Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

sERPa súgó

A műveletet jelenleg csak a Beszerzési javaslat funkció használja. Későbbi fejlesztés során a rendelés bevitelből is meghívható lesz.

A művelet leírása:
A program a Rendelendő fülön megadott rendelendő mennyiségekkel egy szállítórendelést készít. (Kivételek előfordulhatnak, pl. eltérő felrakodás dátum, ekkor több rendelést kell generálni.)
Abban az esetben, ha ezt valamilyen okból több rendelésre kell bontani (például kamiononként egy-egy rendelést kell készíteni) akkor ebben segít ez a művelet.
 

Használati útmutató:
Az ablak tetején az előző - Összesítés - fülön kiválasztott tervezett szállítórendelés legfontosabb adatai jelennek meg.
A fejléc adatok nem módosíthatók, csak a tételeket lehet mennyiség szerint több, az eredetivel megegyező fejadatokkal rendelkező szállítórendelésre bontani. Ezek a tételek a felső, Eredeti rendelés sáv, Tételek táblázatban láthatók. A külön rendelésre szánt tételeket az Új rendelésbe gombbal (F6) lehet az alsó sávba helyezni. Minden egyes F6 esetén új rendelés keletkezik az alsó sávban, ezért csak akkor szabad megnyomni, ha összeállt a külön rendelésbe emelendő mennyiség. Ezt a folyamatot addig kell ismételni, amíg a felső sáv ki nem ürül. Amikor ez megtörtént, a párbeszédablak alján lévő Rendben gombbal lehet a programmal elvégeztetni a rendelés végleges és visszavonhatatlan szétbontását, melyet követően a felhasználó visszatér az Összesítés fülre, ahonnan az eredeti rendelés törlésre kerül és helyette megjelennek a szétbontással létrejött szállítórendelések.

Hibázás esetén lehetőség van az alsó sávból tételeket visszahelyezni a felső sávba. Erre szolgál az ott található Visszahelyezés gomb.
 

Ellenőrzés:
Amikor a felhasználó új rendelésbe helyezendő mennyiséget ad meg, akkor a program ellenőrzi azt, hogy a szállítói ajánlatban megadott Rendelési egységnek megfelel-e a megadott mennyiség. Amennyiben nem, úgy figyelmeztetést küld: "A megadott mennyiség nem felel meg a szállítói ajánlatban megadott Rendelési egységnek.". A figyelmeztetés OK gombbal nyugtázandó, mely után a felhasználóra van bízva, hogy módosítja-e a beírt értéket.
 

Műveletek:
- Ajánlat további adatok
- Lejárat szerinti készlet               (Lekérdező üzemmódban fut, azaz nem módosíthatók a mezők)
- Várható beérkezés részletezése   (Lekérdező üzemmódban fut, azaz nem módosíthatók a mezők)

 

Eredeti rendelés sáv

"Eredeti rendelés" táblázat

 

 

A szétszedésre szánt szállítórendelés fej adatait tartalmazza. Oszlopok:

Sorozat

 

Raktár kód

 

Raktár név

 

Ügyfél kód

 

Ügyfél név

 

Ügyfél telephely kód

 

Ügyfél telephely név

 

Felrakodás dátum

 

Kért szállítási határidő

Nem módosítható mező, amelynek értéke a szállítói árajánlatban szereplő szállítási határidő napok száma + a rendelés leadás dátuma és az ezt követő első szállítási nap.

Abban az esetben üres, ha a tételek táblázatban a kapcsolódó termékek esetén nem egyezik meg a kért szállítási határidő.

 

"Eredeti tételek" táblázat

 

 

A szétszedésre szánt szállítórendelés tételei szerepelnek benne. Az előző táblázat gyerektáblája. Oszlopok:

Termék kód

 

Termék név

 

Rendelendő (alap. me.)

Az eredeti rendelésen szereplő mennyiség alapértelmezett mennyiségi egységben. Az itt látható érték dinamikusan változik annak függvényében, hogy mennyi kerül(t) át belőle az alsó, új rendelés sávba.

