2021.08.02. - 2021.09.05.
Bérszámfejtés, EMCS, Főkönyv, iLogistic - Raktárkezelés, Keretrendszer, Készlet, Kiskereskedelem, Kiszállítás, Rendelésnyilvántartás, sERPaMobil, sERPaWeb, Struktúra, Szállító, Tárgyi eszköz, Termelés, Webáruház kapcsolat
Az új funkciók jogosultsági okokból csak a sERPa Alap rendszermenüben találhatók meg. Azokat át kell másolni a használatukra jogosult felhasználók menüjébe.
Szakképzési hozzájárulás kedvezményekkel kapcsolatos fontos változások
A jogszabálykövetéssel összefüggő információk itt olvashatók.
NAV elektronikus számlázás megoldás
A fejlesztéssel megvalósult a NAV elektronikus számlázása.
Az elektronikus számlázás terjedésének lényeges akadályaként voltak azonosíthatóak az elektronikus számla digitális archiválásával kapcsolatos szabályozás értelmezésével, a gyakorlatban előforduló megoldások megfelelőségével kapcsolatos bizonytalanságok.
Az 1/2018. (VI. 29.) ITM rendelet bevezette annak lehetőségét, hogy az elektronikus számlák archiválását az adatszolgáltatásba épített és az elektronikus számla adattartalmát védő hash-kóddal is lehet teljesíteni, más, e jogszabályban felsorolt módszerek mellett. Erre az Online Számla rendszer az alábbi megoldást nyújtja:
A számlázási folyamatban az eladó oldalán létrejön egy elektronikus számla dokumentum (például: egy elektronikus aláírással és időpecséttel nem ellátott PDF fájl), melyre a jelen specifikációban megjelölt lenyomatképző algoritmusok egyikével az eladó rendszere hash-kódot képez. Ezt a hexadecimális számot a számláról adott adatszolgáltatás részeként közli a NAV-val (electronicInvoiceHash elem az invoiceApi.xsd-ben).
Eladó oldalon a kibocsátott, vevő oldalon az eladótól kapott elektronikus számlát megfelelő adathordozón őrizni kell. Ha egy adóhatósági ellenőrzés közben az elektronikus számla (ami egy fájl, ebben a példában egy PDF fájl) hitelességét és sértetlenségét igazolni szükséges, akkor erre megfelelő módszer az őrzött állományon az eladó által az adatszolgáltatásban megjelölt algoritmussal képzett hash-érték, valamint az eladó/vevő által őrzött állomány adott algoritmussal képzett hash- rtékének egyezősége. Ha tehát az ellenőrzés közben az adott algoritmussal megképzett hash-érték azonos azzal, amit az eladó a számla kiállításakor megadott, akkor bizonyítottnak tekinthető az elektronikus számla Áfa tv-ben megkövetelt hitelessége (ténylegesen az eladó adta ki) és sértetlensége (keletkezése óta az adattartalmán nem módosítottak).
NAV számla importer (OSA) – fejlesztések
•Csoportos szűrés/kitöltés lehetősége - A fejlesztést követően NAV számla importer funkcióban lehetőség van csoportos szűrésre és csoportos kitöltésre egy új párbeszédablakban. Miután a leválogatott számlákat betöltöttük a számlák színkóddal vannak ellátva. Piros színkód estén a számla paraméterek között kötelezően kitöltendő mező maradt üresen. Sárga esetén a mentést/kitöltés nem befolyásoló mezők maradtak üresen. Zöld esetén minden szükséges mező kitöltésre került. A számla tételek táblázat jobb felső sarkában található Tétel csoportos kitöltése ikonra kattintva hozható elő a párbeszédablak. A megjelenő ablak az aktív számla tételeit tudjuk szűrve leválogatni. A leválogatás szűrési paraméterek nélkül is működik. Ebben az esetben az aktív számla összes tételét kilistázza a program. Ilyenkor kézzel kiválaszthatjuk a jelölőnégyzetekkel, hogy mely tételeket szeretnénk kitölteni. A jelölőnégyzetek alapértelmezetten be vannak pipálva. A tételeken a a Kitölthető mezők paraméterezése után a felhasználó egyszerre hajthatja végre a kitöltést. A kitöltés csak akkor lehetséges, ha előtte a leválogatás megtörtént.
