólevél tétel, sok termék, sok raktár és alábontás) rendelkező adatbázisokon a készletgöngyölítés dátumától (amikortól a készletszámítást el kell végezni) távolodva a készlet mennyiség és nyilvántartási érték kiszámítása egyre több időt vesz igénybe. Ezen a problémán segít a Készlet gyorsítótár használata.
Ez az automatikus üzenet típus végzi a gyorsítótár frissítését.
A További adatok fülön megadott Visszamenőleges napok számával a futtatás napja előtti dátumra kiszámítjuk az akkori készletet (termék/raktár/alábontás/gyártási szám szinten) és lementjük egy táblába. Így a napi munka során a funkcióknak csak ettől a naptól kell kiszámítaniuk a pillanatnyi készletet.
Ha a gyorsítótár táblájában szereplő sornál korábbi dátumon történik készletmozgás, akkor a kiszámolt sort töröljük a gyorsítótárból és annak a tételnek a készletszámítását a legutolsó készletgöngyölítéstől fogjuk elvégezni. Ebből következően a mezőben olyan értéket érdemes megadni, ami elé eső dátumra általában már nem szoktak készletmozgások történni. Túl kicsi érték tehát azt eredményezi, hogy sok olyan sor lesz aminél nem tudja a program használni a gyorsítótárat, túl nagy értéknél pedig nem lesz olyan gyorsulás a készletszámításban, mint amilyen egyébként lehetne.
Alapértelmezetten 9999 kerül a mezőbe (ilyenkor gyakorlatilag nincs gyorsítótár) ez módosítható az adatbázist használók belső működési rendjének megfelelően a fenti szempontok figyelembevételével.
A gyorsítótár kihasználását funkciónként kell beépítenünk a rendszerbe. Ezt a munkát fokozatosan végezzük. Jelenleg ezekben a funkciókban eredményez gyorsulást:
Termékkeresés során, mondjuk egy bizonylat szűrésnél, ha készlet információkat is kérünk le akkor a TermekKereses2 tárolt eljárást hívja meg a program, amely szintén használja a gyorsítótárat.