Vevőszámla import excel fájlból. Az "Ügyfél kód" oszlop idegenazonosítót is tartalmazhat, ebben az esetben meg kell adni az idegenazonosító típus ID-jét.
Év váltásos időszakokban, amikor olyan számlát szeretnénk importálni, amely Számla kelte/Könyvelés/Teljesítés dátuma következő pénzügyi évbe kerülne, akkor az importáláskor megvizsgáljuk, hogy létezik-e megfelelő pénzügyi év. Amennyiben nincs megfelelő felvéve, akkor ezeket a sorokat egy új eredményfülön mutatjuk meg "Hiányzó pénzügyi év".
Beimportálás sorrendje az Excelből: Év/Sorozat/Számla dátuma/Kézi számlaszám/sorrend
A fejléc sor alapján a következő adatokat dolgozza fel a szkript:
Kötelező oszlopok:
Sorozat, Ügyfél kód, Fizetési mód, Számla kelte, Teljesítés kelte, Nettó egységár
Opcionális oszlopok:
Deviza, Számla típus, Elszámolási főkönyvi szám, Kézi számlaszám, Esedékesség kelte, Könyvelés kelte, Áfa kelte, Mennyiség, Mennyiségi egység, Áfa %, Bruttó érték, Év, Forint végösszeg,
Árbevétel főkönyvi szám, Költséghely, Témaszám, Pozíciószám, Áfa analitika1, Áfa analitika2, Áfa analitika3, Áfa főkönyvi szám, Helyesbített számlaszám, Helyesbített számla tétel sorrend
Fej megjegyzés,
Irányítószám, Helység, Utca házszám, Adószám, EU adószám,
Tétel megjegyzés, Tétel megjegyzés nyomtatása, Áthárított áfa, Bankszámla kód, Saját ügyintéző kód,
Számlázás alapja, Fizetési feltételek, Szállítási feltétel, Szállítási mód, Besorolási szám kód, Vámtarifa kód, Ügyletkód,
Kisadózó, Pénzforgalmi áfa, Elszámolt időszak kezdete, Elszámolt időszak vége, Ügynök kód,
Előlegszámlaszám
Ha az "Ügyfél kód" mező kitöltött és az ügyfél nem létezik az ügyfél törzsben, az ügyfél létrehozásra kerül az ügyfél törzsben. Ebben az esetben legalább az "Ügyfél név" mezőnek kitöltésre kell kerülnie az import excel file-ban.
Ha az "Ügyfél kód" mező üres az import excel file-ban: Folyószámla nélküli típussal kerül létrehozásra a vevőszámla. Az "Ügyfél név" kötelezően töltendő mező ebben az esetben az excel file-ban.
Ha az Ügyfél kód valamint az Ügyfél név mezők üresek és a Számla típusa Nyugta az excel fájlban, akkor Nyugta számlatípussal importálja be a skript a vevőszámlát.
Helyesbítő vevőszámla importálás: Az import excel fájlban meg kell adni, a Helyesbített számlaszám és a Helyesbített számla tétel sorrend oszlopokat. Ilyenkor Helyesbítő (új) típussal kerülnek importálásra a számlák. Ha egy tételes számla kerül helyesbítésre, akkor összekapcsolja a program az eredeti és a helyesbítő számlát. Több tételes számla esetén megadható, hogy melyik tételt szeretnénk helyesbíteni és így jöjjön létre a kapcsolat.
Sztornó számla importálás: Az import excel fájlban meg kell adni a Helyesbített számlaszám, a Helyesbített számla tétel sorrend oszlopokat és negatív előjellel Mennyiség és Bruttó érték oszlopokat. Ilyenkor Sztornó típussal kerülnek importálásra a számlák.
Minta excel fájl:
A munkalap neve:
Szamla
1.Az áfa analitika mezők (1,2), ha nincsenek kitöltve, akkor alapértelmezetten 'Normál' kerül betöltésre. Áfa analatika3 beimportálása csak export számla esetén használható.
2.Áthárított áfa importálása csak a nem nyomtatható vevőszámla sorozatoknál értelmezhető.
3.Az azonos fejléc adatot (Év, Sorozat, Kézi számlaszám, Ugyfel_ID, SzamlaTipus, Számla kelte, Teljesítés kelte, FizetesiMod_ID, Esedékesség kelte, Számla kelte, Könyvelés kelte, Áfa kelte, ElszFSzam_ID, Deviza_ID) tartalmazó sorokból egy számla lesz. Akkor is egy számla kerül importálásra több tétellel, ha a párbeszédablakon a Soronként egy számla mező nincs kipipálva és a számla fejlécébe kerülő adatok egyformák.
