Az oldal megtekintéséhez kérjük, engedélyezze a JavaScriptet.

Nagy Machinátor súgó

Az alábbiakban a listaformázó technikai információit gyűjtöttük össze.

Adattípus

Egy oszlop adattípusa lehet

Adatkapcsolat

Bank, Bérszemély, Cikkszám, Deviza pénztár, Dokumentum, Esemény, Export, Export előleg, Gyártási szám, Import, Import beérkeztetés, Kompenzáció, Költséghely, Pénztár, Szállító, Szállító beérkeztetés, Szállítólevél, Szállítórendelés, Személy, Szervíz(MS), Szerződés (MM), Szerződésszám, Tárgyi eszköz, Témaszám, Ügyfél, Valutapénztár, Vevőszámla, Vevőelőleg, Vevőrendelés, Munkakör, Emailsablon, Wordsablon, Kommunikáció, Főkönyv, Ügyfélszemély, Részleg, Feladat, Gazdafeladat, Feladatbesorolás, Főkönyviszám. Illetve lehet egy komplex Bizonylatszám, ami egy oszlopon belül az aktuális perfix-ől függően vehet fel értékeket.

LinkedTo

Ez esetben az oszlop valamely adatállomány egy kulcsának az értékeit veheti fel.

Semmi

azaz az oszlop olyan adatot tartalmaz, amit nem lehet további adathoz kapcsolni

 

Az első két esetben ezekhez az oszlopokhoz az adatállomány leírásban felvett link-ek, és bizonyos rögzített kapcsolatok mentén lehet további adatállományokat kötni, és azok mezőit felhasználni. Természetesen, ha a kiválasztott mező további link-el vagy adatkapcsolattal rendelkezik, akkor mehetünk tovább.

Kapcsolat lehet

Egykulcsos

az oszlop csak egy kulcsot tartalmaz (Pl.:ügyfélkód). Ha a kapcsolt állománynak a kulcs nem egyedi azonosítója, akkor kiválasztott mező az eredményben a kapcsolt tábla összes olyan rekordjának megfelelő értéket fel fogja venni, ahol a kulcs egyezik. (Pl.: ügyfélkód->ÜgyfélBank az ügyfél összes bankszámláján végig fog menni.)

Kétkulcsos

az oszlop két kulcsot tartalmaz ( Pl.: Vevő adatkapcsolat, az érték: 12/00-00001;1 ) Ebben az esetben a kapcsolt tábla egy rekordja általában egyértelműen beazonosítható, így az eredmény is egyetlen érték lesz.

Egy kulcs két oszlop

Az oszlop maga egy kulcsos, de egy másik oszlop tartalmazza a másik kulcsot. Ekkor egy függvényt lehet illeszteni a két oszlopra, és ennek az eredménye lesz egy az előzőnek megfelelő adat. (fejlesztés alatt)

Ha egy adatkapcsolat alapján egy kulcs adathoz több kapcsolt adat tartozik, a forma alkalmazásakor az összes ilyen kapcsolt adat új adatsorként be fog kerülni a listába.

Pl.: Ha egy RaktForg.SzámlaSzámhoz a VevőSzTétel1-ből kapcsoljuk valamely mezőt, akkor egy-egy RaktForg rekordhozhoz annyi adatsor fog létrejönni, ahány tétel szerepel az aktuális számlában. Ha viszont a SzámlaSorszám mezőt is felhasználjuk a link-hez, akkor csak egy.

Másik: egy ügyfélkódhoz kapcsolt ÜgyfélBank-ból az összes bankszámla adata szerepelni külön sorban.