A
A BIZOTTSÁG (EU) 2018/574 VÉGREHAJTÁSI RENDELETE
(2017. december 15.)
a dohánytermékek nyomonkövethetőségi rendszerének létrehozására és működtetésére vonatkozó
műszaki előírásokról
(EGT-vonatkozású szöveg)
és a
72/2018. (IV. 16.) Korm. rendelet
a dohánytermékek nyomonkövethetőségéről és biztonsági eleméről
jogszabályok szólnak a dohánytermékek nyomonkövetéséről.
Vannak azonosító szolgáltatók, akik az azonosítókat adják.
Vannak adattárolók akik a bejelentett adatokat tárolják és hozzáférhetővé teszik a gazdasági szereplők és az ellenőrző szervek részére.
A gazdasági szereplő kér azonosítókat, magára, a telephelyeire, gyártó eszközeire, a gyártott termék egy-egy csomagjára vagy a gyűjtő csomagolásokra ...
Mikor történik valami, akkor azt lejelenti (gyártott valamit, összecsomagolt valamit, szállítás történik, átrakodás történt ...)
A rendelést, számlázást és a számla kiegyenlítését is jelenteni kell.
A dohányárunak egyedi kódja van (dobozonként) de ha összecsomagolják nagyobb egységbe, akkor az összecsomagolásnál jelentik, hogy milyen egyedi azonosítók (egyedi dobozok, vagy kisebb csomagok) kerültek a nagyobb csomagba, és ezen túl a nagyobb csomag mozgását kell jelenteni.
A csomagokon a cimkék két dimenziós qr kódok, de mellette fel kell tűntetni karakteres formában is, tehát talán számíthatunk arra, hogy nem is kell olvasó hozzá, hanem a karakteres formát be lehet billentyűzni a sERPába.
Ilyen táblákban tárolhatnánk:
Azonosito_ID
Azonosito
Azonosito_ID
SzLevel_ID
SzLevelTetel_ID
Mennyiseg
A csomag szétbontása raktárközi szállítólevéllel lehetséges.
Az azonosító alapján szállítólevelet lehet generálni (amíg nincs szétbontva a csomag vagy raklap, addig az összes rá hivatkozó szállítólevél tételt tartalmazza).