M.e. (alapértelmezett)

Az előző mezőhöz tartozó mennyiségi egység név.

Rendelendő (száll. aj. szerint)

Az eredeti rendelésen szereplő mennyiség a szállítói ajánlatban megadott kiszerelés mennyiségi egységben. Ha ilyen adat nincs megadva, vagy a terméknek nincs ilyen átváltása, akkor alapértelmezett mennyiségi egységben kerül megjelenítésre. Az itt látható érték dinamikusan változik annak függvényében, hogy mennyi kerül(t) át belőle az alsó, új rendelés sávba.

M.e. (száll.aj. szerint)

Az előző mezőhöz tartozó mennyiségi egység név.

Rendelendő (raklap)

Az eredeti rendelésen szereplő mennyiség raklap mennyiségi egységben két tizedesre megjelenítve. Ha a terméknek nincs ilyen átváltása, akkor üres. Az itt látható érték dinamikusan változik annak függvényében, hogy mennyi kerül(t) át belőle az alsó, új rendelés sávba.

Új (alap. me.)

Alapértelmezett mennyiségi egységben adható meg az az érték, amilyen tételmennyiséget új rendelésbe kell helyezni. Indításkor üres a mező. Ide kell beírni azt a mennyiséget, amelyet a tételből új rendelésre kell helyezni. A beírt értékkel csökkentjük az előző mennyiség oszlopokban szereplő értékeket.
Ha a tételt mégsem kell új rendelésbe helyezni, törölni kell a mező tartalmát. Az oszlop összes mezőjének törléséhez segítség a Mennyiségek törlése gomb.
Az ide beírt érték átváltott mennyisége bekerül a másik két új rendelésbe emelendő mennyiség megadására szolgáló mezőbe is és ez a működés oda-vissza érvényes ezen mezők között.

Tipp/trükk: A mennyiséget tartalmazó oszlopokra a táblázatban érdemes beállítani jobb egérgombbal az Oszlop összegét, így folyamatosan követhetőek a maradó és az új rendelésbe kerülő mennyiségek.

M.e. (alap)

Az előző mezőhöz tartozó mennyiségi egység név.

Új (száll. aj. szerint)

Új rendelésbe emelendő mennyiség a szállítói ajánlatban megadott kiszerelés mennyiségi egységben. Ha ilyen adat nincs megadva, vagy a terméknek nincs ilyen átváltása, akkor alapértelmezett mennyiségi egységben kerül megjelenítésre.

M.e. (száll.aj)

Az előző mezőhöz tartozó mennyiségi egység név.

Új (raklap)

Új rendelésbe emelendő mennyiség raklap mennyiségi egységben két tizedesre megjelenítve. Ha a terméknek nincs ilyen átváltása, akkor üres és nem módosítható.

Új nettó tömeg

Új rendelésbe kerülő nettó össztömeg.

Új bruttó tömeg

Új rendelésbe kerülő bruttó össztömeg.

 

Nyomógombok

Új rendelésbe

Akkor aktív, ha van legalább egy olyan sor, ahol van új rendelésbe helyezendő mennyiség megadva. Megnyomásakor az ilyen tételekkel és mennyiségekkel keletkezik egy új rendelés az alsó sávban. A felső sáv tételeiből törlésre kerülnek azok, amelyek így 0 mennyiséget értek el. A gomb megnyomásakor ellenőrizzük, hogy a rendelés tételei azonos kért szállítási határidejűek-e és ha nem, akkor egy megerősítő ablakban jóváhagyást kér a program. Gyorsbillentyű: F6

Mennyiségek törlése

Üresre írja az új rendelésbe szánt összes mennyiséget.

Mennyiség kitöltés

Akkor aktív, ha már van az alsó sávban bármilyen adat. Akkor hasznos, ha a felső sávban lévő mennyiséget sikerült a szétbontogatásokkal annyira lecsökkenteni, hogy a maradó mennyiség kompletten új rendelésbe kerülhet. Megnyomásakor a Rendelendő (alap. me.) oszlopban lévő érték beírásra kerül az Új (alap. me.) mezőbe.

