Partnerközpontunkból letölthető a sERPa integrált vállalatirányítási rendszer 4.0.137-es verziója. A fejlesztésekről, módosításokról részletesen értesülhet a 4.0.137-es sERPa Súgóból.
Kiemelt jelentősebb, érdekesebb fejlesztések
Az új funkciók jogosultsági okokból csak a sERPa Alap menüben találhatók meg. Azokat át kell másolni a használatukra jogosult felhasználók menüjébe.
Bérszámfejtés
Fuvarozók külföldi kiküldetésének, külszolgálatának változása
Személy funkció
A programban eddig a Személy funkció kétféle szerepet töltött be. Egyrészt struktúra adatként tárolhattuk benne a munkatársak alapvető adatait, másrészt a Bérszámfejtés modulban található Személy funkcióban a munkatárs összes, számfejtéssel kapcsolatos adatát nyilvántartottuk. Ebben a verzióban módosítottuk a Személy funkció működését: ezentúl két Személy funkció található meg a menükben.
- Személy: csak az Alap adat fül látható benne
Útvonal: sERPa Alap \ Struktúra \ Általános \ Személy (Belépési pont: struktura.szemely)
- Személy: részletes, minden bérszámfejtéshez szükséges fül, adat látható benne
Útvonal: sERPa Alap \ Bérszámfejtés \ Személy (Belépési pont: struktura.berszemely)
Pénzügy
Beszámoló lekérdezés – Előző évi adatok betöltése
Kifejlesztettünk a funkcióban egy új betöltési lehetőséget. A cél az volt, hogy az aktuális beszámoló elkészítésekor ne kelljen az előző év oszlop módosításait ismételten, manuálisan megtenni. Készítettünk egy logikai mezőt, amelynek a neve Előző év adatai, ezzel tudjuk bekapcsolni az említett új funkcionalitást. Ha a mező igaz értékű és a „Szűrés” sáv alatt található mezők kitöltöttek, akkor az Előző évi beszámoló gomb aktívvá válik és kiválaszthatjuk azt a mentett beszámolót, amely alapján az előző év oszlopot kitölteni szeretnénk.
Az előző év oszlopába a betöltést követően a mentett előző évi beszámoló tárgyév oszlopának adattartalma kerül módosításokkal együtt. A betöltés folyamatáról részletesebben a súgóban olvashatunk.
NAV számla importer
Logisztika
Belső rendelés – Teljesítés művelet
Belső rendeléseken is előfordul, hogy szolgáltatás típusú terméket tartalmazó tételt veszünk fel. Ennek teljesítettre állításában segít új fejlesztésünk, aminek eredményeként ebben a funkcióban is elérhetővé vált a Teljesítés művelet.
BuyerGLN menüparaméter
Bizonyos áruházláncok (pl.: AUCHAN) elvárják, hogy EDI kapcsolaton keresztül küldje a beszállító a számlákat. Ebben három külön vevői szerepkörű ügyfél adatait és GLN számát kell átadni (számla-, megrendelő és szállítási cím). Ennek biztosítására az Elektronikus számla generálás funkcióban használt BuyerGLN menüparaméterbe új értéket fejlesztettünk ki: „Szállítólevél ügyfél”. Ha ezt állítjuk be, akkor a Vevőszámla bizonylaton szereplő vevő ügyfél GLN számát adja át az Invoicee ILN-ben, a kapcsolódó Szállítólevél ügyfél GLN-jét Buyer ILN-ként, míg a Szállítólevél ügyfél telephely GLN-jét pedig DeliveryPoint ILN-ként.
Ajánlat nyomtatási kép – Érvényesség dátum
Termelés
Anyag felszabadítás és késztermék visszamondás
Készlet
Elavult időfüggő árak törlése AUT
A napi üzleti folyamatok következtében az idő múlásával a termékekhez nagy mennyiségű időfüggő ár és ezekhez kapcsolódó mennyiségi engedmény keletkezhet, melyek egy idő után elavult adatokká válnak. Ezek törlését végzi el ez az új „Készlet- Elavult időfüggő árak törlése” automatikus üzenet típus.
Az Automatikus üzenet típus fülön a futtatás gyakorisága állítható be, a További adatok fülön pedig meghatározhatjuk, hogy a futtatás időpontjánál mennyivel korábban lezárt árakat kell törölnie a programnak és mennyi ideig futhat.
- Lezárt állapotú munkalapoknál visszamondhatjuk a nem legyártott késztermék mennyiséget a kapcsolódó termelésből rendelés tételről.
- Lezárt állapotú munkalapoknál és nyitott munkalapok befejezett műveleteinél visszamondhatjuk a ki nem helyezett / fel nem használt anyagmennyiségeket, igénybe nem vett szolgáltatásokat a kapcsolódó belső / feladatra rendelés tételekről.
Mivel a Rendelésnyilvántartásban a rendelések foglaláskezelése átalakítás alatt van és ezt követően kiegészítjük / kibővítjük az új funkció működését, ezért addig nem kerül önálló menüpontként a sERPa Alap menübe, hanem az eredményhalmazok között érhető el.