A modul a programban található számos moduljához integrálódik. Ez azt jelenti, hogy a programban keletkezett vagy rögzített bizonylathoz hozzákapcsolható egy vagy több dokumentum.
Az ügyféltörzsben látható lesz az ügyféllel kapcsolatos összes dokumentum/irat automatikusan, az általános fülön a Kapcsolódó iratok gridben( a lap alján)
Az adott bizonylat paraméter – sorozat (mozgásnem szállítólevél esetén)fülén kell a bizonylatban rögzítendő iratgyűjtőt meghatározni, sorozatonként.
Ezek után a bizonylat funkcióban rögzített iratok, az adott sorozathoz rendelt iratgyűjtőbe fognak kerülni, a vevőszámlában az iratokat a számla fejlécének az alján lehet rögzíteni, kézzel, vagy Drag & Drop metódussal (típus = Számlamelléklet).
Általánosságba elmondható, hogy a bal oldalt a címke után kiírásra került zárójelben a kapcsolódó iratok(sorok) száma. Jobb oldalt található parancsok, nyomógombok:
•Új irat felvétele, amelynek a megnyomására elindul az Irat funkció felvétel üzemmódban, majd bezárás után a felvett irat bekerül a táblázatba is. (Klasszikus kapcsolódó funkciós felvétel)
•Irat megtekintése, amely csak akkor aktív, ha egy irat van a táblázatban
•Beszúrás, amely a hagyományos új sor beillesztése a gridbe.
•Törlés, hagyományos egy sor törlése a gridben.
A vevőszámlába és a szállítószámlába is meg tudunk adni egy típust, hogy milyen iratot csatoltunk, ha Számlamelléklet adunk meg, akkor elektronikus számlázáskor csatolmányként küldjük el, ha Egyéb-t adunk meg akkor nem kerül elektronikus számlázáskor elküldésre.
Mivel külön iratgyűjtőt lehet rendelni a sorozatokhoz, ezért ha sok olyan bizonylat van ami csak a számlaérkeztetésik jut el, érdemes a számlaérkeztetést másik sorozaton kezelni, hogy az érkeztetett számlák iratait, számlaképeit külön iratgyűjtőben tároljuk.
Mivel nem életszerű, hogy a kivonathoz rögzítünk iratot, ezért nincs paraméterben Iratgyűjtő megadási lehetőség, de a kivonat bevitelben ott a lehetőség a fejlécen egy létező irat hozzácsatolása, ha szűkségünk van rá.
A paraméterben, azaz a Pénztár törzsben megadhatjuk az Iratgyűjtőt, és a bizonylat bevitel tételhez, adhatunk meg iratot.
A mozgásnemben külön szabályozható, hogy a bizonylaton az irat megadási lehetőség megjelenjen vagy sem. (Egy bizonylathoz egy irat adható meg.)
Paraméterben sorozatonként adható meg, bevitelben az általános fülön Kapcsolódó iratok girdben rögzíthetjük az iratokat a bizonylathoz.
Paraméterben sorozatonként adható meg, bevitelben az általános fülön Kapcsolódó iratok girdben rögzíthetjük az iratokat a bizonylathoz.
Paraméterben sorozatonként adható meg, bevitelben az általános fülön a Kapcsolódó iratok girdben rögzíthetjük az iratokat a bizonylathoz.
Ha minden sorozathoz ugyanazt az Iratgyűjtőt szeretnénk használni akkor lehetőség van az Általános paraméterben megadni az Iratgyűjtőt.
Paraméterben sorozatonként adható meg, bevitelben az esemény fülön a Kapcsolódó iratok girdben rögzíthetjük az iratokat a bizonylathoz.
Ha minden sorozathoz ugyanazt az Iratgyűjtőt szeretnénk használni akkor lehetőség van az Általános paraméterben megadni az Iratgyűjtőt.
A funkcióban az általános fülön adhatunk meg a berendezéshez iratokat.
A Bérszámfejtés paraméter általános fülén adható meg a személyhez és a keresőképtelenséghez típusonként az Iratgyűjtő.
-