•Bisnode használata új ügyfél esetén - A fejlesztést követően a Ügyfél funkcióban lévő Adószám ellenőrzés (Bisnode) gombot kihelyezésre került a NAV számla importer (OSA) Ügyfélfelvétel ablakra. A "Számla ügyfél adatlap" grid "Felvétel" oszlopában lévő ikonra kattintva jön fel az "Ügyfél felvétel" ablak. Az „Ügyfél felvétele” ablakon az adószám ellenőrzése gombra kattintva lehet az ellenőrzést megtenni, majd a "Kitöltés" gombbal lehet felvenni az adatokat.
•Több szállítólevél kapcsolat esetén jelölés - Több szállítólevél kapcsolat esetén a Számlatételek mező(k)ben a csatolás után " * " jelzi, hogy több tétel van csatolva a számlához.
Munkalap generálás
A munkalapokat generálással felvevő gyártó ügyfeleinknek ajánljuk új fejlesztésünket, amellyel
•megadhatjuk a generálásra kerülő munkalapok állapotát
oa párbeszéd panelon az Állapot mezőben választhatunk a Generált / Tervezett / Gyártható állapotok közül
oaz Állapot mező kezdő értéke a Generált állapot
oezt a Termelés munkalap generálás állapot menüparaméterrel is beállíthatjuk, nem módosíthatóan
•egyéni technológiai utasítást választhatunk azért, hogy az alapértelmezett technológiai utasítás helyett ez alapján hozzuk létre a munkalapot
oa szűrést követő leválogatás után az Eredmény táblázatban új oszlopok kerülnek megjelenítésre
▪Alapértelmezett TU kód és név (csak megjelenítésre szolgál, a szűrésnél beállított gyártási határidő, ha nem adtuk meg, akkor a rendelés kért szállítási határideje alapján mutatja a termék alapértelmezett technológiai utasítását)
▪Egyéni TU kód és név (itt választhatjuk ki a használni kívánt technológiai utasítást, aminek a megadott gyártási határidő / rendelés kért szállítási határideje szerint érvényesnek kell lennie)
oa generálás a munkalapokat a beállított egyéni technológiai utasítás alapján hozza létre, ha nem adtuk meg, akkor az alapértelmezett technológiai utasítás szerint
•közvetlenül a generáló funkcióban módosíthatjuk a Gyártandó mennyiséget
oa szűrést követő leválogatás után az Eredmény táblázatban egy új Gyártandó oszlopot vezettünk be
oitt alapértelmezetten a termelésből rendelés hátralék mennyisége szerepel
oa mennyiséget a felhasználó módosíthatja (negatív számot nem lehet beírni, tizedesjegyek a mennyiségi egységnek megfelelően adhatók meg)
oa munkalapokat a gyártandó oszlopban megadott mennyiségek szerint generáljuk
oha a Gyártandó mennyiség nagyobb, mint a Hátralék mennyiség, akkor a termelésből rendelésen megnöveljük a rendeléstétel mennyiségét, de a termelésből rendelés rendelésfoglalás kapcsolatokban nem változtatunk
Foglalás - Erőforrás kiosztás
Kiegészítettük a Foglalás funkció Erőforrás kiosztás módjait. Ezzel tudjuk szabályozni az ütemezetlen munkalapok (munkalap műveletek) ütemezése során az erőforrások kiosztásának mikéntjét.
Ütemezéskor a munkalap műveletekben megadott erőforrás és anyagszükségletek valamint a kezdési feltételek alapján a program megkeresi azt a legkorábbi időpontot, amikor minden rendelkezésre áll, majd ekkora időzíti (ütemezi) a feladatot. Meghatározza a művelet végrehajtásának kezdő és záró időpontját.
Az ütemezés során az ütemezett időtartamnak megfelelően a program megterheli az erőforrás csoport kapacitását és a beállított Erőforrás kiosztás szabályozás szerint a végrehajtást konkrét erőforráshoz rendeli vagy csoportszinten hagyja, hogy a felhasználó később saját maga dönthessen a hozzárendelésről.
Az Erőforrás kiosztást a Foglalás funkció Ütemezés szalagján az Erőforrás kiosztás részen tudjuk beállítani külön - külön a Gép, Szerszám és Munkaerő vonatkozásában. A beállítás szabadon módosítható. Módosítást követően a következő ütemezés már ennek megfelelően kerül végrehajtásra.
Az alábbi lehetőségek közül választhatunk:
•Csak előírt erőforrások
•Ajánlott erőforrások és csoportszintű ütemezés
•Ajánlott erőforrások és erőforrás szintű kiosztás (ütemezés)
•Előírt erőforrások és csoportszintű ütemezés
•Előírt erőforrások és erőforrás szintű kiosztás (ütemezés)