4.Eltérő fejléc megjegyzés esetén soremeléssel kerül importálásra minden megjegyzés az összevont számlán belül.
5.A Helyesbített számlaszám oszlopban megadott sERPa bizonylatszám bekerül a felvett számlába mint helyesbített számlaszám. Kézi számlaszám is megadható, ez esetben ez alapján keressük meg a helyesbített bizonylatot. Ha a megadott kézi számlaszám többször is szerepel a rendszerben, akkor az adott számla nem kerül importálásra és az eredményben megjelenítésre kerül a Nem egyedi kézi helyesbített számlaszám fülön. Helyesbítés felvételekor ellenőrzésre kerül, hogy a helyesbítendő számla nyomtatott-e (ha a sorozathoz a paraméterben a Nem nyomtatható mező = 0), típusa egyezik-e a helyesbítő számláéval, a helyesbítendő számlában lévő ügyfél egyezik-e a helyesbítő számla ügyfelével, és a számlák devizaneme egyezik-e.
6.A fej és tétel megjegyzés megadása esetén beállítható a megjegyzés megjelenítésének típusa. A tétel megjegyzések nyomtatásának módja tételenként megadható Excelből.
7.A "Pénztárbizonylat generálás" pipával minden készpénzes számlához pénztárbizonylat kerül generálásra abban az esetben, ha a vevőszámla sorozatban a generálás (és nyomtatás) opció beállításra került. Másik feltétel, hogy valutapénztárban csak devizás tétel, normál pénztárnál csak nem devizás tétel esetén jön létre a pénztárbizonylat.
8.A "Napi egy pénztárbizonylat" bekapcsolása esetén sorozatonként és számla dátumonként egy pénztárbizonylat kerül legenerálásra.
9.Előleg típus oszlopban megadott érték Előleg vagy Előleg - végszámla lehet. Csak az előlegszámla mező értékét határozza meg, semmilyen más ellenőrzés nem történik.
10.Amennyiben az importálandó sorozatban az eszámlázás nem tiltott és a számlára kerülő ügyfélnél az eszámlázás mező igazra van állítva, akkor az importált számla eszámla lesz. (Bekerül a VevoSzESzamla táblába és ha a címzett meghatározható, akkor a VevoSzESzamlaCimzett táblába is)
11.Fizetési- és szállítási feltétel, szállítási mód, Vámtarifa kód és Ügyletkód kód csak export típusú számla esetén használható, egyéb esetben ezek a mezők nincsenek a felületen. Érvényletennek jelezzük őket importáláskor.
12.Az excelben megadott Besorolási számot akkor vesszük figyelembe, ha a tétel Normál (Szöveges) típusú, vagy ha a megadott Termékhez nincs beállítva.
13.Elszámolt időszak kezdete, Elszámolt időszak vége mezőket csak akkor kell figyelembe venni, ha ki van töltve a Fizetési mód és a hozzá tartozó Fizetési mód típus időszakonkénti elszámolás.
14.Ügynök megadása esetén, csak a már korábban rögzített ügynökök közül lehet választani, továbbá az ügynök kódja alapján történik a keresés.
15.Abban az esetben, ha nyomtatható sorozatra importáljuk a számlát és a sorozaton vannak későbbi számlák, akkor hibaüzenettel jelezzük, hogy már van későbbi számla és az importálás elakad.
16.A hibaüzenet szövege: "A sorozaton már vannak későbbi dátumú számlák, így az importálás leállt."
17.Az ellenőrzés a dátumot és a sorozat számának folytonosságát is vizsgálja. Ezt az ellenőrzést az általános konstansban lehet kikapcsolni.
18.Előlegszámlaszám oszlopban azt a kézi számlaszámot várjuk, amit fel szeretnénk használni az importált végszámlán. Kapcsolódó esemény kerül felvételre Előleg felhasználás típussal a generálási napjára, maximum számla végösszegéig kerül az előleg felhasználásra. Előleg típusú számla importálásánál, ha megadunk számlaszámot, akkor hibát adunk, hiszen ilyet nem lehet felvenni (Előleg típusú számlához nem lehet előlegfelhasználást kapcsolni).