 

 

Új rendelés

 

 

"Új rendelés" táblázat  

 

 

Annyi sor kerül ebbe az egy oszlopos táblázatba, ahányfelé szétszedésre került az eredeti rendelés. Ennek a táblázatnak annyi a szerepe, hogy új rendelésenként külön legyenek láthatóak a tételek az Új tételek táblázatban
Oszlop:

Sorszám

 

Összes nettó érték

A rendelés tételeinek nettó összértéke.

Összes nettó tömeg

A rendeléshez kapcsolódó tételek nettó össztömege.

Összes bruttó tömeg

A rendeléshez kapcsolódó tételek bruttó össztömege. Amennyiben túllépnénk a maximálisan megadható bruttó tömeget, a program piros színnel jelzi.

Rendelésenkénti maximum rendelhető bruttó tömeg

Az Ügyfél funkció Logisztika lapfülén, a Szállító táblázatnál található Rendelésenkénti max. raklap mezőben megadott érték.

Összes raklap

A rendeléshez kapcsolódó tételek összes mennyisége raklap mennyiségi egységben. Amennyiben túllépnénk a maximálisan megadható raklapok számát, a program piros betűszínnel jelzi.

Rendelésenkénti maximum rendelhető raklapot

Az Ügyfél funkció Logisztika lapfülén, a Szállító táblázatnál található Rendelésenkénti max. tömeg mezőben megadott érték.

 

"Új tételek" táblázat  

 

 

A szétszedésre szánt szállítórendelés tételei szerepelnek benne. Oszlopok:

Visszahelyezés

[N]/I. Ha a tétel mégsem ebbe a rendelésbe kerül, akkor igazra állítva a mezőt és a Visszahelyezés gombot megnyomva a tétel visszahelyezhető a felső sávba. Figyelem! Az ilyen visszahelyezett tétel már csak új rendelésbe tud kerülni, ugyan ide vissza már nem!

Termék kód

 

Termék név

 

Kért szállítási határidő

A szállítói árajánlatban szereplő szállítási határidő napok száma + a rendelés leadás dátuma és az ezt követő első szállítási nap.

Nettó össztömeg

 

Bruttó össztömeg

 

Mennyiség (alap. me.)

Alapértelmezett mennyiségi egységben látható az új rendelésbe kerülő tétel.

M.e. (alap)

Az előző mezőhöz tartozó mennyiségi egység név.

Mennyiség (száll. aj. szerint)

A szállítói ajánlatban megadott kiszerelés mennyiségi egységben látható az új rendelésbe kerülő tétel. Ha nincs ilyen megadva, vagy nincs ilyen átváltása a terméknek, akkor alapértelmezett mennyiségi egységben jelenik meg.

M.e. (száll.aj)

Az előző mezőhöz tartozó mennyiségi egység név.

Új (raklap)

Raklap mennyiségi egységben látható az új rendelésbe kerülő tétel. Ha nincs ilyen átváltása a terméknek, akkor üres.

 

Nyomógombok

Visszahelyezés

Megnyomásakor a visszahelyezésre jelölt tételek visszakerülnek a felső sávba.

 

 

 

Rendben

A rendelés végleges és visszavonhatatlan szétbontását végzi el, melyet követően a felhasználó visszatér az Összesítés fülre, ahonnan az eredeti rendelés törlésre kerül és helyette a megjelennek a szétbontással létrejött szállítórendelések. Csak akkor aktív, ha a felső Eredeti rendelés sávban már nincs az Eredeti tételek táblázatban egyetlen sor sem.

Mégse

A véletlenek elkerülése végett a megnyomásakor a program kérdést tesz fel: "Valóban meg akarja szakítani a folyamatot? Az eddig elvégzett módosítások elvesznek.". OK esetén a művelet párbeszédablaka bezárul és a felhasználó visszatér az Összesítés fülre, Mégse esetén pedig a művelet párbeszédablakához.